Kobieta ze świecą zapłonową oskarżona o podpalenie w California Wildfire

  • Fawn Fire rozpoczął się w środę i spalił prawie 10 000 akrów w północnej Kalifornii.
  • W pobliżu miejsca startu z zapalniczką znaleziono kobietę oskarżoną o podpalenie.
  • Alexandra Sovereva rzekomo powiedziała władzom, że gotuje wodę do picia, która zawiera mocz.

Kobieta została aresztowana i oskarżona o podpalenie w związku z ogromnym pożarem w północnej Kalifornii, który spalił około 9850 akrów, zniszczył domy i spowodował obowiązkową ewakuację, poinformowali w piątek urzędnicy.

Pożar antylop rozpoczął się w środę po południu w hrabstwie Shasta i szybko się rozprzestrzenił. Cal Fire powiedział, że 30-letnia Aleksandra Sovernewa została aresztowana w czwartek komunikat prasowy.

według skarga karna Dostał to KPIXSovereva powiedziała władzom, że próbowała zagotować wodę do picia, próbując wędrować do Kanady.

W środę wielu cywilów zadzwoniło na policję, aby powiedzieć, że kobieta przebywająca w okolicy wtargnęła i zachowywała się „irracjonalnie”. Później tego wieczoru Cal Fire spotkał Sovernewę, gdy wyszła z krzaków w pobliżu miejsca, w którym wybuchł pożar. W komunikacie prasowym podano, że zadzwoniła do strażaków i powiedziała, że ​​jest odwodniona i potrzebuje pomocy medycznej.

Stephanie A. powiedziała: Bridget, prokurator okręgu Shasta, powiedziała, że ​​ma w kieszeni zapalniczkę. Konferencja prasowa. Sovereva została aresztowana na miejscu, a Departament Obrony poinformował, że wstępne śledztwo ustaliło, że przyczyną pożaru było podpalenie.

Sovereva powiedziała, że ​​kiedy była spragniona, wędrowała do Kanady. Skarga kryminalna mówi, że znalazła staw z niedźwiedziem moczem, więc próbowała go przefiltrować torebką herbaty.

„Powiedziała, że ​​to nie zadziałało, więc spróbowała rozpalić ogień, aby zagotować wodę. Powiedziała, że ​​jest zbyt mokry, aby ogień się rozpalił. Powiedziała, że ​​i tak wypiła wodę, a potem wstała od stołu”. czytamy skargę, według CNN.

Urzędnicy uważają teraz, że Sovereva może być powiązana z kilkoma innymi pożarami w hrabstwie i stanie i prowadzą śledztwo.

„Zdajemy sobie sprawę, że w naszym hrabstwie mogą się z tym wiązać potencjalne dodatkowe pożary” – powiedziała Bridget.

READ  Weterani afgańscy przywódcy negocjują z talibami | Wiadomości o talibach

Według Bridget Sovernewej grozi maksymalny wyrok dziewięciu lat więzienia. Poradziła również, aby ludzie byli wyjątkowo ostrożni podczas suszy i suchych warunków pogodowych w stanie.

„Moje biuro nie zawaha się oskarżyć każdego, kto celowo lub lekkomyślnie podpala ogień” – powiedziała.

Od poniedziałkowej nocy Fawn Fire jest w 60% ograniczony, Biuro Szeryfa Hrabstwa Shasta Powiedziała.

KPIX poinformował, że gubernator Kalifornii Gavin Newsom ogłosił w poniedziałek stan wyjątkowy w hrabstwie Shasta.

Pożary lasów spowodowały szacunkowo Prawie 2 miliony akrów w Kalifornii w tym roku.

Ned Windrow

"Internetowy geek. Myśliciel. Praktyk od piwa. Ekspert od bekonu. Muzykoholik. Certyfikowany guru podróży."

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Back to top