Kanadyjska gospodarka odzyskuje 94 000 miejsc pracy w lipcu

Opublikowano 7 sierpnia 2021 o 05:00 EST
Zaktualizowano 7 sierpnia 2021 o 11:23 CEST

W zeszłym miesiącu gospodarka kanadyjska była nieco bliżej poziomu sprzed pandemii.

Statystyki Kanada Badanie siły roboczej W lipcu zbadano warunki na kanadyjskim rynku pracy w tygodniu od 11 do 17 lipca. W tym tygodniu ograniczenia zdrowia publicznego w Kanadzie zostały znacznie zmniejszone ze względu na mniejszą liczbę przypadków i wyższe wskaźniki szczepień.

Dowiedz się, czy kwalifikujesz się do kanadyjskiej imigracji

Kanada dodała 94 000 Kariera W lipcu zatrudnienie spadło o 1,3 proc. poniżej poziomu z lutego 2020 r. Zyski koncentrowały się na zatrudnieniu na pełny etat, zwłaszcza w sektorze prywatnym w branżach usługowych. Stopa bezrobocia spadła do 7,5 proc., co jest porównywalne do stopy odnotowanej w marcu.

Zwiększenie zatrudnienia w województwach Ontarioi Manitobai Nowa Szkocja i Wyspa Księcia Edwarda.

Wskaźnik zatrudnienia nowych imigrantów nadal rośnie

Statystyki Kanady odnoszą się do imigranci, którzy wylądowali W ciągu ostatnich pięciu lat jako „bardzo niedawni” imigranci. Liczby w tej grupie ucierpiały od czasu zamknięcia granicy w marcu 2020 r.

Wskaźnik zatrudnienia nowych imigrantów w czasie pandemii wykazywał tendencję wzrostową, ponieważ ich liczba spada szybciej niż wskaźnik zatrudnienia. Innymi słowy, niekoniecznie otrzymują więcej pracy niż w czasach przed pandemią.

W lipcu wskaźnik zatrudnienia nowych imigrantów wyniósł 69,1 proc., co oznacza wzrost o jeden punkt procentowy od czerwiec.

Wśród imigrantów, którzy przebywają w Kanadzie od ponad pięciu lat, zatrudnienie wyniosło w lipcu 58,1 proc., czyli o ułamek punktu procentowego mniej niż w czerwcu.

Liczba bardzo nowych imigrantów, którzy brali udział w sile roboczej wzrosła z ponad 612 000 w 2016 r. do 751 000 w 2019 r. Wzrost zahamował w 2020 r. w wyniku ograniczeń w podróżowaniu i innych środków związanych z koronawirusem.

READ  Lekarze twierdzą, że zakup szczepionki w celu uniknięcia dawki Moderna jest „niepokojący”, niepotrzebny i potencjalnie szkodliwy

Liczba nowych imigrantów w kanadyjskiej sile roboczej

Źródło: Statystyki Kanady

Jednak w tym roku liczba nowych imigrantów uczestniczących w sile roboczej powróciła do poziomu z 2019 r., stanowiąc prawie 4 procent całkowitej siły roboczej między styczniem a lipcem.

Imigracja do Kanady jest często omawiana jako strategia rozwiązywania kanadyjskich wyzwań demograficznych. Kanada ma starzejącą się populację i niski wskaźnik urodzeń. Wszystkie te elementy razem wzięte oznaczają, że siła robocza się kurczy, a naturalny przyrost jest niewystarczający, aby zrównoważyć straty. Bez imigracji i innych strategii wspierających luki na rynku pracy kanadyjska gospodarka nie pozostanie konkurencyjna na arenie międzynarodowej na dłuższą metę.

Ograniczenia podróży Poluzowanie rozpoczęło się pod koniec czerwca, kiedy ponownie otwarto granice Akredytowani stali mieszkańcy. W tym miesiącu Kanada powitała 35 700 nowych stałych mieszkańców, więcej niż w jakimkolwiek miesiącu podczas pandemii. Liczba nowych imigrantów przyjętych w lipcu nie została jeszcze zwolniona.

Wraz z dalszym rozluźnieniem ograniczeń w podróżowaniu, Statistics Canada twierdzi, że badanie siły roboczej będzie monitorować, czy liczba nowych imigrantów uczestniczących w kanadyjskim rynku pracy nadal rośnie.

Dowiedz się, czy kwalifikujesz się do kanadyjskiej imigracji

© Aktualności CIC Wszelkie prawa zastrzeżone. Odwiedzać KanadaVisa.com Aby odkryć opcje imigracji do Kanady.

Elise Haynes

„Analityk. Nieuleczalny nerd z bekonu. Przedsiębiorca. Oddany pisarz. Wielokrotnie nagradzany alkoholowy ninja. Subtelnie czarujący czytelnik.”

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Back to top