Kamala Harris skupia się na promocji kandydatek w ostatnich dniach kampanii midtermCNN

Andrea Campbell po raz pierwszy spotkała Kamalę Harris, gdy kalifornijska prokurator generalna podała adres na początku jej pracy w 2009 roku w UCLA Law School.

Ponad dekadę później Campbell obserwowała, jak wiceprezydent Harris tłoczy się w sali gimnastycznej wypełnionej Demokratami, aby wesprzeć ją w jej staraniach o zostanie pierwszą czarną kobietą prokuratorem generalnym w Massachusetts.

„Jeśli masz odnieść sukces jako kandydatka, zwłaszcza kolorowe kobiety, potrzebujesz mentoringu”, powiedział Campbell CNN, dodając, że wiceprezes powiedział jej za kulisami: „Bądź sobą. Przypomnij ludziom, dlaczego wykonujesz tę pracę. Opowiedz swoją historię i przypomnij ludziom, dlaczego”. Znaczenie rządu.

Moment pełnego koła nadszedł jak Harris Robi jej ostatnią rundę zatrzymania W ostatnim okresie dni przed ostatecznym głosowaniem liczą się do wyborów śródokresowych. Harris, który podczas pełnienia urzędu skupił się na aborcji i prawach kobiet, spędza te ostatnie kilka dni na zakłopotaniu prawie wszystkich kandydatek w demokratycznych stanach. Idź do przyjaznych krain By służyć jako bliżej w najtrudniejszych wyścigach niż oczekiwano.

Podróż Harrisa w ostatniej chwili podkreśla wysoką stawkę polityczną dla Demokratów w wyborach śródokresowych, które koncentrowały się głównie na pytaniu, czy partia prezydenta Joe Bidena będzie w stanie utrzymać kontrolę nad Kongresem – a jeśli nie, to jak długo może być w stanie. do tego. zmniejszyć jego straty. Źródło bliskie Harris mówi, że odzwierciedla to również roczną strategię, aby umieścić ją przed publicznością, gdzie może budować ważne relacje na przyszłość.

„W ciągu następnych czterech dni wiceprezydent Harris będzie nadal robić to, co robiła, a to podnosi w górę i w dół głosowanie kandydatów, którzy są równie zaangażowani w ochronę praw reprodukcyjnych i angażują się w budowanie postępów, jakie robi administracja”. powiedział urzędnik Białego Domu.

Według urzędnika Białego Domu, wiceprezydent ma spędzić poniedziałek w Kalifornii, pojawiając się wraz ze stanową Partią Demokratyczną na wiecu praw reprodukcyjnych. Oczekuje się, że kandydatka na burmistrza Los Angeles, Karen Bass, również weźmie udział, według kalifornijskiego urzędnika. W niedzielę Harris pojawi się z senatorem stanu Illinois Tammy Duckworth na imprezie Victory Fund for Asian America and the Pacific Islands – a także na wiecu dla gubernatora stanu Illinois J.B. Pritzkera, dzień po pojawieniu się Bidena w tym samym stanie.

Dzieje się to po kolejnych podróżach w celu wzmocnienia filtrów. Harris spędził czwartek w Nowym Jorku, wprawiając w zakłopotanie gubernator Cathy Hochhol, która prowadzi trudniejszy niż oczekiwano wyścig o reelekcję, oraz prokurator generalną Letitia James wraz z byłą kandydatką Partii Demokratycznej na prezydenta Hillary Clinton podczas głośnego wiecu.

Według Centrum Kobiet i Polityki Amerykańskiej kandydatki na gubernatorów pobiły rekordy w tegorocznych wyborach w połowie kadencji, a 25 kobiet otrzymało nominacje od obu głównych partii. W legislaturach stanowych obowiązuje również zapis.

Odnosząc się do tej płyty, Harris powiedział publiczności w Nowym Jorku: „Widzieliście wiele historii w tym momencie. Wiele pierwszych rzeczy”.

„Tak, możemy być pierwsi, ale jesteśmy zobowiązani, aby nie być ostatnimi. Harris dodała, używając zdania, które jej matka często powtarzała Harrisowi przez całą swoją karierę.

Dzień wcześniej wiceprezydent udał się do twierdzy Demokratów w Massachusetts, by bronić Campbella i kandydującej na gubernatora Maury Healey. Wiceprezydent prowadził także kampanię dla senator Patty Murray w Waszyngtonie, reprezentantki Jahanny Hayes w Connecticut i reprezentantki Gretchen Whitmer w Michigan, między innymi.

