Kanada wita domowe igrzyska olimpijskie po igrzyskach olimpijskich w Tokio 2020 świętując samochód na świeżym powietrzu

Zawodnicy kanadyjskiej drużyny są witani w domu teraz, gdy płomień zgasł na Igrzyskach Olimpijskich w Tokio w 2020 roku.

Sportowcy spędzili ponad dwa tygodnie w Japonii rywalizując, pokonując liczne przeszkody, aby zdobyć największą liczbę medali w kraju na Igrzyskach Nieprzerwanych.

Drużyna Kanady zdobyła 24 medale, w tym siedem złotych, i zajmuje 11. miejsce w klasyfikacji generalnej. To jest tuż za meczami w Los Angeles, które zostały zbojkotowane w 1984 roku (10 złotych i 44 miejsce w ogólnej klasyfikacji).

Kanadyjski Komitet Olimpijski zorganizował w czwartek w Toronto imprezę powitalną dla niektórych sportowców gotowych spędzić kolejny krótki pobyt z rodzinami, zanurzając się w blasku swoich osiągnięć.

Złoty medalista Tokio 2020 Damian Warner, który wziął zaszczyt noszenia kanadyjskiej flagi podczas ceremonii zamknięcia Igrzysk, mówi, że mimo że nie spał dużo od powrotu do domu kilka dni temu, jego zwycięstwo nadal było „niezwykłe”. jego bliscy.

„To była jedna z tych rzeczy, do których poszliśmy, ponieważ myślę, że to było 25 dni. Mamy teraz małe dziecko, więc przez długi czas był z dala od rodziny i od ludzi, którzy mnie wspierali i pomogli dostać się do gier w pierwszej kolejności, więc było wspaniale Naprawdę wracać do domu i dzielić z nimi ten czas ”- powiedział Warner.

Myśląc o złotym medalu wiszącym na jego szyi, Warner powiedział, że obserwował innych sportowców, takich jak Donovan Bailey, i to właśnie ci sportowcy inspirowali go do zostania olimpijczykiem.

„Moja mama powiedziała mi, kiedy byłem młodszy, że możesz zrobić wszystko, na co masz ochotę i skupić się na dziesięcioboju i igrzyskach olimpijskich” – powiedział. „To jedna z tych rzeczy, które są naprawdę wyjątkowe, gdy w końcu osiągasz coś, na co masz ochotę”.

31-latek powiedział, że miał trenerów w liceum – i oni prowadzą go do dziś – którzy zachęcali go do udziału w dziesięcioboju, gdy był nastolatkiem. Od tego czasu Warner wybrał swoją przyszłość.

„Nie wiedziałem co [a decathlon] W tamtym czasie, ale ufałem im i to zaprowadziło mnie do świetnych miejsc.”

Oglądaj | 24. medalowe momenty drużyny Kanady w Tokio 2020:

Wszystkie 24 medale olimpijskie Kanady w 4 minuty

Obejrzyj wszystkie 24 medale kanadyjskie w Tokio 2020. 4:51

Rosie McLennan, dwukrotna mistrzyni olimpijska i mistrzyni na trampolinie, powiedziała, że ​​była w stanie spędzać czas z rodziną przez długi czas, ponieważ nie widziała ich „od jakiegoś czasu” z powodu pandemii COVID-19.

„Możliwość wyjścia na takie wydarzenie i odczuwania tak wielkiej radości i dobrej zabawy ze wszystkimi innymi sportowcami i każdym, kto powitałby nas w domu, była naprawdę dobra” – powiedziała McClennan, zauważając, że jej mąż dołączy do niej na święto samochodów na świeżym powietrzu, które odbyło się w Sherway Gardens.

McClennan wcześniej opiekowała się kontuzjowaną kostką i pchała się, by dostać się do Tokio. 32-latek zdołał finiszować na czwartym miejscu, mając za mało miejsca na podium.

„Oczywiście prowadzenie przed wyścigiem do Tokio było trochę inne, niż bym chciała” – powiedziała. “Miałem niesamowite szczęście, że byłem otoczony tak dużym wsparciem, zarówno od wsparcia fizycznego, jak i wsparcia zdrowia psychicznego przez trenera sprawności umysłowej. Ale naprawdę dobrze było móc wrócić, zrobić krok do tyłu, po prostu poświęcić trochę czasu, aby wyzdrowieć, wyzdrowieć i odpocząć. Z moją rodziną, więc to było naprawdę fajne”.

Dwukrotna srebrna i brązowa medalistka Kayla Sanchez powiedziała, że ​​wróciła do Kanady na 10 dni i miała mnóstwo czasu, aby nadrobić zaległości i spędzić czas z przyjaciółmi i rodziną.

READ  Frances Tiafoe Daches Home Nadzieja Denis Shapovalov w Toronto | ATP .okrągły

20-latka powiedziała, że ​​jej powrót na kanadyjską ziemię był dla niej „tak surrealistyczny”, zauważając, że „brakowało jej słów”, kiedy w końcu ją zszokowało, że ona i jej koleżanki z drużyny zdobyli srebro w 4×100 m stylem dowolnym kobiet. zapoczątkowanie igrzysk olimpijskich medalem i miejscem na podium dla Kanady.

„Kiedy jesteś w Tokio… nie zdawałaś sobie sprawy z tego, jak bardzo to robisz, dopóki nie wróciłaś do domu i to było tak zabawne” – powiedziała. „Uwielbiam wsparcie i sprawia, że ​​sport jest naprawdę fajny”.

Patrząc na Paryż 2024

Z powodu pandemii COVID-19 Sanchez powiedziała, że ​​była poza basenem od około czterech miesięcy.

„Naprawdę tęskniłam za pływaniem”, powiedziała. „Przebiegłam pięć kilometrów, jak o mój Boże, chcę, żeby baseny otworzyły się tak, jak teraz”. „Kiedy pływam, po prostu wiem, że to jest coś, co powinienem zrobić”.

Warner powiedział, że już nie może się doczekać Letnich Igrzysk Olimpijskich 2024 w Paryżu, jednocześnie pilnując bycia mistrzem świata i najszybszym żyjącym człowiekiem.

“Oczywiście złoty medal w dziesięcioboju był największą rzeczą, jaką kiedykolwiek chciałem osiągnąć, ale rekord świata też tam jest. Myślę, że mogę pobić rekord świata w dziesięcioboju, ale fajnie byłoby wrócić i bronić tego tytułu w 2024 r.” „Nadal mam kilka naprawdę wielkich marzeń i kilka rzeczy, które myślę, że mogę osiągnąć w tym sporcie, na które nie mogę się doczekać”.

Podobnie Sanchez powiedziała, że ​​już przenosi się na następne igrzyska olimpijskie, ale obecnie przygotowuje się do wskoczenia do samolotu do Neapolu we Włoszech, aby popływać w Międzynarodowej Lidze Pływackiej.

Dla McClennan plan polega na skoncentrowaniu się na pełnym wyzdrowieniu po kontuzji kostki, jednocześnie ciesząc się resztą lata, spędzając czas z rodziną.

„Zawsze staram się zająć jednym kursem, zanim zrobię jakiekolwiek plany, i to właśnie staram się teraz zrobić” – powiedziała.

READ  Showtime wydaje oświadczenie dotyczące potencjalnych zwrotów po awarii Floyd Mayweather vs Logan Paul

Tabitha Montgomery

„Nieuleczalny badacz twittera. Amatorski adwokat mediów społecznościowych. Wielokrotnie nagradzany guru muzyki. Becon ćpuna. Skłonny do napadów apatii”.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Back to top