Kanadyjskie WNT dominuje na Trynidadzie i Tobago w meczu otwarcia CONCACAF W

Powolny start zamienił się we wtorkowy wieczór, gdy Kanada pokonała Trynidad i Tobago 6:0, aby otworzyć grę na mistrzostwach CONCACAF w Guadalupe w Meksyku.

Kanada, zdobywczyni tytułu olimpijskiego, zajęła szóste miejsce na świecie w porównaniu do 76. Trynidadu.

Pomimo dominacji w grze, Kanada utrzymała szczupłą przewagę 1:0 w dwóch trzecich spotkania, zdobywając 190. gola kapitan Christine Sinclair.

Ale pięć goli w ostatnich 23 minutach – cztery w ostatnich 11 minutach – całkowicie zmieniło historię.

Julia Grosso uderzyła dwukrotnie, aby otworzyć swoje duże konto nagraniowe z singlami Jessego Fleminga, Janine Becky i Jordina Hetemy.

Turniej ośmiu drużyn, który potrwa do 18 lipca, służy jako eliminacje w Ameryce Północnej, Środkowej i na Karaibach do Mistrzostw Świata Kobiet 2023 w Australii i Nowej Zelandii oraz Igrzysk Olimpijskich 2024 w Paryżu.

Wcześniej eliminacje mistrzostw świata i olimpijskie były w regionie odrębne.

Oglądaj | Sinclair zdobywa 190. gola w reprezentacji w wygranym meczu Kanady:

Sinclair zdobywa 190. gola w karierze w kanadyjskim zwycięstwie

Kanadyjska piłkarka Christine Sinclair strzeliła pierwszego gola Kanady na Mistrzostwach Kobiet CONCACAF, wygrywając 6:0 z Trynidadem i Tobago.

Kanada, której brak bramek był późnym problemem, pokonała Trynidad 27-1 (9-1 celnych strzałów) i według CONCACAF zdobyła 61 procent.

– Myślę, że narracja o braku bramek sprawia, że ​​piłkarze są nerwowi – powiedział trener Kanady Bev Priestman. „To była wielka przyjemność położyć to teraz do łóżka i po prostu skupić się na procesie”.

Kanada strzeliła tylko sześć bramek w ostatnich sześciu meczach w tym roku, strzelając 2-1-3.

– Jestem naprawdę zadowolony z sześciu goli i czystego konta – dodał Priestman. „I nie było idealnie. Czasami byłem sfrustrowany. Gracze też byli [frustrated]. Ale to nadejdzie i nadejdzie zaufanie. A my po prostu musimy jechać dalej”.

Kanada narzuci wolę stojącą za silnym wysiłkiem ofensywnym

Po tym, jak Sinclair otworzył wynik w 27. minucie wspaniałym strzałem głową, Kanada przeżyła suszę przed bramką, zanim Grosso, dobrze przygotowany przez rezerwowego Hetimę, strzelił niskim strzałem lewą nogą w 67. minucie.

READ  Gdy Penguins będą przygotowywać się do handlu w ostatecznym terminie, Guentzel otrzyma wielką nagrodę – Sportsnet.ca

Grosso, 21-letni pomocnik, który gra we Włoszech z Juventusem, ponownie zakołysał w 79. minucie po tym, jak Trinidad nie zdołał wybić dośrodkowania. Piłka trafiła do Grosso, która obróciła ją w prawą nogę, aby ominąć obrońcę, zanim trafiła do siatki.

Fleming zdobył wynik 4-0 w 84. minucie, trafiając dośrodkowaniem Pique. Bramkarz Trynidadu, Kimika Forbes, mógł strzelić gola lepiej. Pique strzelił 5:0 w 86. minucie, a obrona Trynidadu była w strzępach, a Hetema zakończyła porażkę na minutę przed przerwą.

W nocy korki były jednokierunkowe, a Kanada mogła wejść do pierwszej połowy z wynikiem 8-0, ale zamiast tego zeszła z boiska z wynikiem 1-0.

Kanada zdobyła 60 procent w pierwszych 45 minutach i pokonała Trynidad 16-0 (7-0 celnych strzałów).