Na uwagę zasługują jednak miejsca, w których Harris nie był podczas tej sesji śródsemestralnej, a także kandydaci Demokratów z pierwszej linii, którzy ścigają się w zaciętych wyścigach i nie potknęli się. Nie prowadziła osobiście kampanii na rzecz senator z Nevady Catherine Cortez Masto, senator z New Hampshire Maggie Hassan, kandydatki na gubernatora Arizony Katie Hobbs, kandydatki na gubernatora stanu Georgia Stacey Abrams, kandydatki do Senatu Karoliny Północnej Sherry Beasley, przedstawicielki USA Katie Porter ani reprezentanta Florydy Val Demingsa, który startuje w Senacie przeciwko senatorowi Marco Rubio.

W wielu przypadkach kampanie muszą zapraszać urzędników Białego Domu do pojawienia się na ich wydarzeniach – a sprowadzenie prezydenta lub wiceprezydenta może być kosztowne, ponieważ kampania jest opłacalna. Niektórzy działacze kampanii wcześniej powiedzieli CNN, że następuje wzmożona kontrola ze strony Republikanów Pierwsza czarna wiceprezes płci żeńskiej Uniemożliwiło to ich chęć usunięcia go.

Ale nieobecność Harrisa, w połączeniu ze stosunkowo lekkim harmonogramem kampanii Bidena, która również nie doprowadziła go do wielu zaciętych wyścigów w całym kraju, ilustruje prawdę polityczną: niektórzy zagrożeni Demokraci starają się zdystansować od Białego Domu.

Wielu zrezygnowało z zaproszenia Bidena lub Harrisa do pojawienia się, gdy balansowali na krawędzi gospodarki i inflacji. Częste podróże Bidena i Harrisa do krajów, które z łatwością wygrali w 2020 roku, pokazują, jak dobrze Demokraci mogą bronić się w tradycyjnie ciemnoniebieskich wyścigach.

Harris odwiedziła Nevadę, Wisconsin i Kalifornię na oficjalne wydarzenia – okrągłe stoły na temat prawa do aborcji – w ciągu ostatnich trzech miesięcy, podkreślając, że koncentruje się na kwestii, która zainteresowała niektórych demokratycznych wyborców po tym, jak Sąd Najwyższy tego lata uchylił Roe przeciwko Wade . Zorganizował wirtualne wydarzenia dla kandydatów do Kongresu Północnej Karoliny, senatora Georgii Raphaela Warnocka, kandydatki na gubernatora Iowa Deidre Digger i sędziny hrabstwa Harris Leny Hidalgo w Teksasie.

Urzędnik DNC powiedział również CNN, że Harris do tej pory brał udział w kilkunastu imprezach DNC, w ramach których zbierał fundusze, zbierając miliony. Jego sojusznicy twierdzą, że strategia trzymania się z dala od trudnych wyścigów i spędzania czasu w ciemnoniebieskich stanach pokazuje, że Biały Dom nie bierze niczego za pewnik.

„Myślę, że to bardzo mądra strategia” – powiedział Ashanti Golar, prezes Emerge, która rekrutuje, a następnie szkoli demokratyczne kobiety, by kandydowały na urząd. Założyciel Emerge pomógł Harrisowi w jej pierwszym biegu na stanowisko prokuratora okręgowego w San Francisco.

„Pokazuje wyborcom, że mają znaczenie, że ich kraj ma znaczenie, że ich miasto ma znaczenie. To bardzo holistyczne podejście. Nie zawsze musimy wprowadzać nasze podstawowe zasady w obronę. Mogą też odgrywać upokarzającą rolę”.

Harris skupiła swoje przesłanie końcowe na zachęcaniu Amerykanów do głosowania na demokratów do objęcia urzędu jako ostatniego stanowiska przeciwko próbującym Republikanom. Projekty ograniczonej aborcji i prawa do głosowania. Były prokurator generalny Kalifornii podkreślił, że wyborcy powinni skupić się na wyścigach wyborczych, które mogą określić, kto kontroluje systemy wyborcze i zgromadzenia stanowe.

„Będziemy potrzebować ludzi w urzędzie państwowym i na szczeblu lokalnym, którzy mają odwagę wstać i cofnąć się o krok od tego, co dzieje się w naszym kraju. W ten sposób kim jest twój gubernator jest ważny. Kim jest twój prokurator generalny „Kto jest twoim zastępcą gubernatora, jest ważny” – powiedział Harris tłumowi w Nowym Jorku, powołując się na groźby republikanów o wprowadzenie krajowego zakazu aborcji.

