Japonia waży stan zagrożenia dla Tokio i okolic — wydawca

TOKIO (Reuters) – Japoński rząd debatuje nad wprowadzeniem w tym tygodniu półstanu wyjątkowego w Tokio i okolicach, aby powstrzymać wzrost zachorowań na koronawirusa, powiedział w poniedziałek nadawca FNN.

Wysoce zaraźliwy wariant Omicron powoduje odrodzenie się przypadków koronawirusa, które oscylują wokół rekordowych poziomów, po tym, jak liczba nowych infekcji przekroczyła 25 000 w całym kraju w ciągu ostatnich dwóch dni.

W zeszłym tygodniu gubernator Tokio Yuriko Koike powiedział, że stolica zarządzi środki takie jak quasi-nagłe, jeśli wykorzystanie łóżek przeznaczonych dla pacjentów z COVID-19 wzrośnie do 20%. W niedzielę liczba ta wyniosła 19,3%.

Zarejestruj się teraz, aby uzyskać bezpłatny nieograniczony dostęp do Reuters.com

FNN poinformował, że środki, które rozważa rząd, obejmą oprócz Tokio dziewięć prefektur.

Posunięcie to wynika z ograniczeń nałożonych w tym miesiącu w trzech regionach, w których znajdują się amerykańskie obiekty wojskowe, po tym, jak wybuchła epidemia baz Omicron, która rozprzestrzeniła się na sąsiednie społeczności. Środki obejmują skrócenie godzin otwarcia restauracji i barów. Czytaj więcej

Jednak ekspert ds. zdrowia publicznego Kenji Shibuya powiedział, że skuteczność deklaracji kryzysowych w zmianie zachowań ludzi spadła po tym, jak Japonia wielokrotnie stosowała ten środek podczas pandemii.

„Omicron jest bardzo ważnym przypadkiem testowym dla każdej społeczności” – powiedział Shibuya, który koordynuje prace nad szczepionkami w północnej Japonii, dodając, że władze muszą dowiedzieć się, jak najlepiej radzić sobie z chorobą przy jednoczesnym utrzymaniu aktywności społecznej i ekonomicznej.

Dodał, że głównym celem jest teraz przyspieszenie dawek przypominających oraz testowanie i dystrybucja leków doustnych, aby zapobiec zakażeniom omikronowym w przepełnionych szpitalach.

Różne stopnie środków nadzwyczajnych przyjętych w różnych częściach Japonii w zeszłym roku zostały zniesione pod koniec września.

Koike powiedział w zeszłym tygodniu, że pełne ogłoszenie stanu wyjątkowego będzie wymagane, gdy obłożenie łóżek szpitalnych w Tokio zmniejszy się o połowę.

READ  Dwóch strażaków z Arizony zginęło w katastrofie lotniczej, gdy szaleją pożary w zachodnich Stanach Zjednoczonych

Stolica przeznaczyła około 6900 łóżek na leczenie wirusa Corona, z łącznej liczby około 128 000 łóżek w regionie.

Zarejestruj się teraz, aby uzyskać bezpłatny nieograniczony dostęp do Reuters.com

(Raportowanie Sakury Murakami i Rocky Swift) Montaż przez Kim Coogle i Clarence Fernandez

Nasze kryteria: Zasady zaufania Thomson Reuters.

Ned Windrow

"Internetowy geek. Myśliciel. Praktyk od piwa. Ekspert od bekonu. Muzykoholik. Certyfikowany guru podróży."

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Back to top