Kanada zdominowała grę od samego początku i była bliska awansu w 16. minucie, kiedy Sinclair, w swoim 311. występie w reprezentacji narodowej, trafiła w bramkę po znakomitym rajdzie Deanne Rose i Beckie.

Obrona Trynidadu utrzymywała się szybko na początku, ale próby oczyszczenia zawsze znajdowały Kanadyjczyka, zwykle pod koniec Trynidadu, i ponownie rozpoczynał atak.

Sinclair objął prowadzenie w 27. minucie, pokonując 12 kanadyjskich podań po dośrodkowaniu Ashley Lawrence, mijając Forbesa.

11 bramek Sinclaira w mistrzostwach CONCACAF.

Sinclair został skrócony w 29. minucie, co skłoniło meksykańską sędzię Katię Garcia do przejścia na ekran boiska, aby przejrzeć grę przed zasygnalizowaniem kary. Fleming poszedł w górę, ale chybił, strzelając wysoko na 34.

Kanada bezskutecznie zaapelowała o kolejny rzut karny, kiedy Becky upadła w 37. minucie Forbes osiągnął wysoki poziom, aby obronić mocny strzał Rose w 45. minucie.

Pique strzelił gola w doliczonym czasie gry w pierwszej połowie, po bezinteresownym podaniu Sinclaira, ale flaga spalonego wzrosła.

Kapelan powiedział, że w przerwie poprosiła zespół o „zdjęcie hamulca ręcznego” i wyrażenie siebie.

„Czasami za bardzo trzymamy się scenariusza” – powiedział trener.

READ  Gauthier został sprzedany Ducks przez Flyers w zamian za Drysdale, wybór w drafcie

Próbując dodać trochę energii, Priestman dokonał czterostronnej zmiany z Grosso, Hetemą, Alicią Chapman i Adrianą Leon na 30 minut przed końcem.

Więcej wyników i kwalifikacji do nadchodzących wydarzeń

Kanada i Trynidad grają w grupie B, wraz z 37. w Kostaryce i 57. w Panamie. Pierwsza grupa to Stany Zjednoczone, które zajmują pierwsze miejsce, Meksyk nr 26, Meksyk nr 51, Jamajka nr 60 i Haiti nr 60.

Kostaryka pokonała Panamę 3-0 w poprzednim meczu we wtorek na stadionie BBVA w Guadalupe, położonym na przedmieściach Monterrey. Stadion o pojemności 51 000 widzów jest siedzibą Monterrey FC.

Kanada spotyka się z Panamą w czwartek na Estado Universitaro.

Dwie najlepsze drużyny z każdej z dwóch grup awansują do półfinałów, kwalifikując się bezpośrednio do Pucharu Świata 2023. Dwie trzecie drużyny przechodzą do playoffów Intercontinental World Cup.

Mistrz CONCACAF W kwalifikuje się zarówno do Igrzysk Olimpijskich 2024, jak i do inauguracyjnego Złotego Pucharu CONCACAF W, również zaplanowanego na 2024. Drużyna zdobywcy drugiego i trzeciego miejsca spotka się ze zwycięzcą w barażach olimpijskich CONCACAF, zaplanowanych na wrzesień 2023 roku. zarezerwowane. Bilet wstępu na Igrzyska Olimpijskie 2024 i Złoty Puchar.

Kapelan wysłał swój pierwszy zespół prowadzony przez 39-letniego Sinclaira. Lawrence, Becky, Fleming, Kadisha Buchanan, Desiree Scott i imiennik Quinn zaczęli przed strażnikiem Kaelen Sheridan.

Kanadyjczycy wygrali wszystkie dziewięć spotkań z Trynidadem i Tobago, pokonując Soca Warriors 40-0. Kanada również wygrała 6:0 podczas ostatniego spotkania na Mistrzostwach Olimpijskich Kobiet CONCACAF 2016 w Houston.

Kanada dwukrotnie wygrała mistrzostwa CONCACAF (1998 i 2010) i pięć razy była wicemistrzem kraju (1991, 1994, 2002, 2006 i 2018). Przyszedł na mecz numer 29 9-1 w turnieju.

Najlepszym finiszem Trinidadu było trzecie miejsce w 1991 roku. Przed wtorkiem jej rekord kariery w turnieju wynosił 7-21-5.