Kanada USA Women’s World Hockey Championship

Calgary, Alberta (AFP) – Mary Philip Pauline strzeliła gola w dogrywce, gdy Kanada pokonała we wtorek wieczorem pięciokrotną obronę tytułu ze Stanami Zjednoczonymi, zdobywając swój pierwszy złoty medal Mistrzostw Świata w hokeju na lodzie kobiet od 2012 roku.

Pauline, kapitan Kanady, przejechała na lewą stronę, wzięła przepustkę od Jocelyn Larroque i wyrzuciła ją z poprzeczki przed wejściem. Gra była kontynuowana w dogrywce 3 na 3 z nagłą śmiercią, aż zabrzmiał dzwonek po przeglądzie wideo.

Kanada przegrała 2:0 w pierwszej połowie – za drugą porażkę w turnieju. Ale Kanadyjczycy strzelili dwa gole, z różnicą 2:29, w drugiej bramce do wyrównania.

Brianne Jenner zdobyła bramkę w power game, kiedy zablokowała piłkę przed siatką i przeniosła ją z bekhendu na forhend, aby ominąć lewe podium Nicole Hensley.

Jamie Lee Rattray podłączył to, przekierowując strzał Larrocka z punktu. Rattray prawie zdobyła tytuł z 90 sekundami, aby dostać się do regulacji, ale jej uciekinier trafił Hensley i trafił w słupek.

Pięć z ostatnich siedmiu finałów światowych między Kanadą a Stanami Zjednoczonymi toczyło się w dogrywce, w tym w 2011, 12., 16. i 17. miejscu.

Alex Carpenter otworzył wynik dla Stanów Zjednoczonych po raz trzeci z rzędu. Jej odbijająca się piłka trafiła między nogi bramkarza Anne Rene Despenses.

Carpenter zdobyła swoją piątą bramkę w turnieju, wszystkie w ostatnich trzech meczach, w mocnym meczu zaledwie 12:35 minut po meczu.

W meczu o trzecie miejsce Petra Nieminen strzeliła szóstego gola w imprezie, a Finlandia pokonała Szwajcarię 3-1.

Finlandia zdobyła w tej imprezie swój trzynasty brązowy medal. Szwajcaria była na dobrej drodze do drugiego brązu – pierwszy przyszedł w 2012 roku przeciwko Finom.

Tanya Niskanen zajęła tylko 99 sekund, aby umieścić Finlandię na planszy. Pozostawiając Niskanena nieoznakowanego, spóźniła się na wolne miejsce, aby wysłać ją przez rękawicę Saskii Maurer, aby strzeliła swojego pierwszego gola w turnieju. Finlandia rozpoczęła drugą połowę w podobny sposób, kiedy Ella Vitasu zdobyła 54 sekundy strzałem z słupka i prowadziła 2:0.

READ  Zaczęło się dobrze dla Edmonton Oilers, ale wkrótce przegrało 6-0 z Florydą: wyniki hokeistów.

Nieminen dał Finlandii prowadzenie 3:1 na trzy sekundy po mocnym meczu pod koniec drugiej połowy, przekierowując strzał Michala Karvenena z punktu.

Lara Stalder wyprowadziła Szwajcarię 2:1 po trzech minutach, kończąc szansę 2v2 po tym, jak została uratowana przez bramkarza Saskię Maurer z drugiego końca.