Japońscy naukowcy chcą zbudować sztuczne bazy grawitacyjne na Księżycu i Marsie

Japońscy naukowcy chcą zbudować sztuczne bazy grawitacyjne na Księżycu i Marsie

Reklamowany jako pierwszy w swoim rodzaju pomysł, zespół nie poprzestaje na zbudowaniu bazy na Księżycu i Marsie. Co ciekawe, koncepcje Lunar i Mars Glass to tylko część większego projektu; Głównym węzłem jest system transportowy między lądem a miejscem docelowym, który utrzyma grawitację na poziomie gruntu podczas transportu pasażerów.

Nazywa się Hexagon Space Track System i jest to zasadniczo podobny do szyny międzyplanetarny system transportu, który będzie wspierał działalność biznesową i turystyczną. W epoce, w której Miliarderzy wydają już setki milionów na loty kosmiczneJednak aktywność turystyczna w kochającym grawitację pociągu kosmicznym na Księżyc – lub na Marsa – nie wydaje się tak daleko idąca. Stacja torowa na ziemi nazywa się Terra Station, natomiast Space Express, poruszający się po standardowym torze, będzie miał sześć autobusów.

Wzmacniacze rakietowe zostaną przymocowane do samochodów prowadzących i tylnych. Kapsuły pasażerskie są sześciokątne i występują w dwóch rozmiarach, każdy o promieniu 50 i 100 stóp. Kapsuły będą poruszać się wzdłuż centralnej osi promieniowej, aby wytworzyć siłę grawitacyjną równą grawitacji Ziemi. Jednak Lunar Glass nie jest pierwszym tego typu projektem. W 1975 roku eksperci ze Stanford University wprowadzili koncepcję zwaną Byk Stanforda W letnim badaniu NASA; Został pomyślany jako pierścień w kształcie pączka o średnicy nieco ponad mili i miał pomieścić od 10 000 do 140 000 mieszkańców.

READ  NASA przedstawia aktualne informacje na temat kondycji Kosmicznego Teleskopu Hubble'a i przyczyny jego zaprzestania

Elise Haynes

„Analityk. Nieuleczalny nerd z bekonu. Przedsiębiorca. Oddany pisarz. Wielokrotnie nagradzany alkoholowy ninja. Subtelnie czarujący czytelnik.”

Rekomendowane artykuły

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *