Jeśli Twój dom jest Twoim planem emerytalnym, sprawdź najnowsze wiadomości na temat odwróconych kredytów hipotecznych

Dom jest sfotografowany na Hislop Road w Milton, Ontario, 15 października 2019 r. Liczba domów rośnie, a Milton, Burlington i Hamilton to niektóre z miast, które mają się dobrze: ceny rosną.

Fred winić

W tym tygodniu podjęto kolejny krok w marszu odwróconych kredytów hipotecznych do głównego nurtu kanadyjskiego życia finansowego.

Ontario Teachers’ Pension Plan kupił HomeEquity Bank, zdecydowanie największego dostawcę odwróconych kredytów hipotecznych w tym kraju. Dla biznesu odwróconych kredytów hipotecznych jest to ogromny problem.

Plany emerytalne mają aktywa wybrane, aby pomóc im w wypełnieniu ich zobowiązań do płacenia dożywotnich dochodów emerytowanym członkom planu. Nauczyciele wyraźnie postrzegają biznes odwróconych kredytów hipotecznych jako zapewniający stabilność i wzrost, których potrzebujesz. Zasadniczo obstawiasz, że odwrócone kredyty hipoteczne staną się bardziej powszechne.

Historia toczy się dalej pod reklamą

Bez wątpienia tak. Starzejąca się demografia, zmieniające się nastawienie do opieki długoterminowej i rosnący kapitał nieruchomości na gorącym rynku mieszkaniowym sprzyjają włączeniu odwróconych kredytów hipotecznych jako opcji planowania emerytury.

Ponadto niektórzy właściciele domów postrzegają swoje domy jako swój plan emerytalny. To zarzut, który często słyszę, omawiając wszelkie propozycje opodatkowania sprzedaży domów.

Odwrócony kredyt hipoteczny to sposób dla osób w wieku 55 lat i starszych na skorzystanie z własności domu i nie płacenie, dopóki nie sprzedadzą nieruchomości. Odwrócone kredyty hipoteczne są obecne w Kanadzie od 1986 roku i są obecnie warte łącznie ponad 5 miliardów dolarów.

Plan emerytalny dla nauczycieli Ontario kupuje alternatywnego pożyczkodawcę hipotecznego

Szczerze mówiąc, to niewielka skala. Chcesz produkt finansowy z powagą? Trzy fundusze inwestycyjne zostały sprzedane w oddziałach Royal Bank of Canada, które są selektywnymi, zrównoważonymi i rosnącymi portfelami, o łącznej wartości aktywów około 106 miliardów dolarów.

Odwrócone kredyty hipoteczne mają swój sprawiedliwy udział w wadach – stopy procentowe są stosunkowo wysokie, istnieją opłaty wstępne i kary za wcześniejszą spłatę i mogą spalić znaczną część kapitału własnego, jeśli będziesz je posiadać w okresach, gdy ceny domów są płaskie lub spadają. Ale rozwiązuje również problemy, jeśli mieszkasz w domu, w którym płacą pieniądze, i potrzebujesz gotówki, aby dotrzeć do punktu w niezbyt odległej przyszłości, kiedy spodziewasz się sprzedać, zmniejszyć lub przenieść się do domu spokojnej starości.

READ  Przyszłość turystyki na wyspie Vancouver jest niepewna, ponieważ oczekuje się złagodzenia epidemicznych zasad dotyczących „wyłączników automatycznych”

Jedną z oznak wiary w przyszłość odwróconych kredytów hipotecznych jest pojawienie się konkurentów HomeEquity Bank. Produkt odwróconego kredytu hipotecznego Equitable Bank został wprowadzony w 2018 roku, a Bloom Finance po cichu wkroczył w nową działalność.

Teraz zatwierdzenie odwróconych kredytów hipotecznych pochodzi od jednego z największych planów emerytalnych w kraju. Stephen Ranson, dyrektor generalny HomeEquity Bank, powiedział, że nauczyciele badali jego firmę od dwóch lat i byli zainteresowani potencjałem wzrostu stornowania kredytów hipotecznych w starszej populacji, która będzie potrzebować opcji planowania emerytury.

Historia toczy się dalej pod reklamą

„Częścią ich tezy jest to, że pomimo ogromnego wzrostu, jaki zaobserwowaliśmy, Kanada jest nieco mniej penetrująca pod względem rynku osób powyżej 65 roku życia” – powiedział.

HomeEquity Bank spodziewa się, że wartość odwróconych kredytów hipotecznych o wartości 1 miliarda dolarów w tym roku będzie 20-procentowym wzrostem w porównaniu z 2020 r., który był powolny z powodu pandemii. „Kiedy ludzie są zadowoleni ze świata, zauważamy, że nasza praca idzie dobrze” — powiedział Ranson.

Klienci HomeEquity Bank mogą pożyczyć do 55 procent kapitału własnego domu za pośrednictwem flagowego produktu firmy, ale Ranson powiedział, że średnia pożyczka wynosi około 30 procent.

Odwróconych kredytów mieszkaniowych warto szukać dla seniorów, którzy chcą pozostać w swoim domu, ale potrzebują pieniędzy na modyfikację lub modernizację swoich domów do swoich potrzeb. Odwrócony kredyt hipoteczny może pomóc opóźnić dzień, w którym dana osoba musi przenieść się do domu opieki długoterminowej. Seniorzy, którzy nie mają dużo oszczędności emerytalnych, mogą sobie pozwolić na zapasy, które zbudowali podczas niedawnego boomu mieszkaniowego, aby generować dochód na życie.

Linia kredytowa pod zastaw domu jest alternatywą dla odwróconych kredytów hipotecznych o niskim oprocentowaniu, ale wymaga co najmniej miesięcznych spłat odsetek. Seniorom może być trudno stworzyć HELOC, jeśli jeszcze nie mają takiego, który wraca do ich czasów z kredytem hipotecznym.

READ  Kolumbia Brytyjska rozszerza ograniczenia w podróżowaniu, pozostawiając przemysł turystyczny ostrożny

Jeśli dobrze zaoszczędziłeś na emeryturę, nie będziesz miał odsetek od odwróconych kredytów hipotecznych. Ale istnieje dla osób, które potrzebują opcji finansowych na emeryturze. Gigant planu emerytalnego myśli, że dorosną.

Historia toczy się dalej pod reklamą

Bądź na bieżąco ze swoimi pieniędzmi. Mamy biuletyn od osobistego felietonisty finansowego Roba Carricka. Zarejestruj się dziś.

Elise Haynes

„Analityk. Nieuleczalny nerd z bekonu. Przedsiębiorca. Oddany pisarz. Wielokrotnie nagradzany alkoholowy ninja. Subtelnie czarujący czytelnik.”

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Back to top