Jeremy Sochan został nominowany w polskiej liście EuroBasket 2022

San Antonio Spurs przybysz Jeremy Chosen Drużyna ogłosiła w czwartek, że jeden z 16 graczy wskazanych we wstępnym składzie EuroBasket 2022 odbędzie się w dniach 1-18 września.

Rodzimy Sochan po raz pierwszy wystąpił w reprezentacji juniorów na Mistrzostwach Europy FIBA ​​U16 2019. Grając z seniorską drużyną narodową w eliminacjach FIBA ​​EuroBasket w lutym 2021 roku, stał się najmłodszym zawodnikiem, który zdobył 18 punktów w wygranej z Rumunią.

Reprezentacja rozpocznie przygotowania do turnieju 4 sierpnia w Warszawie. Następnie zmierzą się z Ukrainą i Turcją w dwóch meczach pokazowych od 12 do 14 sierpnia, a 25 sierpnia zmierzą się z Chorwacją i 28 sierpnia z Austrią w kwalifikacjach do EuroBasket 2025.

W tym roku Polska została wylosowana w grupie D obok Czech, Finlandii, Izraela, Holandii i Serbii. Swój harmonogram otworzy 2 września przeciwko Czechom i zagrają z Finlandią, Izraelem, Holandią i Serbią.

Do następnej rundy awansują cztery najlepsze drużyny z każdej grupy.

Biorąc pod uwagę, że obóz treningowy dla większości drużyn NBA rozpoczyna się pod koniec września, nie wiadomo, jak aktywny będzie Sochan w Polsce. Rozumiejąc priorytet NBA, drużyna narodowa będzie w kontakcie ze Spurs, aby opracować plan, który najlepiej pasuje do obu stron.

Po opuszczeniu ligi letniej z powodu koronawirusa, nadchodzące mecze dadzą Wybranym szansę na zdobycie cennego czasu na trening. Wyrósł na kluczowego gracza dla Polski i po raz kolejny mógł zobaczyć większą rolę w zespole w Europie.

Ten post pojawił się jako pierwszy Drut dla początkujących! Podążaj za nami Facebook!

Henry Herrera

„Irytująco skromny fanatyk telewizyjny. Totalny ekspert od Twittera. Ekstremalny maniak muzyczny. Guru Internetu. Miłośnik mediów społecznościowych”.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Back to top