Jeff Bezos poparł General Fusion budowę obiektu syntezy jądrowej w Wielkiej Brytanii

General Fusion, kanadyjska firma wspierana przez CEO Amazona Jeffa Bezosa, ogłosić W czwartek buduje obiekt syntezy jądrowej w Wielkiej Brytanii.

General Fusion i Brytyjski Urząd Energii Atomowej (UKAEA) wspólnie ogłosiły projekt, w ramach którego General Fusion zbuduje pilotażową fabrykę syntezy jądrowej w wiosce Culham, niedaleko Oksfordu.

Obiekt będzie dowodem koncepcji, pozwalającym General Fusion zademonstrować technologię Magnetized Target Fusion (MTF) przed przystąpieniem do budowy pierwszego obiektu komercyjnego.

Według General Fusion budowa rozpocznie się w 2022 roku i oczekuje się, że uruchomienie zakładu zajmie około trzech lat.

Czytaj więcej: Amazon mierzy się z Walmart na nowym polu bitwy: opiece zdrowotnej

„Ta nowa elektrownia General Fusion jest ważnym impulsem dla naszych planów rozwoju przemysłu termojądrowego w Wielkiej Brytanii i cieszę się, że Culham będzie domem dla tak nowatorskiego i potencjalnie transformującego projektu” – powiedziała brytyjska minister nauki Amanda Solway w oświadczeniu. komunikat.

BBC Raporty wskazują, że Bezos był inwestorem w General Fusion od ponad dekady, a firma zebrała 100 milionów dolarów w ostatniej rundzie finansowania.

Fuzja jądrowa jest wciąż eksperymentalnym źródłem energii. Różni się od rozszczepienia jądrowego, czyli tego, co nowoczesne elektrownie jądrowe wykorzystują do wytwarzania energii.

Podczas gdy rozszczepienie obejmuje rozszczepienie atomów, fuzja zachodzi, gdy zderzają się dwa atomy i tworzą jeden cięższy atom. Komercyjnie opłacalna fuzja była bardzo poszukiwana, ponieważ teoretycznie mogłaby wytworzyć znacznie więcej energii z rozszczepienia, a także znacznie mniejszą liczbę radioaktywnych produktów ubocznych.

Elise Haynes

„Analityk. Nieuleczalny nerd z bekonu. Przedsiębiorca. Oddany pisarz. Wielokrotnie nagradzany alkoholowy ninja. Subtelnie czarujący czytelnik.”

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *

Back to top