Kanada zaprasza 4750 kandydatów do ostatniego losowania Express Entry

Opublikowano 9 listopada 2022 o 14:40 czasu EST
Zaktualizowano 9 listopada 2022 o 15:04 czasu ESTKanada przeprowadziła swój najnowszy kompleksowy program Ekspresowe wejście Losowanie 9 listopada

To 10. losowanie od czasu wznowienia wszystkich wypłat 6 lipca.

Imigracja, uchodźcy i obywatelstwo w Kanadzie (IRCC) wysłało zaproszenia do minimum 4750 kandydatów Kompleksowy system rankingowy (CRS) z 494. Kwalifikujących się kandydatów zaproszono z Kanadyjska klasa doświadczenia (CEC), Federalny program dla pracowników wykwalifikowanych (FSWP) i Federalny Program Umiejętności (FSTP). Wszystkie programy działają w systemie Express Entry.

Od grudnia 2020 r. Ekspresowe wejście Wycofanie wszystkich programów zostało tymczasowo zawieszone na ponad 18 miesięcy. W przerwie tylko kandydaci z CEC lub Regionalny Program Nominowany (PNP) Wysłano zaproszenia do składania wniosków (ITA). Losowania są wstrzymane z powodu zaległości w zamówieniach z powodu ograniczeń podróży związanych z COVID-19. We wrześniu 2021 r. IRCC zawiesił również wypłaty z CEC.

Uzyskaj BEZPŁATNĄ ocenę wpisu ekspresowego

To losowanie jest drugim z rzędu, w którym zaproszono 4750 kandydatów, zgodnie z loterią, która odbyła się 26 października. Wystąpił również jedynie 2-punktowy spadek minimalnego CRS, z 496, najmniejszego spadku od czasu wznowienia wypłat z wszystkich programów.

Dostosowywanie zaproszeń Express Entry

CIC News niedawno uzyskało dane z IRCC pokazujące, w jaki sposób wydano ITA wokół Ekspresowe wejście Ponieważ rysunki wznowiono 6 lipca. Łącznie zaproszenia Express Entry otrzymało 26 250 kandydatów.

Większość, 13774, pochodzi z CEC. Kandydaci kwalifikujący się do tego programu mają już co najmniej rok życia lub pracy w Kanadzie w ciągu 36 miesięcy od złożenia wniosku i mają Kanadyjski standard językowy (CLB) Wynik 5 dla pozycji NOC B lub CLB 7 dla pozycji NOC 0 lub A na poziomie umiejętności.

Pozostałe zaproszenia są mniej więcej równo podzielone między kandydatów FSWP, 6154 i Express Entry przez PNP na 6322. Żaden kandydat nie otrzymał zaproszeń w ramach FSTP.

READ  Halliburton i Schlumberger wycofują się z Rosji w obliczu amerykańskich sankcji energetycznych

Plan poziomów imigracji 2023-2025

1 listopada IRCC opublikował plik Plan poziomów imigracji 2023-2025. Działa to jako wytyczna dla programów imigracyjnych we wszystkich obszarach działalności i określa cele dotyczące liczby imigrantów, którzy otrzymają status stałego rezydenta. The Plan 2023-2025 obejmuje do 500 000 nowych stałych mieszkańców w Kanadzie corocznie do końca 2025 roku.

W 2023 roku 82 880 imigrantów zostanie przyjętych do Kanady jako stali rezydenci poprzez Express Entry. Celem na 2024 r. jest 109 020 i 114 000 na 2025 r., czyli mniej więcej jedna piąta łącznych celów imigracyjnych Kanady. Cele te podkreślają znaczenie, jakie Kanada przywiązuje do imigracji zarobkowej w obliczu utrzymującego się niedoboru siły roboczej w Kanadzie. Imigracja stanowi do 90% wzrostu siły roboczej w Kanadzie i około 75% wzrostu populacji.

Cele kandydatów Express Entry są drugie najwyższe w przypadku programów imigracji ekonomicznej i wyprzedzają je tylko PNP.

Co to jest wpis ekspresowy?

Ekspresowe wejście Jest to system zarządzania aplikacjami dla trzech kanadyjskich programów imigracyjnych: Kanadyjska klasa doświadczenia (CEC) oraz Federalny program dla pracowników wykwalifikowanych (FSWP) i Federalny Program Umiejętności (FSTP). Regionalny Program Nominowany (PNP) Kandydaci z puli Express Entry kwalifikują się już do co najmniej jednego z tych programów.

Express Entry korzysta z systemu opartego na punktach, który jest Kompleksowy system rankingowy (CRS), aby sklasyfikować akta kandydatów. Kandydaci z najwyższymi wynikami otrzymują Zaproszenie do Aplikacji (ITA) i mogą wtedy ubiegać się o pobyt stały.

Po zgłoszeniu kandydata urzędnik IRCC przegląda wniosek i decyduje, czy zostanie zatwierdzony. Po zakończeniu, jeśli zostanie to zatwierdzone, kandydat jest teraz stałym mieszkańcem Kanady i jest o krok bliżej uzyskania obywatelstwa kanadyjskiego.

Uzyskaj BEZPŁATNĄ ocenę wpisu ekspresowego

© Aktualności CIC Wszelkie prawa zastrzeżone. wizyta KanadaVisa.com Aby odkryć opcje imigracji do Kanady.

READ  General Motors mówi właścicielom Bolt EV, aby parkowali z dala od pojazdów na podłogach

Elise Haynes

„Analityk. Nieuleczalny nerd z bekonu. Przedsiębiorca. Oddany pisarz. Wielokrotnie nagradzany alkoholowy ninja. Subtelnie czarujący czytelnik.”

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Back to top