Jaki jest brak żetonów? Tesla ustanawia rekordową sprzedaż w czwartym kwartale i całym roku

Mocny ostatni kwartał 308 600 pojazdów zapewnił Tesli całoroczną sprzedaż na poziomie 936 000, o 87% więcej niż w 2020 r. i powyżej poziomu 900 000, który był celem wyznaczonym przez wielu analityków.

„Robiąc krok w tył, przy niedoborach chipów, które są tak ogromnym obciążeniem dla branży motoryzacyjnej i problemów logistycznych na całym świecie, te liczby dostaw dramatycznie spadły” – powiedział Dan Ives, analityk z Wedbush Securities w nocie dla klientów na temat Niedziela. Powiedział, że prognozy Wall Street dotyczące sprzedaży 265 000 Tesli w czwartym kwartale pchnęłyby całoroczną sprzedaż do 892 000. Według Ivesa cel sprzedaży wynoszący 900 000, który Tesla z łatwością zbadał, był „najlepszą liczbą przypadków w oczach ulicy”.

Wszyscy inni producenci samochodów spodziewają się zgłosić niższą sprzedaż w czwartym kwartale, kiedy opublikują dane w USA w nadchodzącym tygodniu. Tesla raportuje tylko sprzedaż globalną, ale oczekuje się, że globalna sprzedaż samochodów w całej branży znacznie spadnie w czwartym kwartale.

Cox Automotive spodziewa się, że całkowita sprzedaż w czwartym kwartale w Stanach Zjednoczonych spadnie o 24% z powodu braku chipów komputerowych, który spowodował rośliny do tymczasowego zamknięciaSkrócenie stanów magazynowych pojazdów w salonach i podniesienie cen samochodów do rekordowych poziomów.

„W branży skończyły się samochody, a sprzedaż spadła w drugiej połowie”, powiedział Charlie Chesbro, główny ekonomista Cox Automotive. „Całkowita sprzedaż w drugiej połowie 2021 r. była najwolniejsza od dekady. Popyt jest zdrowy, ale zakłócenia w dostawach i produkcji trzymają branżę w ryzach. Nie możesz sprzedać tego, czego nie masz”.

To była jej Tesla Niedobór żetonów problemy w ciągu roku, ale był w stanie sobie z nimi poradzić. Osiągnięcie producenta samochodów elektrycznych jest tym bardziej imponujące, że stoi on w obliczu rosnącej konkurencji ze strony tradycyjnych producentów samochodów, którzy obecnie oferują więcej modeli samochodów elektrycznych.
Na przykład Ford Mustang Mac E Sprzedaż w USA do listopada wyniosła prawie 25 000 pojazdów w pierwszym roku obecności na rynku. Ford ogłosił niedawno plany potrójna produkcja aby sprostać zapotrzebowaniu. Istnieją również tylko nowi producenci samochodów elektrycznych, którzy obecnie sprzedają samochody, w tym Przejrzysty i Rivian, który niedawno zdobył nagrodę MotorTrend w kategorii Samochód i Ciężarówka Roku.

Tak więc, chociaż udział Telsy w rynku pojazdów elektrycznych może nieco spaść w obliczu nowej konkurencji, popyt na pojazdy elektryczne rośnie szybciej, dzięki czemu Tesla może nadal odnotowywać silny wzrost.

READ  The Drive Canteen: Otwarcie nowego sklepu w Vancouver

„Chociaż istnieje wielu konkurentów w branży pojazdów elektrycznych, Tesla nadal dominuje w rynku, o czym świadczy po raz kolejny w tym kwartale, ponieważ zmagała się z niedoborami chipów” – powiedział Ives.

Tesla przewiduje, że dzięki nowym fabrykom w pobliżu Austin, Teksasu i Berlinie, które mają rozpocząć produkcję na dużą skalę w 2022 roku, w ciągu najbliższych kilku lat powinna osiągnąć roczną globalną sprzedaż na poziomie co najmniej 50% lub więcej.

Inwestorzy nagrodzili Teslę, podnosząc jej cenę akcji o 52% w 2021 r. Chociaż jest to skromne w porównaniu z 743% udziałem osiągniętym w 2020 r., To wciąż była lepsza niż większość producentów samochodów, w tym większość innych firm działa wyłącznie na energię elektryczną. I to wystarczyło, aby dać Tesli Wartość rynkowa jest większa niż łączna wartość 12 największych producentów samochodów na świecie, co czyni ją szóstą firmą, która kiedykolwiek była godna Ponad 1 bilion dolarów.

Elise Haynes

„Analityk. Nieuleczalny nerd z bekonu. Przedsiębiorca. Oddany pisarz. Wielokrotnie nagradzany alkoholowy ninja. Subtelnie czarujący czytelnik.”

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Back to top