Kanada twierdzi, że mogą być potrzebne zastrzyki przypominające dla COVID19, ściśle monitorując zmienne

OTTAWA – Kanada powiedziała w piątek, że chociaż mogą być potrzebne dawki przypominające COVID-19, nie otrzymała żadnej prośby od firmy Pfizer o jej zatwierdzenie, a władze ds. Zdrowia obecnie badają czas trwania ochrony w postaci dwóch dawek.

Pfizer i BioNTech planują poprosić amerykańskie i europejskie organy regulacyjne w ciągu kilku tygodni o zatwierdzenie dawki przypominającej szczepionki przeciw COVID-19, w oparciu o dowody na zwiększone ryzyko infekcji sześć miesięcy po szczepieniu i rozprzestrzenianiu się wysoce zaraźliwego typu delta.

„Pojawiające się do tej pory dane pokazują dobrą odporność u większości ludzi do 9 miesięcy po otrzymaniu dwóch dawek szczepionki” – powiedział Public Health Canada w oświadczeniu.

„Jest możliwe, że Kanadyjczycy będą potrzebować kolejnej szczepionki lub dawki przypominającej, gdy osiągniemy odpowiedni poziom ochrony społeczności przy obecnym wdrożeniu… W miarę pojawiania się niepokojących zmiennych, potrzeba przyszłych dawek przypominających jest ściśle monitorowana”, powiedział departament.

Jeśli Kanada otrzyma wniosek o dopalacz, „oceni dostarczone dane”.

Infekcje w Kanadzie drastycznie spadły w ostatnich miesiącach z powodu blokad i zwiększonych szczepień. Teraz hrabstwa ponownie otworzyły się na działalność gospodarczą lub są w trakcie tego procesu.

Najnowsze dane pokazują, że ponad 78,5% osób w wieku 12 lat lub starszych otrzymało co najmniej jedną dawkę szczepionki COVID-19, a 46% jest w pełni zaszczepionych w całej Kanadzie.

Raportowanie Steve’a Shearera; Edytowanie przez Leslie Adler i Aurora Ellis)

READ  Bank of Canada podnosi referencyjną stopę procentową do 1%

Elise Haynes

„Analityk. Nieuleczalny nerd z bekonu. Przedsiębiorca. Oddany pisarz. Wielokrotnie nagradzany alkoholowy ninja. Subtelnie czarujący czytelnik.”

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Back to top