Jak zmaksymalizować obecną powierzchnię magazynową

Podczas gdy pandemia koronawirusa (COVID-19) zamknęła wiele drzwi w ciągu ostatnich 18 miesięcy, nieruchomości przemysłowe w Ameryce Północnej były odporne na wirusa, a transakcje dotyczące dużych magazynów i centrów dystrybucyjnych o powierzchni 200 000 stóp kwadratowych lub więcej wzrosły o prawie 25% Według CBRE w 2020 roku. ten CBRE Oczekuje, że do końca 2021 r. wchłonie kolejne 300 milionów stóp kwadratowych powierzchni przemysłowej dzięki wzrostowi handlu elektronicznego. Według Cushmana i WakefieldaNowa aktywność najmu w powierzchni logistycznej osiągnęła 366,6 miliona stóp kwadratowych, co stanowi 85,9% wszystkich nowych działań najmu we wszystkich rodzajach produktów do końca pierwszej połowy 2021 r. Wraz ze wzrostem popytu rosną koszty. Według tego samego raportu firmy Cushman and Wakefield czynsze za centra magazynowo-dystrybucyjne wzrosły w drugim kwartale 2021 r. o 5,4% w porównaniu z analogicznym okresem ubiegłego roku.

I nie chodzi tylko o duże zapotrzebowanie na magazyny i czynsze. Koszty nakładów budowlanych również wzrosły w ciągu ostatniego roku, o 24,3% od maja 2020 r. do maja 2021 r Generalni Wykonawcy Związani z Ameryką (AGC). Niedobory materiałowe, podwyżki cen, opóźnienia wysyłek spowodowane COVID-19, taryfy, kontyngenty i inne zakłócenia globalnego łańcucha dostaw, takie jak Kanał Sueski, zamykanie portów Yantian, załamanie przepustowości i niedobory różnych towarów również wydłużyły czas realizacji projektu i koszty, sprawiając, że jeszcze trudniej jest firmom, które chcą szybko przyspieszyć działalność, aby nadążyć za rosnącą liczbą zamówień.

W rezultacie marki i detaliści testują wiele różnych strategii, aby rozszerzyć swoją działalność, w tym wykorzystanie infrastruktury tradycyjnej w celu realizacji wysyłki ze sklepu. Niektóre firmy szukają również alternatywnych przestrzeni, takich jak: Zamknięte centra handlowe, pola golfowe, a nawet puste biurowce, ale mogą one stwarzać dodatkowe wyzwania, takie jak zmiana podziału na strefy.

Jeśli skalowanie nie wchodzi w grę, oto kilka sposobów, w jakie firmy mogą maksymalnie wykorzystać istniejącą powierzchnię magazynową, aby usprawnić swoje wdrożenia.

READ  Misja Lucy NASA będzie poszukiwać „skamieniałości” Układu Słonecznego

drop shipping

Ponieważ branża nadal przestawia się na zakupy online, coraz więcej sprzedawców detalicznych zaczyna badać opcje drop shipping z producentami. Oprócz uwolnienia cennej przestrzeni magazynowej, drop shipping umożliwia sprzedawcom rozszerzenie oferty produktów, zmniejszenie ryzyka związanego z zapasami oraz zmniejszenie kosztów wysyłki i czasu dostawy.

Wykorzystanie przestrzeni pionowej

Po ocenie praktyk inwentaryzacyjnych następnym obszarem do zbadania jest wykorzystanie przestrzeni. Ze względu na standardy dystansu społecznego, które ograniczają przebudowę i zmiany na poziomie podłogi, firmy muszą szukać sposobów Aby zwiększyć przestrzeń pionową. Obszary nad przejściami i drzwiami chodnikowymi są często niewykorzystane i można je przekształcić w sekcje półek, aby zwiększyć pojemność magazynową.

Elise Haynes

„Analityk. Nieuleczalny nerd z bekonu. Przedsiębiorca. Oddany pisarz. Wielokrotnie nagradzany alkoholowy ninja. Subtelnie czarujący czytelnik.”

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Back to top