Kanadyjska Mia Valley, Ammar Dahsey zdobywa złote medale na Igrzyskach Wspólnoty Narodów

Kanadyjscy nurkowie i zapaśnicy dołączyli do medali tego kraju w ósmym dniu Igrzysk Wspólnoty Narodów w 2022 roku.

Mia Valley zdobyła złoto w finale kobiet w skoku do nurkowania w piątek, a kanadyjski olimpijczyk Ammar Dahsey zdobył złoto w kategorii zapaśniczej 125 kg w stylu dowolnym mężczyzn.

Kanada zdobyła 19 złotych, 24 srebrne i 24 brązowe, co daje łącznie 67 medali w tych meczach.

Vallée znalazło się na szczycie podium z 291,85 punktami w pięciu nurkowaniach w Sandwell Aquatics w Birmingham w Anglii.

WATCH L Vallée prowadzi na podium na 1 m podium:

Mia Valley z Quebecu zdobywa Złoty Medal Wspólnoty Narodów

Mia Valley of Kirkland, Kew, zebrała 291,85 punktów na swojej drodze do zdobycia złotego medalu w finale skoczni na jeden metr kobiet na Igrzyskach Wspólnoty Narodów w Birmingham w Anglii.

Najlepszy wynik Vallée przypadł na jej drugie nurkowanie – 2 salta w hali – i zdobyła 65,10 punktów. 21-latek z Kirkland w Kew walczył o brązowy medal w tej samej konkurencji na czerwcowych Mistrzostwach Świata.

„Myślę, że w ciągu ostatniego roku nauczyłem się naprawdę kłaść [my competition] „Odkładając na bok i patrząc głównie na siebie”, powiedział Valle, „Myślę, że to najlepszy sposób, w jaki mogę to umieścić. W konkursie, który pozwala mi skupić się na sobie i starać się dać z siebie wszystko”.

Australijka Brittany O’Brien wywalczyła srebro z wynikiem 279,60 pkt, a na podium wywalczyła Angielka Amy Rawlinson (272,00).

Margo Erlam z Calgary zajęła dziewiąte miejsce z 239,25 punktami.

Dahsi skomentował pakistańskiego Zamana Anwara w meczu o złoty medal, aby zdobyć tytuł mężczyzn w wadze 125 kg.

26-latek z Surrey w Kolumbii Brytyjskiej zakwalifikował się do finału, pokonując w półfinale indyjskiego Mohita Grewala, który zdobył brązowy medal.

OBEJRZYJ l Dhesi wygrywa złoto w zapasach:

Zapaśnik Kolumbii Brytyjskiej Ammar Dahsey wygrywa złoto Igrzysk Wspólnoty Narodów

Amar Desi z Surrey w Kolumbii Brytyjskiej pokonał pakistańskiego Zamana Anwara w meczu o złoty medal, aby zdobyć tytuł mężczyzny w wadze 125 kg na Igrzyskach Wspólnoty Narodów w Birmingham w Anglii.

READ  Ponowne podpisanie kontraktu z Edmonton Oilers z Adamem Larsonem jest nieco mało prawdopodobne, ale powrót Tysona Barry'ego to realna szansa.

Zwycięstwa, Zsumbor-Murray Diving Into Silver

Kanadyjscy nurkowie Raylan Wiens i Nathan Zsumbor Murray dodali do medalu kanadyjskiego basenu.

Wiens i Zsombor-Murray spisali się znakomicie, zajmując drugie miejsce w finale synchronicznego podium na 10 m z łączną notą 413,85 pkt. Duet zdobył brąz w tej samej imprezie na Mistrzostwach Świata w Pływaniu w zeszłym miesiącu.

Anglicy Matthew Lee i Noah Williams zdobyli przed publicznością gospodarzy złoty medal z 429,78 pkt, a Australijczycy Domonique Bidgood i Castle Russo zdobyli brąz z 412,56 pkt.

Oglądaj | Zwycięstwa kanadyjskich nurków, Zsombor-Murray otrzymują srebrny medal:

Kanadyjski duet wygrywa, Zsumbor-Murray nurkuje na Commonwealth Games Silver

Kanadyjscy nurkowie Raylan Wiens z Saskatoon i Nathan Zsumbur-Murray z Point Clear w Kew zajęli drugie miejsce w finale zsynchronizowanej platformy mężczyzn na 10 m podczas Igrzysk Wspólnoty Narodów w Birmingham w Anglii.

Kanadyjscy zapaśnicy dodają 3 srebrne i 2 brązowe

Kanadyjscy zapaśnicy freestyle Lachlan McNeil, Anna Goddess Gonzalez, Linda Moraes, Hannah Taylor i Alex Moore również osiągnęli w piątek podium.

Gonzalez została podpisana przez Indyjkę Sakshi Malik w walce o złoty medal kobiet 62 kg, a ona wywalczyła srebrny medal.

22-latka z Coquitlam w Kolumbii Brytyjskiej pokonała w ćwierćfinale szkockie Abbey Fountain swoją techniczną przewagą, a w półfinale pokonała Nigeryjkę Esther Kolawle.

ZEGAREK l Wykończenia w kolorze srebrnym Gonzalez:

Zapaśniczka Kolumbii Brytyjskiej Anna Godinez Gonzalez zdobywa srebro na Igrzyskach Wspólnoty Narodów

Zapaśniczka freestyle Anna Godinez Gonzalez z Coquitlam w Kolumbii Brytyjskiej jest przypięta do indyjskiej Sakshi Malik w walce o złoty medal kobiet 62 kg podczas Igrzysk Wspólnoty Narodów w Birmingham w Anglii.

McNeil zdobył srebro w męskiej kategorii wagowej 65 kg wcześniej tego dnia. 21-latek z North York, Ont., przegrał walkę o złoty medal z indyjskim medalistą olimpijskim Bajrangiem Puneyą na punkty, nie zdobywając swojego pierwszego tytułu.

McNeil dotarł do finału po pokonaniu szkockiego Rossa Connelly’ego w ćwierćfinale i pakistańskiego Inayatullah w półfinale. Zdobył złoty medal na Mistrzostwach Panamerykańskich Juniorów w 2021 roku.

READ  Pittman zmniejsza zawieszenie Spitzera Maple Leafs do czterech gier

OBEJRZYJ l McNeil dodaje srebrny medal:

Lachlan McNeil, zapaśnik z Toronto, zdobywa srebro na Igrzyskach Wspólnoty Narodów

Freestyle zapaśnik Lachlan McNeil z Toronto przegrał z indyjskim medalistą olimpijskim Bajrangiem Punyą w kategorii 65 kg mężczyzn na Igrzyskach Wspólnoty Narodów w Birmingham w Anglii.

Moraes dodał trzecie srebro Kanady później w piątek w kategorii 68 kg kobiet.

29-latek z Tecumseh w stanie Ontario przegrał w meczu o złoty medal z nigeryjskim medalistą olimpijskim Blessingiem Oborododo.

OBEJRZYJ l Morais zdobywa podium:

Zapaśniczka Ontario Linda Moraes zdobywa srebro na Igrzyskach Wspólnoty Narodów

Zapaśniczka freestyle Linda Moraes z Tecumseh w Ontario przegrała z nigeryjskim medalistą olimpijskim Blessingiem Oborododo w 68 kg meczu o złoty medal na Igrzyskach Wspólnoty Narodów w Birmingham w Anglii.

Taylor i Moore wygrali mecze o brązowy medal

Taylor zdobył brąz w kategorii wagowej 57 kg kobiet. 24-latek z Kornwalii na Wyspie Księcia Edwarda pokonał Sophię Omoticio Ayetę z Kenii w trwającym zaledwie 35 sekund meczu o brązowy medal.

Taylor rozpoczął dzień od pokonania w ćwierćfinale Danielle Su-Cheng Lim z Singapuru, ale stracił szansę na złoto po tym, jak spadł w półfinale z broniącym tytułu mistrzem Nigerii Odunayo Adekurui, który ponownie zdobył złoty medal.

Zobacz, jak Taylor zmierza do brązu:

Hannah Taylor z Wyspy Księcia Edwarda zdobywa brązowy medal na Igrzyskach Wspólnoty Narodów

Hannah Taylor z Kornwalii na Wyspie Księcia Edwarda pokonała kenijską Sofię Omoticio Ayeta i zdobyła brązowy medal w kategorii wagowej 57 kg kobiet na Igrzyskach Wspólnoty Narodów w Birmingham w Anglii w zaledwie 35 sekund.

Moore wygrał walkę o brązowy medal mężczyzn w 86 kg z Nowozelandczykiem Matthew Oxenhamem, wygrywając 10:0 z przewagą techniczną.

24-letni zawodnik urodzony w Montrealu przegrał w półfinale z Indianinem Deepak Bonya, który później w piątek stanął na szczycie podium.

Moore wyprzedził Ikerekime Agyumor z Nigerii w 1/8 finału, zanim strzelił kolejne dominujące zwycięstwo w ćwierćfinale z Sureshem Chanaką i Ernakulasoriyą Fernando ze Sri Lanki.

READ  Kucherov strzela do fanów Montrealu, ale mówi prawdę podczas epickiej konferencji prasowej

OBEJRZYJ l Moore zdobywa brąz:

Alex Moore z Montrealu walczy o brązowy medal na Igrzyskach Wspólnoty Narodów

Alex Moore z Montrealu wygrał walkę o brązowy medal mężczyzn w 86 kg z Nowozelandczykiem Matthew Oxenhamem na Igrzyskach Wspólnoty Narodów w Birmingham w Anglii.

Siatkarki plażowe awansują do półfinału

Kanadyjskie drużyny siatkówki plażowej kobiet i mężczyzn pozostały niepokonane po tym, jak wcześniej przebiły swoje grupy w rozgrywkach i awansowały do ​​półfinału z kolejnymi zwycięstwami w piątek z takim samym wynikiem.

Mistrzynie świata 2019 Sarah Pavan i Melissa Humana Paredes pokonały Sri Lanki Deepika Bandara i Chaturikę Weerasinghe (9-21, 21-11).

Sam Schacter i Daniel Deering, obaj z Toronto, pokonali Cypryjczyków Antoniosa Liotatisa i Charalambosa Zorbisa (21-9, 21-11).

Rodney, awans Harrison

Kanadyjczyk Brendon Rodney, który był częścią zespołu 4x100m, który zdobył złoto na Mistrzostwach Świata w Lekkiej Atletyce, awansował do finału na 200m w piątek po tym, jak zajął drugie miejsce w swoich biegach w czasie 20,68 sekundy.

Tymczasem Kanadyjka Michelle Harrison dotarła do finału kobiet na 100 m przez płotki po tym, jak zajęła trzecie miejsce w półfinale z czasem 12,85 sekundy.

Tabitha Montgomery

„Nieuleczalny badacz twittera. Amatorski adwokat mediów społecznościowych. Wielokrotnie nagradzany guru muzyki. Becon ćpuna. Skłonny do napadów apatii”.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Back to top