„Jeśli jesteś w biurze lub w drodze do biura, idź do domu”: dziś na Twitterze rozpoczynają się zwolnienia: The Tribune India

4 listopada

Twitter poinformuje pracowników w piątek pocztą elektroniczną, czy zostali zwolnieni, tymczasowo zamykając biura i odmawiając pracownikom dostępu, po tygodniu niepewności co do przyszłości firmy pod rządami nowego właściciela Elona Muska.

Firma zajmująca się mediami społecznościowymi poinformowała w e-mailu do pracowników, że powiadomi pracowników do piątku o godz. 9:00 czasu PT (12:00 EDT/1600 GMT) o zwolnieniach.

„Starając się wprowadzić Twittera na zdrowy tor, w piątek przejdziemy przez trudny proces redukcji naszej globalnej siły roboczej” – czytamy w e-mailu Reutersa.

Twitter powiedział, że jego biura zostaną tymczasowo zamknięte, a dostęp do wszystkich odznak zawieszony, aby „pomóc zapewnić bezpieczeństwo każdego pracownika, a także systemów Twittera i danych klientów”.

Platforma mediów społecznościowych poinformowała, że ​​pracownicy Twittera, których nie dotyczą zwolnienia, zostaną powiadomieni za pośrednictwem swoich służbowych adresów e-mail.

W notatce stwierdzono, że zwolnieni pracownicy zostaną powiadomieni o dalszych krokach dotyczących ich osobistych adresów e-mail.

Zwolnienie kończy się tydzień po czystkach Muska, gdzie za pośrednictwem firmy mediów społecznościowych zażądał głębokich cięć kosztów i narzucenia agresywnej nowej etyki pracy.

Zlikwidował już najwyższe stopnie firmy, zwolnił jej prezesa oraz głównych urzędników finansowo-prawnych.

Inni, w tym ci na szczycie działów reklamy, marketingu i zasobów ludzkich, odeszli na ostatni tydzień.

Zwolnienia, od dawna oczekiwane, ochłodziły słynną z Twittera otwartą kulturę korporacyjną, którą szanują jej pracownicy.

Krótko po tym, jak e-mail dotarł do skrzynek pocztowych pracowników na Twitterze, setki ludzi zgromadziły się na kanałach firmy Slack, aby się pożegnać, dwóch pracowników powiedziało Reuterowi. Źródła podały, że ktoś zaprosił Muska do przyłączenia się do kanału.

„Jeśli jesteś w biurze lub w drodze do biura, idź do domu” – powiedział Twitter w e-mailu w czwartek.

Musk polecił również zespołom Twitter Inc znalezienie do 1 miliarda dolarów rocznych oszczędności na kosztach infrastruktury, zgodnie z dwoma źródłami zaznajomionymi z tą sprawą i wewnętrznym komunikatem Slack, przeanalizowanym przez Reuters.

READ  Technologia prowadzi do spadku cen akcji w USA; Wzrost cen ropy naftowej: zmiany rynkowe

Reuters

Elise Haynes

„Analityk. Nieuleczalny nerd z bekonu. Przedsiębiorca. Oddany pisarz. Wielokrotnie nagradzany alkoholowy ninja. Subtelnie czarujący czytelnik.”

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Back to top