Kierowca biletu policyjnego uderza tabliczką Starlink na maskę samochodu

Ilustracja do artykułu zatytułowanego Nie możesz tak po prostu włożyć talerza Starlink w swój samochód, dowiedział się kalifornijski kierowca

zrzut ekranu: California Highway Patrol High

Wpadłem na genialny pomysł, że ktoś umieści antenę satelitarną Starlink na masce swojego samochodu, a teraz płaci.

W piątek funkcjonariusz California Highway Patrol wystawił bilet kierowcy, który prowadził Toyotę Prius, która wydawała się przewozić coś, co wyglądało na Antena Starlink przymocowany do kaptura, zgodnie z Opublikowano na Facebooku od agencji.

“Proszę pana, zatrzymałem pana dzisiaj z powodu tej optycznej przeszkody na masce. Czy to nie blokuje pana widzenia podczas jazdy?”, powiedział oficer, jak podano na stronie CHP Antelope Valley na Facebooku. W tym momencie kierowca zapewnił ich: „Tylko kiedy skręcę w prawo”.

Kierowca, który otrzymał mandat za wykroczenie, powiedział funkcjonariuszowi, że używa anteny, aby uzyskać Wi-Fi w firmie, której zabrakło, powiedział przedstawiciel CHP. CNBC.

„Tak, w rzeczywistości jest nielegalne instalowanie anteny satelitarnej na masce pojazdu, która utrudnia widzenie zgodnie z sekcją 26708(a)(2) kalifornijskiego kodeksu pojazdów”, powiedział CHP Antelope Valley na Facebooku. „Nie wolno również wieszać przedmiotów na lusterku wstecznym, montować GPS lub telefonu komórkowego w nieautoryzowanym miejscu na przedniej szybie ani wyświetlać znaku niepełnosprawności, gdy pojazd porusza się pod tą sekcją. Dotyczy to bezpieczeństwa właścicieli”.

Starlink is SpaceX’s fast-growing high-speed internet service that relies on more than 1500 satelitów krąży wokół ziemi. Od momentu premiery otwarta beta W lutym sieć przekroczyła 69, 000 aktywnych użytkowników w 12 krajach, a firma zamierza dotrzeć do prawie 500 000 użytkowników do tego czasu w przyszłym roku, według CEO Elon Musk.

Chociaż nie jest to pewne, kierowca mógł wpaść na ten banalny pomysł od samego Muska. Jak na przykład krawędź Zauważa, że ​​Musk powiedział kiedyś w rozmowie o zarobkach w 2020 roku, że terminale Starlink są tak małe – mniej więcej wielkości pizzy – że założył „technicznie można go kupić i zainstalować w samochodzie”.

Oczywiście tylko dlatego, że jesteś Mógłbyś Nie znaczy, że powinieneś. Później wycofał się na Twitterze, zauważając, że stacje nie zostały zaprojektowane do umieszczania na samochodach, ale były przeznaczone dla większych pojazdów, takich jak samoloty, statki, ciężarówki i kampery, aby połączyć się z siecią satelitarną firmy. W tym celu SpaceX ma Powiedziało Poprosił Federalną Komisję Łączności o pozwolenie na podłączenie jej stacji do poruszających się pojazdów.

W międzyczasie, jeśli naprawdę potrzebujesz Wi-Fi w podróży, spróbuj zbadać mniej legalne opcje, takie jak inwestowanie w mobilny hotspot lub Podłącz telefon Chociaż to.

READ  Problemy z wykupem PayPal, szok naklejek na kanapie: CBC Marketplace Cheat Sheet

Elise Haynes

„Analityk. Nieuleczalny nerd z bekonu. Przedsiębiorca. Oddany pisarz. Wielokrotnie nagradzany alkoholowy ninja. Subtelnie czarujący czytelnik.”

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *

Back to top