Kanada Mistrzostwa Świata Juniorów Słowacja mecz przed turniejem

Moncton, NB – Mając na horyzoncie mistrzostwa świata juniorów, Kanada nadal imponowała grą przed turniejem, wygrywając 6:1 ze Słowacją w środę w Avenir Center.

Joshua Roy z jednym golem i jedną asystą.Colton Dutch, Brandt Clarke, Zack Dean, Brennan Osman i Dylan Guenther strzelili dla Kanady.

Conor Bedard i Shane Wright mieli po 16 asyst, a Benjamin Goudreau zatrzymał 16 strzałów.

„Myślę, że graliśmy dziś lepiej i byliśmy w stanie poprawić się w niektórych obszarach. Byliśmy nieco bardziej skrupulatni w podejmowaniu decyzji, ale przed turniejem wciąż było kilka niedociągnięć” – powiedział Wright.

„Należy się spodziewać, że kiedy spotykasz się w tych wydarzeniach, wszyscy próbują dostosować się do nowych systemów i grać z różnymi graczami, ale myślę, że zrobiliśmy dziś kilka kroków naprzód i będziemy nadal poprawiać każdy mecz”.

Samuel Hunzik strzelił jedynego gola dla Słowacji, a Patrick Andrešek obronił 41 bramek.

Kanada wygrała 2 na 6 w grze o władzę, a Słowacja 0 na 5. Kanadyjczycy pokonali rywali 47:17.

Trener Kanady, Dennis Williams, powiedział: „Dzisiaj lepiej zarządzaliśmy krążkiem, ale czasami byliśmy trochę przestraszeni. Nie mieliśmy mocnego pierwszego okresu, ale udało nam się zresetować piłkę po raz drugi i wyszliśmy i grał. Znacznie trudniej iw kanadyjskim stylu.

– Mieliśmy wiele okazji w drugiej i trzeciej połowie i być może moglibyśmy strzelić jeszcze kilka bramek, gdyby nie bramkarz.

Wchodząc w trzecią tercję przy stanie 3-0, Osman podwyższył prowadzenie na 37 sekund do końca klatki, sygnalizując grę w przewadze. Roy zdobył sześć sekund później.

Honzek zablokował próbę wykluczenia Gaudreau w 2:24 w tercji. Ale to było tak blisko, jak Słowacja mogła się dostać.

Guenther zdobył 6:1 po golu w przewadze 10:43 w kadrze.

Clark wyprowadził Kanadę na 2:0 w 7:03 sekundy. Dean szybko zdobył kolejnego gola 21 sekund później.

READ  Powrót do formy gwiazd przez Siakam nie wystarczy, ponieważ Raptors zakochują się w Pistons

Kanada pokonała Słowację 23-1 w dramatycznej zmianie z marginesu 12-7, który utrzymywali Kanadyjczycy po pierwszej klatce.

Dach otworzył wynik 6:20 w pierwszej tercji.

W poniedziałek Kanada pokonała Szwajcarię 6:0. Kanada zakończyła swój program pokazowy przeciwko Finlandii w piątek, zanim wyruszyła na swoje pierwsze światowe zawody juniorów 26 grudnia przeciwko Czechom w Halifax.

Ten raport autorstwa The Canadian Press został opublikowany po raz pierwszy 21 grudnia 2022 r.