Kanada może zobaczyć początek czwartej fali napędzanej przez zmienne, ostrzega główny urzędnik ds. zdrowia

Najlepsi urzędnicy ds. Zdrowia w Kanadzie ostrzegali, że Kanada może zobaczyć początek czwartej fali COVID-19 napędzanej przez bardziej zaraźliwy typ delta.

Dyrektor ds. Zdrowia Publicznego, dr Theresa Tam, powiedziała dzisiaj, że ryzyko odrodzenia się pandemii będzie w dużej mierze zależeć od zasięgu szczepień – szczególnie, gdy prowincje rozwijają swoje plany ponownego otwarcia.

„Myślę, że jesteśmy teraz w trochę niepewnym okresie, wśród tych ludzi, którzy próbują dostać szczepionki i ponownie otworzyć” – powiedział Tam.

„Kiedy ta równowaga zostanie przechylona i nie zajmie to wiele z wysoce zakaźnym wirusem, w przypadkach zobaczysz niewielki skok”.

Urzędnicy ds. zdrowia postrzegają grupę wiekową od 18 do 39 lat jako klucz do rozwiązania ewentualnej czwartej fali.

Prawie 70 procent tej grupy wiekowej otrzymało szczepionkę, ale Tam powiedział, że liczba ta musi wzrosnąć do 80 procent, aby uniknąć przepełnienia szpitali.

„Może to znacznie zmniejszyć rozmiar i wpływ ponownego pojawienia się” – powiedziała.

Delta prowadzi do zwiększonej częstości występowania na niektórych obszarach

Podczas gdy w większości obszarów nie obserwuje się w tym momencie gwałtownego wzrostu liczby przypadków, Tam powiedział, że niektóre zaczynają wykazywać oznaki zwiększonej aktywności wirusów.

zadeklarowany BC a Epidemia COVID-19 w Central Okanagan Po szybkim wzroście liczby zachorowań w regionie i ponownym nałożeniu lokalnej maski, oprócz innych środków zdrowia publicznego.

Dr Bonnie Henry, urzędnik ds. zdrowia w Kolumbii Brytyjskiej, powiedziała, że ​​rozprzestrzenianie się wariantu delta na tym obszarze jest alarmujące, ale uważa, że ​​nowe środki pomogą zniwelować wzrost liczby.

Chociaż ogólna liczba przypadków spadła, w Albercie wirus rozprzestrzenia się szybciej niż wcześniej W szczycie trzeciej fali, gdzie liczba przypadków była uzależniona od najbardziej zaraźliwego wariantu.

Oglądaj | Alberta ogranicza środki związane z COVID-19, miasta muszą koncentrować się na wszystkich infekcjach dróg oddechowych

„Będziemy musieli żyć z tym wirusem przez wiele lat” – mówi dr Dina Henshaw, zauważając, że nadszedł czas, aby system opieki zdrowotnej skupił się na szerokiej gamie infekcji dróg oddechowych dotykających mieszkańców Alberty. 1:41

READ  Alberta Emergency Alert wydany z powodu awarii telefonu TELUS, sieci bezprzewodowej, telewizora i internetu

Pomimo szybkiego rozprzestrzeniania się, Alberta ogłosiła niedawno, że ci, którzy uzyskają pozytywny wynik testu na COVID-19, zrobią to. Nie jest już wymagane wchodzenie w odosobnienie Od 16 sierpnia

Tam powiedział, że chociaż hrabstwa decydują o własnych środkach zdrowotnych, nadal silnie zachęcają osoby zarażone COVID-19 do samoizolacji.

„Chciałbym poprosić każdego, u kogo zdiagnozowano COVID-19 lub u którego uważasz, że może go mieć, odizoluj go” – powiedział Tam.

„Ostrożne podejście” do ponownego otwarcia

Public Health Canada opublikowało dziś dane pokazujące, że w pełni zaszczepieni Kanadyjczycy stanowią mniej niż jeden procent nowych przypadków COVID-19 i hospitalizacji od grudnia.

Spośród całej populacji kwalifikującej się do otrzymania szczepionki 81 procent otrzymało pojedynczą dawkę, a 66 procent było w pełni zaszczepionych.

Ale Tam powiedział, że hrabstwa muszą przyjąć „ostrożne podejście” do ponownego otwarcia – nawet na obszarach, na których rozprzestrzenianie się nie zwiększyło się – aby umożliwić większy zasięg szczepień.

„Jeśli liczba przypadków wzrośnie… może to oznaczać, że ponowne otwarcie następuje zbyt szybko, zanim wystarczająca liczba osób rozwinie odporność poprzez szczepienie” – powiedziała.

Tam wskazał na Wielką Brytanię, która – pomimo stosunkowo wysokich wskaźników szczepień – nadal doświadcza ożywienia opartego na delta.

Tam powiedziała, że ​​chciałaby, aby ponad 80 procent populacji otrzymało pełną szczepionkę, ale ma nadzieję, że absorpcja jest tak silna, jak to tylko możliwe.

Elise Haynes

„Analityk. Nieuleczalny nerd z bekonu. Przedsiębiorca. Oddany pisarz. Wielokrotnie nagradzany alkoholowy ninja. Subtelnie czarujący czytelnik.”

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Back to top