Kiedy oszustwo uderza w dom: Mężczyzna odkrywa św. Podejrzane ogłoszenie Johna o wynajmie domu jego matki

Ponieważ konkurencja o wynajem mieszkań narasta w obszarze metra St. John’s, potencjalni najemcy, tacy jak Ronnie Goss, stają w obliczu oszustw internetowych. (Ściana Lucasa/CBC)

Ronnie Goss, nadzorca rozbiórki budynku mieszkający w St. John’s, szuka mieszkania od ostatnich świąt Bożego Narodzenia. Podczas tych poszukiwań przebywał w domu swojej matki w środku miasta.

Więc Gosse był bardzo zaskoczony, gdy zauważył internetową reklamę wynajmu tego konkretnego domu.

„Ona nie ma mieszkania do wynajęcia”, powiedział Goss. „Ma tylko dom z dwiema sypialniami”. „Wiem, że nikomu nie wynajmuje”.

Gosse postanowił skontaktować się z osobą, która zamieściła ogłoszenie.

„Woziłem go trochę, żeby zobaczyć, co ma do powiedzenia” – powiedział Gus. „A potem natychmiast”, powiedział Goss, „poproszono mnie o depozyt na miejscu”. Powiedział: „Mogę go dla ciebie zatrzymać”.

W tym momencie Gosse wyjawił, że wiedział, że w ogłoszeniu o wynajmie pokazano dom jego matki. W odpowiedzi Gus powiedział, że osoba natychmiast zablokowała go na Facebooku.

Gus powiedział, że skontaktował się z RNC w sprawie ogłoszenia. Funkcjonariusz powiedział, że sprawa Gossa zostanie dodana do toczącego się dochodzenia w sprawie ogłoszeń o wynajmie, według Gossa.

Biorąc pod uwagę obecny popyt na mieszkania czynszowe w obszarze metra, Gosse obawia się, że więcej osób może być narażonych na tego typu program.

„To przerażające, ponieważ ludzie godni zaufania pójdą naprzód i dokonają wpłaty, nie widząc ani nie widząc mieszkania ani domu” – powiedział Joss.

„Mogą stracić pieniądze, a potem muszą zacząć od nowa”.

Oferty wojenne, podwyżki czynszów i nie tylko

Gosse rozglądał się za mieszkaniem, które sam nazwałby. A jako nadzorca rozbiórki budynku ma więcej pieniędzy do zabawy niż niektórzy, którzy mają problemy ze znalezieniem mieszkania; Gus powiedział, że jest gotów płacić do 1700 dolarów miesięcznie za mieszkanie z dwiema sypialniami.

Jednak Gosse nie znajduje wielu opcji wynajmu w obszarze metra. W wielu przypadkach, jak powiedział, uważa, że ​​właściciele proszą o zbyt wiele potencjalnych najemców.

„Wiem, że gdzieś szukałem sprawdzenia zdolności kredytowej i mam na myśli, że to jest dobre i fajne” – powiedział Joss.

Zbliżenie twarzy Ronniego Goose.  Stoi w pokoju o szarych ścianach i ciemnoniebieskich szafkach.
Ronnie Goss szuka mieszkania w obszarze metra Saint John od grudnia zeszłego roku. (Dostarczone przez Ronniego Goose)

„Ale potem poprosili mnie o mój numer ubezpieczenia społecznego. Oboje wiemy, że jedynymi osobami, które powinny mieć twój numer ubezpieczenia społecznego, są rząd lub twój pracodawca dla celów podatkowych” – powiedział Goss.

Według Gosse inny potencjalny właściciel nieruchomości powiedział, że pójdzie na comiesięczne inspekcje bez wcześniejszego powiadomienia. Ta mucha w twarz Prawo najmu mieszkańktóry stanowi, że właściciele muszą dać najemcom pisemne powiadomienie z co najmniej 24-godzinnym wyprzedzeniem przed wejściem do wynajmowanych nieruchomości.

Są też to, co Gus nazywa „wojną przetargową”. Powiedział, że w niektórych przypadkach właściciele nie ustalają z wyprzedzeniem stawek czynszu. Zamiast tego, powiedział Goss, właściciele pytają potencjalnych najemców, co zdecydują się zapłacić.

„Myślę, że to jest powód niektórych podwyżek czynszów”, powiedział Joss, zauważając, że mieszkanie w piwnicy jest „bardzo odrapane” za 2000 dolarów miesięcznie plus media.

Oszustwa i podwyżki czynszów związane z ograniczoną podażą mieszkań

Sherwin Flight od prawie dziesięciu lat prowadzi na Facebooku Grupę Wsparcia Najemców i Właścicieli Nowej Funlandii. Powiedział, że sytuacja mieszkaniowa stała się trudniejsza w ciągu ostatniego roku – i powiedział, że brak mieszkań był jego głównym zmartwieniem.

„Numerem 2 będzie prawdopodobnie przystępność cenowa” – dodała Fleet. „Przystępność cenowa zawsze była problemem dla niektórych osób. Ale niestety, gdy podaż jednostek do wynajęcia spada, koszt tych dostępnych ma tendencję do wzrostu”.

Sherwin Flight stoi przed zaspą śniegu.  Ma na sobie niebieską czapkę z daszkiem i czarny płaszcz zimowy.
Sherwin Flight jest odpowiedzialny za grupę na Facebooku dedykowaną najemcom i właścicielom. (Ted Dillon/CBC)

Flight powiedział, że malejąca podaż wynajmowanych jednostek prawdopodobnie doprowadzi również do wzrostu oszustw.

„Widzimy wiele pytań w naszej grupie, w których ludzie mówią:„ Widziałem tę reklamę w Internecie i chcą, abym wysłał depozyt ”- powiedział Flight.

„To zawsze wielka czerwona flaga, jeśli ktoś chce pieniędzy, zanim jeszcze zobaczysz to miejsce”.

Lot ostrzegł również przed wzrostem liczby ogłoszeń o wynajmie, zawierających zdjęcia i opisy ofert nieruchomości. „Jeśli brzmi to zbyt pięknie, aby mogło być prawdziwe, prawdopodobnie tak jest” — powiedziała Fleet.

Linie lotnicze chcą nałożyć surowsze kary na właścicieli i najemców, którzy łamią zasady określone w ustawie o wynajmie mieszkań w hrabstwie. Chciałby też zobaczyć więcej mieszkań socjalnych i niekomercyjnych. Ostatecznie jednak sugeruje się, że ten problem może mieć dość proste rozwiązanie.

„Aby poprawić sytuację mieszkaniową, myślę, że potrzebujemy po prostu więcej mieszkań” – powiedział Flight. „Naprawdę myślę, że to kwestia zaopatrzenia”.

Czytaj więcej z CBC Nowa Fundlandia i Labrador

READ  Blue Jays eksplodują o dziewiątej, wpadając w ręce marynarzy, gdy wyczerpujący odcinek trwa dalej

Tabitha Montgomery

„Nieuleczalny badacz twittera. Amatorski adwokat mediów społecznościowych. Wielokrotnie nagradzany guru muzyki. Becon ćpuna. Skłonny do napadów apatii”.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Back to top