Kanadyjczyk Damien Warner zdobywa złoty medal po pierwszym dniu olimpijskiego dziesięcioboju

Dla dziesięcioboisty Damiena Warnera przejście z hokejowej areny w Londynie w Ontario do dusznego upału stadionu olimpijskiego w Tokio było więcej niż płynne.

Po ukończeniu połowy najtrudniejszego testu umiejętności i wytrzymałości podczas igrzysk olimpijskich, Warner znajduje się na szczycie tabeli liderów w męskim dziesięcioboju.

i jego kanadyjska firma w tej dziedzinie, Pierce Lepage z Whitby, Ont. , miał dzień roboczy w Tokio i jest obecnie na trzecim miejscu przed drugim dniem.

Od samego początku Warner informował wszystkich, że pokonanie tego wymaga specjalnego wysiłku.

Wczesnym rankiem Warner postawił 10.12 na 100m, czas, który prawie zakwalifikowałby go do finału na 100m kilka nocy temu. Podążył za tym z wysokością 8,24 metra w skoku w dal, co wystarczyłoby do zdobycia brązu w konkursie mężczyzn.

„To był świetny początek, początek, którego szukałem”, powiedział Warner. „To trochę na równi z tym, co miałem na początku tego roku, kiedy miałem najlepszy występ w moim życiu”.

Znajdź transmisje na żywo, filmy, które musisz obejrzeć, najświeższe wiadomości i wiele więcej w jednym pakiecie idealnym na igrzyska olimpijskie. Podążanie za drużyną Kanady nigdy nie było łatwiejsze ani bardziej ekscytujące.

Więcej z Tokio 2020

Oglądaj | Damien Warner pokonuje swój najlepszy czas na świecie na 100 metrach:

Damian Warner z Londynu, Ontario, ustanowił swój najlepszy na świecie czas w dziesięcioboju na 10,12 s w 100-metrowej części olimpijskiego dziesięcioboju mężczyzn. Kanadyjski kolega z drużyny Pierce Lepage z Whitby w Ontario zajął trzecie miejsce z czasem 10.43. 4:43

Podczas majowego wydarzenia w Gotzes w Austrii brązowy medalista olimpijski z Rio odniósł najlepszy w swojej karierze występ, zdobywając łącznie 8995 punktów, co jest czwartym najwyższym wynikiem w historii w dziesięcioboju.

W środowy wieczór w Tokio Warner popisał się przyzwoitym skokiem wzwyż i strzelaniem, które są nieco gorsze od jego osobistych rekordów.

READ  Duński Christian Eriksen „stabilny i obudzony” po upadku podczas meczu Euro 2020

Pierwszy dzień zawodów zakończył z wynikiem 47,48 sekundy na 400 m, co jest jego trzecim najlepszym czasem na boisku, kończąc dzień z 4722 punktami. Drugie miejsce zajął Australijczyk Paul Moloney z wynikiem 4641, a trzeci Lepage z wynikiem 4,529.

Sportowcy wznowią rywalizację w czwartek z przeszkodami na 110 m, a następnie dyskami i skokiem o tyczce. Impreza kończy się wieczorem rzutem oszczepem na dystansie 1500m.

„Damien surfuje teraz z dużą falą rozpędu. Jest rozmach psychologiczny i fizyczny” – powiedział Michael Smith, który biegał w dziesięcioboju na trzech igrzyskach olimpijskich w Kanadzie.

Oglądaj | Kanadyjczycy skaczą 1-2 w skoku w dal w dziesięcioboju, podczas gdy Warner skacze do najlepszego rekordu olimpijskiego:

Damien Warner z Londynu w Ontario i Pierce Lepage z Whitby w Ontario zajęli pierwsze i drugie miejsce w dziesięciobojowym skoku w dal, przy czym Warner skoczył 8,24 m, ustanawiając nowy rekord olimpijski, podczas gdy Lepage skoczył 7,65 m. 1:09

W dziesięcioboju świętym Graalem dla biegaczy jest 10 000 punktów, co nigdy nie zostaje osiągnięte. Francuz Kevin Mayer, który jest obecnie na piątym miejscu, osiągnął najwyższy wynik w historii, 9126, który osiągnął w 2018 roku.

Podczas gdy Warner był oszołomiony, LePage przykuł uwagę także w Tokio.

Występ 25-latka był pełen zarówno osobistych, jak i sezonowych najlepszych, ponieważ międzynarodowi nadawcy gorączkowo próbowali wymyślić, jak wymówić jego nazwisko.

„Współpracujemy tak dobrze, że mamy taką samą siłę w dziesięcioboju” – powiedział Warner. „Jest świetnym facetem, żeby tam być”.

Oglądaj | Pierce Lepage wygrywa swój set w pchnięciu kulą, Damien Warner IV:

Pierce Lepage z Whitby, Ontario. , rzucił nowy rekord życiowy 15,31 metra, aby przewyższyć pierwszy set w strzelaniu na części dziesięcioboju, podczas gdy Damien Warner rzucił 14,80 metra i zajął czwarte miejsce w grupie. Po trzech wydarzeniach Warner i LePage zajęli pierwsze i drugie miejsce w klasyfikacji generalnej. 2:29

READ  Pod nieobecność Petersona Hughes rzucił cień na początek obozu treningowego w Canucks

Przez cały tydzień było gorąco, ale środa była szczególnie duszna, a temperatura w ciągu dnia oscylowała wokół 40 stopni Celsjusza. Noc przyniosła trochę ulgi, a gęste, wilgotne powietrze uwięzione wewnątrz przepastnego stadionu.

„Ogłoszono, że będzie to najbardziej ekscytująca gra w historii” – powiedział Warner.

Dla Warnera jego dotychczasowy występ w Tokio jest świetny, biorąc pod uwagę to, czego potrzeba, aby się tu dostać.

Wszyscy sportowcy napotkali przeszkody podczas tej epidemii, która trwała ponad rok, ale niewielu (którzy nie byli hokeistami) musiało zamienić swój trening w lodowisko hokejowe.

Po tym, jak Uniwersytet Zachodni, na którym trenował 31-latek, zamknął swoje obiekty z powodu COVID-19, Warner był bezdomny zaledwie dziewięć miesięcy przed Tokio.

Ostatecznie jego trener zawarł umowę z London City Warner, aby kontynuować treningi na prawie 70-letniej Farquharson Arena.

Tam jego trener utworzył tymczasowy obszar skoku o tyczce, przyniósł ochraniacze potrzebne do skoku wzwyż i zszył pierścień do rzutów dyskiem i oszczepem.

Arena ma również tylko 55 metrów długości, co oznacza, że ​​Warner może biec z maksymalną prędkością zaledwie 40.

„Myślę, że aby być dobrym dziesięciobojem, musisz być w stanie się przystosować, ponieważ jedyną pewną rzeczą w dostaniu się do dziesięcioboju jest to, że coś pójdzie nie tak” – powiedział Warner dla CBC Sports.

Do tej pory żeglowanie w Tokio przebiegało gładko.

Tabitha Montgomery

„Nieuleczalny badacz twittera. Amatorski adwokat mediów społecznościowych. Wielokrotnie nagradzany guru muzyki. Becon ćpuna. Skłonny do napadów apatii”.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Back to top