Kapitan Kirk ze Star Trek wylatuje w kosmos – naprawdę

Kapitan Kirk ze Star Trek wylatuje w kosmos w tym miesiącu – odważnie udając się tam, gdzie żaden inny aktor science-fiction nie doszedł do tej pory.

Firma zajmująca się lotami kosmicznymi Jeffa Bezosa, Blue Origin, ogłosiła w poniedziałek, że kanadyjski aktor William Shatner odleci z Zachodniego Teksasu 12 października.

W wieku 90 lat Shatner stanie się najstarszą osobą w kosmosie. Dołączy do trzech innych, z których dwóch jest płatnych, na pokładzie kapsuły Blue Origin. Będzie to drugi start firmy z załogą.

Bezos odbył pierwszy lot w lipcu wraz ze swoim młodszym i starszym bratem w kosmosie. Shatner złamie tę górną granicę o osiem lat.

„Słyszałem o kosmosie dawno temu. Skorzystałem z okazji, aby zobaczyć to na własne oczy. Co za cud” – powiedział Shatner w oświadczeniu.

Na tym zdjęciu z 1988 roku William Shatner, który gra kapitana Jamesa T. Kirka, bierze udział w sesji zdjęciowej do „Star Trek V: The Final Frontier”. (Bob Galbraith/The Associated Press)

Podróżował także z Shatnerem: byłym inżynierem NASA, który założył firmę nanosatelitarną; Współzałożyciel firmy programistycznej specjalizującej się w badaniach klinicznych; oraz pracownik Blue Origin. Kosmiczny skok w górę iw dół potrwa 10 minut i nie osiągnie więcej niż 106 kilometrów (66 mil).

Chociaż żaden aktor science fiction nie poleciał w kosmos, prochy Jamesa Doohana, urodzonego w Kanadzie aktora, który grał Scotty’ego gwiezdna wędrówka, Na orbicie na pokładzie rakiety SpaceX w 2012 roku.

Oglądaj | Pasażerowie Blue Origin wylatują w kosmos:

Pasażerowie rakiety Blue Origin wylatują w kosmos

Czterech pasażerów na pokładzie statku kosmicznego Blue Origin założyciela Amazona Jeffa Bezosa cieszyło się pływającymi zabawkami podczas krótkiego okresu nieważkości podczas wtorkowego, prawie 10-minutowego lotu, który osiągnął wysokość około 106 kilometrów. (Niebieskie pochodzenie / Biuletyn) 0:47

READ  Łazik Perseverance NASA rozpoczyna swoją pierwszą kampanię naukową na Marsie

Elise Haynes

„Analityk. Nieuleczalny nerd z bekonu. Przedsiębiorca. Oddany pisarz. Wielokrotnie nagradzany alkoholowy ninja. Subtelnie czarujący czytelnik.”

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Back to top