Kibic, który uderza Verdugo piłką baseballową, zostaje dożywotnio wykluczony z rozgrywek MLB

NOWY JORK – Kibic, który uderzył lewonożnego Alexa Verdugo w Boston Red Sox bejsbolem rzuconym z trybun na stadionie Yankee, został dożywotnio wykluczony z głównych meczów ligowych.

Decyzję potwierdzili w niedzielę rzecznicy New York Yankees i Major League Baseball.

Trener Red Sox, Alex Cora, na krótko wycofał swoją drużynę z boiska w szóstej połowie w sobotni wieczór po tym, jak Verdugo uderzył go w plecy po piłce rzuconej z lewej ławki. Nie wydawał się być ranny.

Wściekły Ferdogo krzyknął do kibiców i został zakuty w kajdanki przez pierwszego trenera bazy Toma Goodwina, gdy mecz został zatrzymany w deszczu. Ze stadionu wywieziono kibica.

„Podczas gdy Yankees doceniają ducha i pasję naszych fanów w naszych różnych zawodach – szczególnie z Red Sox – lekkomyślne, destrukcyjne i niebezpieczne zachowanie, które zagraża bezpieczeństwu graczy, personelu terenowego lub innych fanów, nie będzie tolerowane, ” Jankesi powiedzieli w oświadczeniu w niedzielę.

“Nie ma dla niego absolutnie żadnego miejsca na Yankee Stadium. Bezpieczeństwo wszystkich na Yankee Stadium, w tym gości na trybunach i graczy na boisku, zawsze będzie najwyższym priorytetem Yankees za każdym razem, gdy otworzymy nasze drzwi.”

Verdugo powiedział, że rzucił piłkę w trybuny do młodego kibica Red Sox, ale fan Yankees przechwycił ją i rzucił z powrotem na boisko, uderzając w obrońcę.

– To przerażające, zawstydzające i nie do przyjęcia – powiedział później trener z Nowego Jorku Aaron Boone.

Verdugo wrócił na lewe pole, gdy gra została wznowiona po dyskusji z sędziami w pobliżu bunkra w Bostonie.

„Czułem się, jakby była namierzona we mnie i nie pasowała do mnie” – powiedział.

Nowy Jork wygrał 3-1 w meczu, który został powołany po sześciu meczach z powodu ulewnego deszczu.

NJ.com poinformował w niedzielę, że kibic nie został aresztowany.

Tabitha Montgomery

„Nieuleczalny badacz twittera. Amatorski adwokat mediów społecznościowych. Wielokrotnie nagradzany guru muzyki. Becon ćpuna. Skłonny do napadów apatii”.

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *

Back to top