Kanadyjski uniwersytet oferuje zajęcia na temat Drake’a i The Weeknd

Uniwersytet ogłosił w komunikacie prasowym, że Creative School na Ryerson University oferuje teraz kurs, który zagłębia się w życie muzycznych talentów dla urodzonych w Toronto artystów muzycznych Drake Weekend.

Według profesora Ryersona Daltona Higginsa, który poprowadzi zajęcia, kurs zatytułowany „Deconstructing Drake & The Weeknd” będzie oferowany w semestrze zimowym rozpoczynającym się w styczniu 2022 roku.

„Czas poznać i szanować ikony kanadyjskiego rapu i R&B, zarówno akademickie, jak i inne” – powiedział Higgins. „Najważniejsze dla naukowców i historyków jest zbadanie sceny muzycznej w Toronto, która zrodziła Drake/Weekend i pomogła stworzyć im warunki do osiągnięcia ogromnego sukcesu”.

Klasa będzie oferowana jako jeden z głównych kursów programu studiów licencjackich w Creative School, „pierwszego multidyscyplinarnego profesjonalnego programu studiów licencjackich w Kanadzie”, zgodnie z uniwersytetem.

„Nawet przed rozpoczęciem rejestracji entuzjazm dla klasy jest naprawdę bardzo ważny, więc mam wrażenie, że szybko się nabierze” – powiedział CNN Charles Falzone, kreatywny dziekan szkoły.

Higgins prowadził wykłady na temat czarnej muzyki i hip-hopu na wielu uniwersytetach i napisał na ten temat sześć książek.

Higgins powiedział, że jednym z celów jego stażu było przeprowadzenie dogłębnej analizy tekstów artystów, których wpływ na branżę muzyczną był ogromny.

„Ludzie zapominają o Drake’u, że jest on naprawdę świetnym pisarzem” – powiedział CNN profesor. „W swoich piosenkach używa wszelkiego rodzaju środków literackich, takich jak metafory, pentametr jambiczny i porównania, więc podzielimy jego teksty i zbadamy, jak jego piosenki są ze sobą połączone”.

Drake, którego prawdziwe imię to Aubrey Graham, ma wielu ludzi Profesjonalne kamienie milowe W tym osiem #1 na liście Billboard 100, sześć #1 w Wielkiej Brytanii i cztery nagrody Grammy.

W trakcie kursu zostanie również przeanalizowany The Weeknd, którego prawdziwe nazwisko to Abel Makkonen Tesfaye, zdobywca nagrody Grammy etiopski artysta.

Hip-hop powiedział ci 10 razy o ważnych ludziach w czarnych życiach
Poza wpływowymi talentami muzycznymi The Weeknd jest także otwartym aktywistą. W kwietniu obiecał 1 milion dolarów Za pomoc Etiopii w ramach Światowego Programu Żywnościowego Organizacji Narodów Zjednoczonych. Kraj był centrum konfliktu W tysiącach cywilów, którzy prawdopodobnie zostali zabici, zgwałceni i źle traktowani.
The Weeknd również głośno poruszał kwestie branżowe, w tym bojkot Grammy, którą nazwał „zgniłym”. Piosenkarz powiedział, że nie prezentuje już piosenek na najpopularniejszym corocznym pokazie nagród w branży, który zaprezentował badanie twarzy Z powodu tajnego systemu głosowania i rzekomych uprzedzeń wobec czarnoskórych artystów i artystów.

„Kiedy tych dwóch czarnych kanadyjskich artystów z Toronto zajmuje się rapem, R&B i popem i prawdopodobnie w przyszłości jest na drodze do zostania miliarderem, można się od nich wiele nauczyć” – powiedział Higgins.

READ  Kevin Feige opowiada o przyszłości MCU Scarlett Johansson po Black Widow

Klasa przeanalizuje również przedsiębiorczą stronę obu artystów muzycznych, którzy według Higginsa muszą być silnymi biznesmenami, aby odnieść sukces po podniesieniu się „ze skromnych korzeni”.

„Kiedy usuniesz warstwy, zauważysz, jak szalone są ich marki i przedsiębiorczość” – powiedział. „Na przykład Drake ze swoją linią odzieży OVO, która generuje duże dochody, lub jego rolą jako globalny ambasador Toronto Raptors, kanadyjskiej drużyny NBA”.

Higgins powiedział, że jego największą nadzieją dla uczniów jest upewnienie się, że wyjdą z jego klasy i będą zadawać trudne pytania dotyczące życia, rasy, muzyki i tego, jak to wszystko łączy się w całość.

Luna Nunez

"Gracz. Introwertyk. Rozwiązujący problemy. Twórca. Myśliciel. Przez całe życie ewangelista żywności. Orędownik alkoholu."

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Back to top