Kilku zabitych w zderzeniu dwóch pociągów w południowym Pakistanie | Wiadomości z Pakistanu

Co najmniej 32 pasażerów zginęło, a dziesiątki zostało rannych po tym, jak Milat wykoleił się i został potrącony przez Sir Syed Express wkrótce potem w prowincji Sindh.

Co najmniej 32 osoby zginęły, a dziesiątki zostało rannych po tym, jak pociąg rozbił się w pobliżu miasta Dharki na południu Pakistanu, poinformowali urzędnicy, a prace ratunkowe wciąż trwają, aby znaleźć ocalałych uwięzionych pod gruzami.

Urzędnicy poinformowali, że do kolizji doszło we wczesnych godzinach porannych w poniedziałek w pobliżu miasta Dharki, około 440 kilometrów (273 mil) na północ od Karaczi, największego miasta Pakistanu.

To bardzo niebezpieczna sytuacja. Znaleziono 32 ciała, a rannych jest 98, ale liczba ta wciąż rośnie – powiedział dr Mansour Al-Jakhrani, starszy urzędnik ds. zdrowia.

„Trwa praca ratunkowa, ludzie wciąż są uwięzieni w pociągach”.

Nagrania telewizyjne z miejsca katastrofy pokazały wrak dwóch pociągów rozrzuconych po torze, gdy ratownicy używali dźwigów i innego sprzętu, aby spróbować dotrzeć do uwięzionych w środku.

Lokalny urzędnik Razak Minha powiedział Al Jazeerze, że wypadek miał miejsce, gdy osiem przedziałów pociągu Milat Express jadącego na północ wykoleiło się w pobliżu Dharki. Powiedział, że pociąg pasażerski Cer Sed Express jadący na południe uderzył w wykolejone przedziały.

„Ratownicy wciąż próbują dostać się do co najmniej dwóch rozbitych duchów i wciąż usuwają gruzy” – powiedział. „Sprzęt i siły paramilitarne są tam, aby usunąć gruzy”.

Pakistański premier Imran Khan powiedział, że był „zszokowany” wypadkiem i nakazał ministrowi kolei Azamowi Swati przybycie na miejsce w poniedziałek.

READ  La Palma: Brak oznak końca erupcji, popiół pokrywa wyspę

„Poprosili ministra kolei o dostęp do strony i zapewnienie pomocy medycznej rannym oraz wsparcie rodzin zmarłych” – napisał na Twitterze. „Zamówienie dokładnego śledztwa w sprawie awarii bezpieczeństwa kolei”.

Pakistańskie wojsko poinformowało, że wysłało na miejsce katastrofy helikoptery ratunkowe, karetki pogotowia oraz wyspecjalizowane ekipy poszukiwawcze i ratownicze.

„Zasoby inżynieryjne zostały przeniesione, aby przeprowadzić niezbędną pomoc humanitarną i ratowniczą” – napisano w oświadczeniu wojskowym. Wojskowy zespół inżynierów specjalnych Army [for] Urban Search and Rescue (USAR) jest lecony helikopterem z Rawalpindi na miejsce wypadku, aby przyspieszyć działania humanitarne i ratownicze. „

W ostatnich latach starzejący się system kolejowy w Pakistanie był świadkiem wielu wypadków i awarii, a kolejne rządy niewiele inwestują w utrzymanie torów i systemów sygnalizacji.

W 2019 r. co najmniej 73 osoby zginęły w wyniku eksplozji kanistra z gazem i pożaru na pokładzie przepełnionego pociągu podmiejskiego w pobliżu miasta Liakatpur.

Ned Windrow

"Internetowy geek. Myśliciel. Praktyk od piwa. Ekspert od bekonu. Muzykoholik. Certyfikowany guru podróży."

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Back to top