Kanadyjczyk De Bruyne wręcza brązowy monoblok, gdy Humphreys zdobywa złoto na swoich pierwszych igrzyskach olimpijskich ze Stanami Zjednoczonymi

Kanadyjka Christine De Bruyne zdobyła brązowy medal w olimpijskim debiucie monopopu w poniedziałek w Pekinie.

Mogła tylko patrzeć, jak była koleżanka z drużyny narodowej, Kylie Humphreys, robi unik ze złotym medalem w poślizgu National Center.

Humphries, który w poprzednich trzech meczach rywalizował z Kanadą przed rozstaniem się z zespołem i dołączeniem do Stanów Zjednoczonych, wygrał o 4 minuty 19,27 sekundy, wyprzedzając o ponad sekundę koleżankę Amerykankę Ilanę Myers Taylor, która zdobyła srebro w 4:20,81.

De Bruyne, lat 32, usiadła na środku srebrnego medalu z trzema z czterech przejazdów, ale mocne uderzenie Myers-Taylor katapultowało ją do brązu z czasem 4:21.03.

Urodzona w Calgary Humphries prowadziła od startu do mety po ustanowieniu rekordu swojej pierwszej rozgrzewki w 1 minutę i 4,44 sekundy.

Ale dla De Bruyne reszta podium nie miała znaczenia.

„Byłem w szoku”, powiedział De Bruyne Mariville Taroc z CBC po wyścigu. „Nawet nie wiem, czy w tej chwili potrafię odpowiedzieć na pytania. Nie mogę uwierzyć, że to się właśnie wydarzyło”.

Kanadyjka przeszła długą drogę po tym, jak zajęła ostatnie miejsce w swoim pierwszym monopopie na Mistrzostwach Świata.

„Bycie brązowym teraz jest po prostu szalone”, powiedziała.

Od lewej do prawej Myers Taylor, Humphreys i De Bruyne stoją ze swoimi jednopłatowymi medalami. (Julian Finney/Getty Images)

To drugie igrzyska olimpijskie De Bruyne, która w 2018 roku zajęła siódme miejsce w dwóch mistrzostwach kobiet. Dopiero w ciągu ostatnich czterech lat naprawdę zaczęła zdobywać podium w tym sporcie, w tym dwa złote medale w tym pojedynczym Pucharze Świata. pora roku.

Będzie współpracować z Trucker Kristen Bojnowski w Women’s Two, który rozpocznie się 18 lutego.

Po pierwsze, musi się zająć kilkoma innymi sprawami.

„Kolejnym krokiem jest oddanie moczu, ze względu na kontrolę antydopingową, a kolejnym krokiem jest zdobycie medalu. Po prostu – nie było jeszcze leczone” – powiedziała.

READ  Wieloletni obrońca i dyrektor generalny NHL Tom Curvers zmarł w wieku 58 lat

Myers-Taylor jest teraz czterokrotną medalistką, co dało jej najwięcej w historii snowboardu w USA – zerwała remis z trzema innymi, w tym wielkim Stephenem Holcombem – i związała ją z szóstym miejscem w historii zimowych igrzysk olimpijskich w USA.

Humphreys po lewej świętuje z Taylorem Myers po prawej po wyścigu. (Adam Peretti/Getty Images)

Cynthia Appiah z Toronto zajęła ósme miejsce na 1615-metrowej, 16-okrążeniowej trasie położonej około 90 kilometrów na północ od Pekinu.

Dodanie monobobu do programu olimpijskiego sprawiło, że bobsleje stały się sportem neutralnym pod względem płci, w którym mężczyźni rywalizowali w quadach męskich i dwuosobowych, a kobiety rywalizowały w zawodach dwuosobowych i monobobie.

Humphreys ogłasza zwycięstwo w nowych barwach

36-letni Humphreys zdobył złote medale w kanadyjskich mistrzostwach sportowców na igrzyskach olimpijskich w 2010 i 2014 roku, a brązowy medal zdobył cztery lata temu w Pyeongchang.

Ale wkrótce po swoim ostatnim występie na platformie złożyła pozew o zwolnienie z Bobsleigh Canada Skeleton (BCS), twierdząc, że trener i kierownictwo naruszyli politykę organizacji w zakresie przeciwdziałania molestowaniu. Miesiąc później sąd orzekł, że BCS ma prawo decydować, czy zezwolić jednemu ze swoich graczy na rywalizację o inny kraj. Wkrótce BCS wypuściło Humphreysa z wyjazdu do Stanów Zjednoczonych

Kolejnym wyzwaniem było uzyskanie obywatelstwa amerykańskiego, krok narzucony prawie we wszystkich przypadkach przez Międzynarodowy Komitet Olimpijski.

Humphries, która mieszka w San Diego, gdzie wyszła za mąż za byłego amerykańskiego sania Travisa Armbrustera, została zaprzysiężona na obywatelkę i miała niewiele wolnego czasu w grudniu.

„Ostatecznym sukcesem jest to, że mogę stanąć na szczycie podium i zaśpiewać mój hymn narodowy i zaśpiewać lśniąca gwiazda sztandar Teraz”, Humphries powiedział CBC Sports przed tymi igrzyskami.

Będzie miała okazję zrobić to ponownie podczas zawodów dwóch kobiet, w których zmierzy się większość czołowych zawodniczek, w tym wszystkie trzy medalistki.

Humphries powiedział przed meczami, że będzie cieszyć się chwilą ze swoimi nowymi kolegami z drużyny.

READ  Goal #400 John Tavares Toronto Maple Leafs pokonali Pittsburgh Penguins

„I chociaż ubrania wyglądają inaczej, jak powiedziałam, ta sama mentalność jest w dużej mierze mentalnością zawodnika i mnie przeciwko całemu światu” – powiedziała.

„Cały świat” jest teraz na pełnych obrotach.