Jim Rutherford chciałby, aby kadencja Penguins zakończyła się inaczej

Jim Rutherford chciałby, aby kadencja Penguins zakończyła się inaczej

To nie będzie powrót do domu Jima Rutherforda.

To dlatego, że nie będzie w Pittsburghu.

Kiedy Pittsburgh Penguins będzie gospodarzem Vancouver Canucks na PPG Paints Arena we wtorek, Rutherford będzie gdzie indziej.

Jego obecny pracodawca, państwo Canucks, będzie uczestniczyć w zebraniach skautów, a jako prezes operacji hokejowych Rutherford nadzoruje to wszystko.

Ale wtorkowe spotkanie z pewnością będzie ważnym wezwaniem, biorąc pod uwagę historię Rutherforda z Penguins. Jako dyrektor generalny poprowadził Penguins do ich ostatnich dwóch tytułów Pucharu Stanleya w 2016 i 17.

„Czuję osobisty związek z tym zespołem” – powiedział Rutherford przez telefon w piątek. „Byłem tam i miło spędziłem tam czas. Nadal mam bardzo silne przyjaźnie z trenerami i niektórymi zawodnikami. Ale naprawdę staram się nie rozmawiać z ludźmi tam zbyt często, ponieważ nie chcę wychodzić z siebie sposób. Ale te przyjaźnie będą trwać wiecznie i tęsknię za nimi.

Minęły prawie dwa lata, odkąd Rutherford nagle ustąpił ze stanowiska dyrektora generalnego Penguins 27 stycznia 2021 r. Minął ponad rok, odkąd objął swoje obecne stanowisko w Canucks 10 grudnia 2021 r.

W ciągu ostatnich 13 miesięcy Rutherford był pełen wyróżnienia, dochodząc do playoffów tylko raz w ciągu ostatnich siedmiu sezonów i wygląda na to, że czeka go kolejne długie lato po tym.

Mniej więcej w połowie sezonu 2022-23 Canucks mają rekord 17-19-3 i będą potrzebować dobrej passy lub dwóch, aby walczyć o dzikie miejsce.

Dodaj do tego zawsze ogromne oczekiwania każdego zespołu na rynku kanadyjskim, a dla Rutherforda było to zniechęcające zadanie.

„W Vancouver mamy drużynę piłkarską CFL, ale nie mamy NFL ani Major League Baseball, tak jak ty w Pittsburghu” – powiedział Rutherford. „A największą rzeczą tutaj – i całkowicie to rozumiem – jest frustracja związana z posiadaniem franczyzy tak długo, jak ją mają, z dotarciem do finału (Puchar Stanleya) kilka razy, ale nie zdobyciem pucharu. A potem z Oczywiście, a co gorsza, kilka lat nie będąc drużyną w fazie playoff.

READ  Wewnątrz stodoły NB z lat 40. XIX wieku wymarzone lodowisko do hokeja

„Jest wiele frustracji i rozumiem to. Mamy niesamowitą bazę fanów. Oni rozumieją grę. Uwielbiam być na kanadyjskim rynku. Urodziłem się w Kanadzie. Szczerze mówiąc, uwielbiam być na tym rynku”.

Canucks nie są pozbawieni talentu. Jest kilku All-Stars, takich jak napastnicy Bo Horvat i Elias Pettersson oraz obrońca Quinn Hughes. Ale dysfunkcji było więcej niż zwycięstw.


Powiązany

Jim Rutherford ogląda „bezstresowo”, cieszy się z sukcesów Pingwinów i myśli o przyszłości
Nigdy nie było nudno: najważniejsze momenty Jima Rutherforda z pingwinami
Jim Rutherford zrezygnował z funkcji dyrektora generalnego Penguins; Patrick Alvin służy jako dozorca, gdy klub rozpoczyna poszukiwania


„Wiedziałem, że to będzie wyzwanie” – powiedział Rutherford. „Mieliśmy trochę pracy do wykonania, aby ulepszyć zespół. To było prawdopodobnie trochę trudniejsze, niż się spodziewałem, próbując znaleźć tutaj osłonę. Im szybciej to zrobimy, tym szybciej będziemy mogli iść naprzód i ulepszyć zespół.

„Mamy tutaj wielu dobrych graczy. Zdecydowanie pokazujemy to w różnych momentach w tej grupie. Nie doszliśmy do końca jako zespół, co daje nam szansę na większą spójność. ponownie pracujemy i zastanawiamy się, co możemy zrobić lepiej”.

Osiągnięciem tego celu wraz z Rutherfordem zajmuje się dyrektor generalny Patrick Alvin, który dołączył do Canucks 26 stycznia 2022 r. Wcześniej Alvin pracował pod kierownictwem Rutherforda z Penguins na różnych stanowiskach w biurze, a nawet tymczasowo zastąpił Rutherforda jako tymczasowy dyrektor generalny Penguins do został mianowany Ronem Hextallem 9 lutego 2021 r.

„Mam wiele szacunku dla[Alvina]” – powiedział Rutherford. „Jest naprawdę dobry w tym, co robi. Role są różne dla mnie jako szefa i dla niego (dyrektora generalnego). Nie dzwonię do innych ludzi (dyrektorów generalnych) i tym podobnych. – rzeczy, które zrobiłbym w przeszłości. To dla mnie trochę przystosowanie.” .i dostosowanie go do nowej roli.

READ  Michael Woods jest jednym z trzech izraelskich zawodników Premier Tech, którzy opuścili Giro d'Italia przed szóstym etapem

„Ale ogólnie nasze stosunki robocze są naprawdę dobre. Zbudowaliśmy tutaj bardzo silny hokej (dział operacyjny). Musimy po prostu ciężko pracować. Nigdy nie uzyskamy jakości, którą musimy być tak szybcy, jak wszyscy chcą. być. Ale myślę, że kiedyś nadarzy się okazja. Co, abyśmy mogli stworzyć tutaj bardzo dobry zespół.

Być może jego kariera powinna zakończyć się w Pittsburghu, przyznaje Rutherford. W chwili rezygnacji 73-letni Rutherford przez około rok pracował głównie w swoim domu w rejonie Pittsburgha z powodu ryzyka związanego z koronawirusem.

„Żałuję, że nie skończyłem inaczej” – powiedział Rutherford, który w marcu zeszłego roku zachorował i wyzdrowiał z COVID-19. Ale byłem poddany kwarantannie z rodziną przez 11 miesięcy. (COVID-19), to, przez co tam przeszliśmy, wpływa na was psychicznie. Nie byłem w stanie mieć tego czasu, aby przejść dalej i właściwie wykonywać swoją pracę. Nie byłem w dobrym nastroju.

„To nie jest niczyja wina. Po prostu wszyscy musieliśmy sobie z tym poradzić. Nie tak chciałem odejść. Może powinienem był zakończyć karierę w Pittsburghu po sukcesie, jaki tam odnieśliśmy. Ale tak się nie stało”.

Seth Rorabo jest pisarzem dla Tribune-Review. Możesz skontaktować się z Sethem przez e-mail pod adresem [email protected] lub przez Twittera .

Tabitha Montgomery

„Nieuleczalny badacz twittera. Amatorski adwokat mediów społecznościowych. Wielokrotnie nagradzany guru muzyki. Becon ćpuna. Skłonny do napadów apatii”.

Rekomendowane artykuły

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *