Kanadyjska legenda radiowa, Patrick Watson, umiera w wieku 92 lat

Kanadyjska legenda radiowa, Patrick Watson, umiera w wieku 92 lat

Odszedł Patrick Watson, legenda nadawania, który przez ponad pięć dekad zajmował się branżą i pomagał w tworzeniu wielu popularnych kanadyjskich treści. Miał 92 lata.

Pracując jako producent, autor, prezenter telewizyjny i nie tylko, Watson pomógł ukształtować oblicze kanadyjskiego dziennikarstwa, nigdy nie unikając kontrowersji i trudnych decyzji.

Urodzony w Toronto w 1929 roku Watson rozpoczął karierę grając Jake’a w serialu Daily Kids w CBC Radio Kootenay kochanie W 1943 – praca, w której zaczął zarabiać 1 dolara na odcinek.

Rozpoczął karierę naukową, ale w 1955 r. porzucił doktorat z lingwistyki na Uniwersytecie Michigan, by pracować w CBC. Wkrótce był gospodarzem Cztery rogi Seria podróżnicza w 1957 roku, a następnie występował przed kamerą i za nią w wielu innych pokazach, w tym Raport Watsona (1975-1981), Oglądaj wczoraj (1974-1976, a także jej odrodzenie w 1998), poszukiwacz przygód (1985-1987) i Walka o demokrację (1989).

Walcząc o demokracja Produkcja zajęła pięć lat, została nakręcona w 30 krajach i była wówczas najdroższym oryginalnym serialem dokumentalnym, jaki kiedykolwiek wyprodukowano dla telewizji kanadyjskiej.

Laurier Lapierre, po lewej, Dina Christie, środek i Patrick Watson pozują do zdjęcia promocyjnego do Ta godzina ma siedem dni 9 stycznia 1966 roku. (Kolekcja zdjęć Barry’ego Wilsona/CBC)

W 1964 Watson rozpoczął pracę nad jednym z najbardziej wpływowych pokazów w swojej karierze, Ta godzina to siedem dni. The Sunday Night Show, którego gospodarzem był Watson wraz z Laurierem LaPierre i współtworzony z Douglasem Leitermanem, był innowacyjną serią public affairs, która przyciągnęła miliony widzów swoim niepohamowanym stylem i opinią.

„ Patrzył na mnie jak na wichrzyciela.”

Na podstawie programu BBC To był tydzień, który byłSerial wykorzystał mieszankę materiałów dokumentalnych, satyry i oryginalnej muzyki kanadyjskiej aktorki i piosenkarki Diny Christie, aby przejrzeć wiadomości tygodnia – i często wpływowe postacie. Trwał przez dwa lata i wydał 50 odcinków, zanim został odwołany w 1966 roku ze względu na jego prowokacyjny charakter, po czym Watson spędził kilka lat jako niezależny producent i dziennikarz.

– Uważał mnie za wichrzyciela – powiedział Watson. 1981 wywiad z magazynem Maclean Od opuszczenia CBC po o tej godzinie’wysłać. „Po części było to wygnanie z CBC, ale prawdą było również, że mnie nie zatrudnili. Byłem spłukany po zrobieniu kilku świetnych programów telewizyjnych”.

READ  Lucasfilm zatrudnia Deepfake YouTubera, który naprawił Mandalorian Skywalker VFX

Urzędnik ds. ewidencji dziedzictwa

Jednak młodsi Kanadyjczycy mogli go lepiej znać jako głównego pisarza oryginalnego Heritage Minutes, jednominutowej serii, która ma na celu ułatwienie dostępu do historii Kanady. Watson powiedział, że projekt, który osiągnął status legendy w kulturze kanadyjskiej, został stworzony „by przekonać Kanadyjczyków, że mają ciekawą przeszłość”.

Oglądaj | Charles Bronfman i Patrick Watson o początkach Heritage Minute:

Watson wrócił już do CBC i jest prezesem od 1989 roku, przewodnicząc kontrowersyjnej restrukturyzacji nadawcy w latach 90. XX wieku. Zwolniono wówczas 1100 pracowników, a kilka stacji zamknięto w obliczu dużego deficytu budżetowego.

Zrezygnował z funkcji prezesa w 1994 r., choć nadal wydawał kolejne utwory – m.in Kanadyjczycy: życie narodu (Seria biograficzna Telewizji History), a później trzytomowe wydanie drukowane tego widowiska.

Od debiutu jako nastoletni aktor w radiu CBC Kootenay kochaniePatrick Watson, dzięki swojej karierze w CBC News i sprawowaniu funkcji Przewodniczącego Rady Dyrektorów CBC/Radio-Canada, wkład Patricka Watsona w Canadian Public Radio i jego usługi na rzecz Kanadyjczyków w wielu dziedzinach były dalekosiężne, różnica i „nie wkrótce zostanie zapomniany”, powiedział rzecznik CBC o śmierci Watsona.

„Zarówno w CBC, jak i poza nią, praca Watsona jako kotwicy, producenta, aktora i autora przez ponad pięć dekad uczyniła go ikoną kanadyjskiej telewizji i pozostawił spuściznę, która przetrwa dziesięciolecia. Nasze myśli są z jego rodziną i przyjaciółmi ”.

Oglądaj | Patrick Watson o sztuce wywiadu:

Patrick Watson i sztuka wywiadu

W 1978 roku nadawca i człowiek renesansu Patrick Watson opisał, w jaki sposób opracował technikę przeprowadzania wywiadów.

Watson został odznaczony Orderem Kanady w 1981 roku, a później został awansowany do stopnia Companion w 2001 roku za promowanie „doskonałości w kanadyjskiej telewizji i radiu”. Był również długoletnim adwokatem osób niepełnosprawnych po amputacji nogi poniżej kolana w 1960 roku i pełnił funkcję emerytowanego prezesa Canadian Ampute Sports Association oraz emerytowanego prezesa Canadian Abilities Foundation.

READ  Tucker uważa, że ​​Vince McMahon uważa, że ​​drużyna zapaśnicza nie może przyciągać pieniędzy

Później został utalentowanym pilotem, surferem, narciarzem wodnym, nurkiem i magiem. Kochał to rzemiosło przez całe życie i był jednym z trzech członków założycieli Magicana, kanadyjskiej organizacji non-profit zajmującej się badaniem magii jako sztuki performance.

Opublikował także wiele powieści, książek niefabularnych i sztuk teatralnych – 1983 rne Księga HiobaJest to jednoosobowa sztuka, w której zagrał główną rolę. Jako aktor występował w filmach telewizyjnych Historia Terry’ego Foxa (1983) i Odliczanie do spojrzenia Szkło (1984) filmy pyton (1977) i Czwarty Anioł (2001) i seria Walety i strzały (2003). opublikować swoją autobiografię, Ten zegarek ma siedem dekadw 2004 roku.

Luna Nunez

"Gracz. Introwertyk. Rozwiązujący problemy. Twórca. Myśliciel. Przez całe życie ewangelista żywności. Orędownik alkoholu."

Rekomendowane artykuły

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *