Kanada otworzyła swoje granice dla zagranicznych podróżnych, którzy zostali w pełni zaszczepieni. Czy istnieje ryzyko?

Podczas gdy rząd kanadyjski wdrożył solidne środki, aby zapewnić, że w pełni zaszczepieni zagraniczni podróżnicy przybywający do Kanady nie będą znaczącym źródłem rozprzestrzeniania się COVID-19, obowiązujące zabezpieczenia z pewnością nie wyeliminują ryzyka, twierdzą eksperci medyczni.

„Optyka zdecydowanie nie jest idealna, ponieważ jesteśmy w czwartej fali, a przypadki nadal rosną w całym kraju” – powiedział dr Isaac Bogosh, specjalista ds. chorób zakaźnych i członek grupy zadaniowej ds. szczepień przeciwko COVID-19 w Ontario.

W ramach środków, podróżni muszą być w pełni zaszczepieni szczepionką zatwierdzoną przez Kanadę co najmniej 14 dni przed przylotem i uzyskać negatywny wynik testu na COVID-19 w ciągu 72 godzin od zaplanowanego lotu lub przybycia na lądowe przejście graniczne – wymagania, choć nie idealne, „Bardzo dobrze” w zapewnianiu, że przyjeżdżający ludzie nie dostają COVID-19, powiedział Bogoch.

„To nie jest kompletny dowód, to nie są hermetyczne granice i nadal mamy złożone sprawy dotyczące COVID. Byłoby to mniej, niż gdybyśmy w ogóle nie mieli ochrony” – powiedział.

We wtorek Kanada otworzyła swoje granice dla w pełni zaszczepionych nieistotnych zagranicznych podróżnych z całego świata, co pozwoliło im pominąć podróż. Kwarantanna przez 14 dni wymagania. Kanada jest obecnie w trakcie czwartej fali COVID-19 napędzanej zmienną delta. Jednak większość przypadków w kraju i hospitalizacja to Wśród nieszczepionych.

Niski wskaźnik dodatniości testu na granicy

Według Kanadyjskiej Agencji Usług Granicznych (CBSA) liczba podróżnych wzrosła w ostatnich miesiącach, ale wskaźnik pozytywnych wyników testów granicznych dla COVID-19 pozostaje niski. Na przykład, między 9 a 26 sierpnia, wskaźnik pozytywnych wyników dla w pełni zaszczepionych podróżnych, którzy zostali losowo wybrani do testów na przejściach granicznych, wyniósł 0,19 procent (112 pozytywnych testów z 58 878 zakończonych), według Kanadyjskiej Agencji Służb Granicznych.

Jednak dr Donald Finn, ekspert ds. chorób zakaźnych w Instytucie Badawczym Centrum Zdrowia Uniwersytetu McGill w Montrealu, wyraził zaniepokojenie, że rząd federalny opracował politykę otwartych granic dla zagranicznych podróżnych na początku lipca, kiedy zmienna delta nie była. Jeśli chodzi o problem w Kanadzie.

READ  Inwazyjny karp: zmieniono nazwy niektórych gatunków ryb w następstwie antyazjatyckich przestępstw z nienawiści
Dr Donald Finh, ekspert ds. chorób zakaźnych w Instytucie Badawczym Centrum Zdrowia Uniwersytetu McGill w Montrealu, mówi, że Ottawa opracowała politykę otwartych granic dla zagranicznych podróżnych na początku lipca, kiedy wariant delta nie stanowił większego problemu w Kanadzie. (Przesłane przez Sandrę Chiangulę)

Vinh powiedział, że plan opierał się na założeniu, że ci, którzy zostaną w pełni zaszczepieni, nie tylko będą chronieni przed infekcją, ale nie będą głównym źródłem transmisji. Zamiast tego, powiedział, wariant Delta pokazał, że ludzie, którzy byli w pełni zaszczepieni, nadal byli zakażeni i nadal przenoszą wirusa.

W międzyczasie, powiedział, pełny wskaźnik zaawansowanych przypadków – tych, w których dana osoba została zarażona pomimo pełnego zaszczepienia – pozostaje nieznany.

„Jeśli nie mamy niskich wskaźników transmisji społeczności lub są one obecnie niskie, można argumentować, że nasze bardziej zrelaksowane podejście byłoby prawdopodobnie do zaakceptowania” – powiedział Vinh. „Mamy już wysokie, wysokie, wysokie stawki transportowe w całym kraju. Więc to, czego nie chcemy teraz robić, to dolewać oliwy do ognia”.

Rząd wprowadził specjalne wymagania dla podróżnych z Indii lub Maroka. Ze względu na niedawny wzrost liczby przypadków COVID-19 wszystkie bezpośrednie loty pasażerskie z Indii zostały zawieszone do 21 września, a z Maroka do 29 września. Obecnie podróżni lotniczy z tych krajów mogą wjechać do Kanady tylko wtedy, gdy przedstawią dowody na negatywne dowody. Test wykonany w innym kraju i wyjazd z tego kraju do Kanady.

„Wirusy przekraczają granice”

Dr Marek Smeja, dyrektor naukowy McMaster HealthLabs oraz profesor patologii i medycyny molekularnej na McMaster University w Hamilton, zasugerował, że należy się obawiać potencjału importowanych wariantów. Zauważył, że zarówno warianty alfa, jak i delta zostały sprowadzone do Kanady z zagranicy.

„Wirusy przekraczają granice. Pytanie brzmi: jaki jest najmądrzejszy sposób na umożliwienie rozsądnej ilości podróży?” Powiedział. „Nie ma wątpliwości, że pojawią się nowe warianty”.

Technik przeprowadza test PCR na COVID-19 w Miami. Zagraniczni podróżni potrzebują testu PCR przed przyjazdem do Kanady. (Marta Lavander/The Associated Press)

Ale najlepszą ochroną jest eliminacja lokalnych przypadków, więc jeśli lokalne poziomy COVID-19 są zbyt niskie, urzędnicy ds. Zdrowia dowiedzą się o nadchodzących nowych zmiennych, powiedział.

„Sposób, w jaki zwracasz uwagę na choroby importowane, polega na pozbyciu się chorób lokalnych” – powiedział Smeja. „Dotarłbym do punktu z COVID, w którym jedyne przypadki, które widzisz, to importowane epidemie”.

Powiedział, że działania rządu federalnego, jeśli chodzi o to, co jest praktyczne, są „bardzo rozsądnym zapewnieniem”, że podróżujący z zagranicy stanowią bardzo niskie ryzyko.

Jeśli chodzi o potencjalną ekspozycję na COVID, zagraniczny podróżnik, który jest w pełni zaszczepiony i przetestowany podczas przyjazdu do Kanady, będzie prawdopodobnie bezpieczniejszy niż wielu ludzi, z którymi spotyka się na co dzień.

Sąsiad stwarza większe ryzyko

„Powiedziałbym, że sąsiad w supermarkecie, który nie nosi prawidłowo maski na nosie i nie został zaszczepiony, stanowi w rzeczywistości większe ryzyko niż ktoś przekraczający granicę” – powiedział Smeja. „Właściwie uważam, że mądrze jest ułatwiać ludziom podróżowanie, zwłaszcza tym, którzy są w pełni zaszczepieni”.

Dr Zane Shagla, lekarz chorób zakaźnych w St. Joseph’s Healthcare w Hamilton i profesor nadzwyczajny na Uniwersytecie McMaster, zgodził się, że ważne jest skupienie się na lokalnej sytuacji epidemii.

Oglądaj | Ochrona podróżna w Kanadzie jest silna, ale nie idealna, mówi specjalista:

Specjalista mówi, że międzynarodowe zabezpieczenia podróży do Kanady są silne, ale nie idealne

Istnieją silne warstwy ochrony, aby powstrzymać transmisję COVID-19 od międzynarodowych podróżnych wjeżdżających do Kanady, ale kraj powinien również skoncentrować się na szczepieniu najbardziej zagrożonych Kanadyjczyków, mówi dr Isaac Bogoch, specjalista od chorób zakaźnych z Toronto. (Daryl Dick/The Canadian Press) 1:32

Powiedział, że z zagranicznymi podróżnikami zawsze będzie ryzyko, niektóre przypadki włamań, ale rząd znalazł dobry kompromis.

„Najważniejsze jest to, że w pewnym momencie będziemy musieli to zrobić i będzie inna zmienna. Cały świat nie został w żaden sposób uodporniony” – powiedział.

„Podejmujemy skalkulowane ryzyko i śledzimy dane… aby zobaczyć, że tak, w Kanadzie nie utworzono żadnych spraw lub w wyniku tego w Kanadzie powstało niewiele spraw. [foreign traveller policy]. “

Ned Windrow

"Internetowy geek. Myśliciel. Praktyk od piwa. Ekspert od bekonu. Muzykoholik. Certyfikowany guru podróży."

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Back to top