Argument wiceprezydenta uzupełnia końcowe przesłanie Bidena, w którym ostrzegał on Amerykanów, że sama demokracja jest na krawędzi, z potencjałem załamania się, jeśli przeciwnicy wyborów wygrają ważne wyścigi. Biden, jego doradcy i Harris próbowali przeformułować wybory w połowie kadencji jako wybór ponadpartyjny, a nie referendum w sprawie administracji Bidena.

Osoby bliskie Harris twierdzą, że jej wielomiesięczna praca nad aborcją była jej największym atutem, zapewniając jej wiarygodność wyborcom, którzy kwestionują, co ich rząd zrobił, aby chronić prawa kobiet. Wiceprezydent zorganizował prawie 40 wydarzeń w Waszyngtonie i w całym kraju w tej sprawie i ugruntował swoją pozycję głównego posłańca administracji w tej sprawie. Wysiłek pojawia się, gdy administracja Bidena jednostronnie wprowadziła małe środki, aby spróbować chronić dostęp do aborcji.

„Zacząłem rozmawiać o wolności, wolności i twierdzeniu o aborcji jako wybrany przywódca bardzo wcześnie”, dodał źródło bliskie Harrisowi na temat strategii, spotykając się z ustawodawcami stanowymi, rektorami uczelni, przywódcami związkowymi, przywódcami religijnymi, studentami i kobietami . czasopisma, liderzy społeczności i inne.

„Więc bardzo celowo rozmawiała z ludźmi, którzy będą rozmawiać z innymi ludźmi o tych sprawach, ludźmi, którzy są swego rodzaju kanałem dla zgromadzeń lub społeczności”.

Biuro Harrisa mówi, że w połowie semestru skupiała się na kobietach, młodzieży i ludziach kolorowych.

„Ona była bardzo skuteczna w wykorzystywaniu platformy wiceprezydenta, aby pomóc w awansowaniu lokalnych i lokalnych kandydatów” – powiedział CNN Minion Moore, doświadczony strateg Demokratów i zewnętrzny doradca Harrisa. „Czy to przez ostatnie cztery dni, kiedy prowadziła kampanię na rzecz kobiet, czy też przez ostatnie dwa miesiące była tutaj, jeżdżąc po kraju. Prawda jest taka, że ​​za każdym razem, gdy sprowadzasz prezydenta lub wiceprezydenta, nie ma nikogo lepszego wyrazić, w jaki sposób polityka, na którą wpłynęło, jest przekazywana narodowi amerykańskiemu”.

Lafonza Butler, były starszy doradca kampanii prezydenckiej Harrisa, który jest teraz szefem rządów Emily, żartował, że „kluczowym punktem” jest rola Harrisa w połowie kadencji.

„Implikacją jest zawsze ekonomia, niezależnie od tego, czy mówisz o aborcji, pracy, czy środowisku. Zasadniczo wszystko sprowadza się do tego, że ludzie mogą sobie pozwolić na przyzwoite życie. Myślę, że o to chodzi. [Harris] powiedział Butler.

A okręgi wyborcze, które Harris celowo zmobilizował, od kolorowych kobiet po rady pracownicze i stanowe ciała ustawodawcze, są tymi samymi, które skorzystały po dołączeniu do listy prezydenckiej Bidena w 2020 roku.

Bliskie jej osoby twierdzą, że są to ta sama grupa, której będzie potrzebować ponownie na wypadek, gdyby znów uciekła, ponieważ Biden nie. 2 Lub, jeśli wkrótce 80-letni prezydent nie ubiega się o drugą kadencję, podkreśla to plany jego wiceprezesa na 2024 r.

„Kobiety były dla nich podstawą w 2020 roku” – powiedział Butler. „W cyklu, w którym dla kobiet mamy do czynienia z taką samą stawką, jak ochrona zdrowia reprodukcyjnego, z pewnością jest to korzystne bez względu na to, jak wygląda rok 2024”.

READ  Podobno tysiące Rosjan powróciło do baz po ćwiczeniach w pobliżu granicy z Ukrainą

Ned Windrow

"Internetowy geek. Myśliciel. Praktyk od piwa. Ekspert od bekonu. Muzykoholik. Certyfikowany guru podróży."

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Back to top