Jawhar Khayra z Black Hawks rozciągnął się po uderzeniu przez Jacoba Troupa

Przerażająca scena rozegrała się w United Center we wtorek wieczorem, gdy napastnik Blackhawka Johar Khaira opuścił lód na noszach po otrzymaniu silnego ciosu od obrońcy New York Rangers, Jacoba Tropy.

Według Black Hawks, Khaira „została zabrana karetką do szpitala Northwestern w celu dalszych testów” po wstępnej ocenie na lodzie. Tymczasowy trener Derek King dał pozytywny raport zaraz po meczu.

„Mówi, jest bardzo responsywny” – powiedział King. „Myślę, że chce wrócić na lód. Z tego, co mówi mi lekarz, zrobił już kilka badań, ale ma jeszcze inne badania do wykonania. Rozmiaru kontuzji poznamy dopiero po badaniach Myślę, że to przerażająca sytuacja.

Do wypadku doszło o godzinie 6:10 w drugiej tercji. Gdy próbował znaleźć dysk na saniach, Trobe wbił duży bark w tyłek i chwycił się za podbródek. Główny punkt kontaktu zostanie omówiony, ale żadna kara za grę nie została nałożona.

Khaira przeziębił się i został umieszczony na lodzie na kilka minut, zanim został przeniesiony na noszach.

Kapitan Black Hawks, Jonathan Toews, wyglądał na emocjonalnie oszołomionego w swoim wywiadzie po meczu. Był jednym z pierwszych, którzy wskoczyli na lód, aby poinformować personel medyczny o powadze sytuacji.

„Osobiście byłem bardzo zszokowany” – powiedział Toys. – Nie będę cię okłamywał. Po prostu cieszę się, że wykonuje dobrą robotę. To czasami irytujące.

Blackhawki nie chcieli używać tego jako wymówki, ale z pewnością graczom trudno było się mentalnie przegrupować po trafieniu.

– Trochę – powiedział Toyos. „Myślę, że staraliśmy się znaleźć te uczucia, aby zareagować we właściwy sposób. [Riley Stillman] Odpowiedział na to. Mogliśmy mieć lepszą reakcję jako zespół, ale tak, myślę, że chłopaki trochę to poczuli. Oczywiście chcieliśmy zdobyć rdzeń, ale to nie była odpowiedź, której szukaliśmy”.

READ  Hamilton pokonuje karę i rozbija Verstappen, aby wygrać Grand Prix Brazylii

To był mecz 2-2 w trzeciej rundzie, ale Rangers w końcu strzelili cztery gole bez odpowiedzi, w tym puste siatki, odrywając wiatr od żagli Chicago. Blackhawki nie mogli znaleźć tej dodatkowej presji i trudno ich winić za to, co stało się z ich kolegami z drużyny.

– To trudne – powiedział King. „Nie mogę po prostu iść i biec z odciętymi głowami, prawda? Musimy spróbować zdobyć dla niego to zwycięstwo i spróbować rozegrać grę we właściwy sposób, więc muszę starać się być dla nich trochę zmotywowany , uczyńmy je trochę tak, jakbyśmy mieli to pod kontrolą i chodźmy i grajmy .ale nie mogliśmy iść w górę.”

Tabitha Montgomery

„Nieuleczalny badacz twittera. Amatorski adwokat mediów społecznościowych. Wielokrotnie nagradzany guru muzyki. Becon ćpuna. Skłonny do napadów apatii”.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Back to top