Każdy może podróżować w kosmos od 2024 roku… za 50 000 $

Czy chcesz choć raz w życiu udać się w kosmos? Firma ta planuje oferować społeczeństwu loty kosmiczne po stosunkowo przystępnych cenach. Ponadto loty rozpoczną się już za dwa lata…


W 1961 roku w kosmos poleciał pierwszy ludzki kosmonauta – sowiecki Jurij Gagarin. Przez sześćdziesiąt lat, które minęły od tamtej pory, ludzie na całym świecie marzyli o samodzielnej podróży w kosmos. A teraz jesteśmy bliżej tej rzeczywistości niż kiedykolwiek wcześniej.

Elon Musk, Richard Branson i Jeff Bezos ze swoimi liniami lotniczymi, SpaceX, Virgin Galactic i Blue Origin, są w trakcie udostępniania turystyki kosmicznej… a przynajmniej zabawy w warunkach zerowej grawitacji.

Ale bilety są w tej chwili dość drogie. Dla mnie USA DZIŚ90-minutowy bilet na powrót do kosmosu Virgin Galatic kosztuje 450 000 dolarów.

World View oferuje każdemu (50 000 USD) szansę na lot w kosmos dzięki balonowi stratosferycznemu. Źródło zdjęcia: Widok świata

Dostępna jest jednak tańsza opcja dla tych, którzy chcą podróżować w kosmos w najbliższej przyszłości. kosmiczna wizja Obecnie oferuje loty komercyjne, których start zaplanowano na 2024 r., na „krawędź kosmosu” za 50 000 USD za miejsce.

Całkowity czas trwania wycieczki będzie trwał od 6 do 12 godzin. Wejście na pokład zajmie dwie godziny, po czym pasażerowie będą mogli podziwiać wspaniały widok Ziemi z kosmosu, podczas gdy samolot – balon stratosferyczny – unosił się na wysokości około 100 000 stóp przez 3-4 godziny wcześniej. powrót na Ziemię.

Związane zAwaria astronomicznego zegarka Jeffa Bezosa dowodzi, że za pieniądze nie można kupić elegancji

Wygląda na wygodniejszy niż fotel ekonomiczny… Źródło zdjęcia: World View

Po starcie pasażerowie będą mogli stać i poruszać się po pojeździe, który posiada kabinę ciśnieniową z kontrolowaną temperaturą, ponadgabarytowe okna zapewniające widoczność 360 stopni, wygodne w pełni rozkładane fotele, a także spersonalizowane lokale gastronomiczne i pełną obsługę napojów. Zastanawiamy się, jak dobre są orzeszki ziemne w kosmosie…

Loty World View odbędą się z najnowocześniejszych kosmicznych lotnisk zlokalizowanych w wielu popularnych miejscach docelowych. W 2024 roku podróżnicy mogą polecieć w kosmos z Wielkiego Kanionu w Stanach Zjednoczonych lub Wielkiej Rafy Koralowej w Australii.

READ  DBIA - Win This Space powraca i odblokowuje aplikacje!

Następnie, począwszy od 2025 roku, podróżni będą mogli wyruszyć z Serengeti w Kenii, norweskiej Aurora Borealis, Amazonii w Brazylii, egipskich piramid w Gizie lub Wielkiego Muru Chińskiego w Mongolii.

Jeden z wielu niesamowitych widoków, które zobaczysz podczas lotu World View. Źródło zdjęcia: Widok świata

Jeśli chcesz wybrać z listy życzeń opcję „wyprawa w kosmos”, widok świata może być przez jakiś czas najtańszą opcją. Zwłaszcza biorąc pod uwagę, że dostępne są opcje finansowania i możesz to zrobić Rezerwacja biletów Tylko 500 $ depozytu.

Poza tym, jak wspaniale byłoby posłuchać Davida Bowie kosmiczne dziwactwa Albo powiedz słynne zdanie Buzza Astrala – „do nieskończoności i dalej” – będąc w kosmosie?!

Przeczytaj następujące

Elise Haynes

„Analityk. Nieuleczalny nerd z bekonu. Przedsiębiorca. Oddany pisarz. Wielokrotnie nagradzany alkoholowy ninja. Subtelnie czarujący czytelnik.”

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Back to top