Kalifornia: Kilkanaście ofiar wypadku samochodowego

Piętnaście osób zginęło we wtorek, kiedy 25-osobowa ciężarówka zderzyła się z ciężarówką DIR na autostradzie w południowej Kalifornii, w pobliżu granicy amerykańsko-meksykańskiej, podali lokalni urzędnicy. Inne źródła wyjaśniają, że zginęło 13 osób.

Dokładna liczba ofiar nie jest jeszcze znana. Piętnaście osób zginęło w SUV-ie w regionalnym centrum medycznym El Centro. Siedem osób trafiło do szpitala, po czym jedna zmarła.

Cztery osoby zostały przewiezione do Desert Regional Medical Center w Palm Springs, gdzie jedna jest krytyczna, a druga stabilna, powiedział rzecznik szpitala Todd Burke.

Omar Watson, oficer patrolu autostrad w Kalifornii, powiedział, że władze nadal nie wiedzą, czy kierowca Forda, który zginął w wypadku, został zatrzymany na znaku stop przed wjazdem na autostradę, po której jechał DIR.

W tweecie z National Transportation Safety Board, badacze wypadków wskazali, że podróż Forda zwykle liczyła osiem osób na pokładzie. Kierowcą martwego Forda był 22-letni mężczyzna z Mexico City, miasta na granicy z Meksykiem. Jego pasażerowie to głównie sezonowi pracownicy rolni. 69-letni kierowca ciężarówki został przyjęty do szpitala z niewielkimi obrażeniami.

Władze współpracują z ambasadą Meksyku w celu identyfikacji ofiar. Najmłodszy z kontuzjowanych miał 16 lat. W okolicy odbywa się zbiór.

READ  Matty Cash nauczył się już polskiego hymnu od YOUTUBE, przygotowując się do debiutu po zostaniu gwiazdą Aston Villi

Henry Herrera

„Irytująco skromny fanatyk telewizyjny. Totalny ekspert od Twittera. Ekstremalny maniak muzyczny. Guru Internetu. Miłośnik mediów społecznościowych”.

Rekomendowane artykuły

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *