Kanadyjska drużyna hokejowa przedstawia trzy projekty koszulek na Igrzyska Olimpijskie w Pekinie

Calgary –

Kanadyjska drużyna hokejowa ujawniła koszulki, które jej drużyny będą nosić w przyszłym roku na Igrzyskach Olimpijskich i Paraolimpijskich w Pekinie.

Trzy wersje T-shirtów Nike zostały wydane we wtorek, wszystkie z liściem klonu jako centralnym logo.

Wyraziście biała wersja ma czerwone logo i czerwone paski na ramionach i dole oraz czerwone napisy z tyłu, podczas gdy czerwona kurtka ma czarny liść klonu, czarne napisy i czarne paski.

Trzecia koszula ma czarno na czarnym deseniu z czarnym liściem klonu obrysowanym na czerwono na czarnej podstawie.

Kanada od dawna jest potęgą w hokeju olimpijskim, a kobieca drużyna zdobyła srebrny medal na Igrzyskach w Pyeongchang w 2018 roku po tym, jak w meczu o mistrzostwo przerzuciła Amerykanom bolesną decyzję o rzutach karnych 3:2. Utalentowana męska drużyna NHL zdobyła brązowy medal z Korei Południowej.

Igrzyska Olimpijskie w Pekinie rozpoczną się w dniach 4-20 lutego. Igrzyska Paraolimpijskie odbywają się od 4 do 13 marca.

„Czerwony, biały i czarny kolor koszulek reprezentuje bogatą historię Kanady jako kraju odnoszącego największe sukcesy w hokeju olimpijskim” – powiedział w oświadczeniu David Shoemaker, dyrektor naczelny Kanadyjskiego Komitetu Olimpijskiego.

„22 medale hokejowe Kanady, w tym 13 złotych, to świadectwo doskonałej pracy Hockey Canada i jakości kanadyjskich sportowców.

„Nie mogę się doczekać kibicowania drużynom mężczyzn i kobiet na igrzyskach”.

Ten raport został po raz pierwszy opublikowany przez The Canadian Press 23 listopada 2021 r.

READ  UFC Vegas 36 w wadze półśredniej: Derek Bronson, Darren Till ważący w walce wieczoru, nie trafia do zawodnika

Tabitha Montgomery

„Nieuleczalny badacz twittera. Amatorski adwokat mediów społecznościowych. Wielokrotnie nagradzany guru muzyki. Becon ćpuna. Skłonny do napadów apatii”.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Back to top