Jak zawodnicy F1 mogą zobaczyć rozmiar kary Red Bulla

Jak zawodnicy F1 mogą zobaczyć rozmiar kary Red Bulla

Kara za to, co uważano za przekroczenie budżetu Formuły 1 o wartości 1,8 miliona funtów (2,4 miliona dolarów), została ustalona z 10% obniżką na symulatory lotu do 2023 roku.

Jest to wynik długiej dyskusji między Red Bullem a FIA, gdy FIA określiła, co uważa za nadmierne wydatki.

Choć może to zabrzmieć dziwnie, Red Bull nie miałby tego bez pewnej siły negocjacyjnej w tych dyskusjach, ponieważ zawsze istniał potencjał prawnego odwołania się przez zespół do tego, co wydawało się niejednoznacznym stanowiskiem, biorąc pod uwagę jego nowość, złożoność i nieprzetestowany charakter. Przepisy finansowe. Z kolei FIA będzie chciała wreszcie poruszyć tę sprawę.

To, czy kara jest odpowiednia dla wykroczenia, jest kwestią subiektywną, ale ostatecznie wszystko sprowadza się do czasu okrążenia.

Jaka jest korzyść w czasie cyklu z przekroczenia 2,4 mln USD – co odpowiada 1,8 mln GBP przy użyciu metody przeliczania walut przewidzianej w rozporządzeniu finansowym – i jaka część ograniczenia aerodynamicznego zrówna się z czasem cyklu?

Stanowisko rywalizujących zespołów w tej sprawie jest zróżnicowane. MKM to około 0,1 sekundy czasu okrążenia (czyli w tym przypadku 0,24 sekundy) przy redukcji poślizgu powietrza o około 20% potrzebnego do osiągnięcia zrównoważonej kary 0,24 sekundy do przodu. Do 2,4 miliona dolarów przekroczenie wynosi tylko około 0,1 sekundy – ale wymagałoby to znacznie większych ograniczeń czasu/przepustowości tunelu CFD ze względu na wysoce nakazowy charakter aktualnych nagrań lotniczych. Niektórzy twierdzą, że potrzebna jest obniżka do 40%, aby zrekompensować zyski osiągnięte przez nadmierne wydatki.

FIA ostatecznie ustaliła 10% plus grzywnę w wysokości 7 milionów dolarów – i to koniec bez względu na to, czy konkurenci Red Bulla uznają to za stosowne.

Dziękujemy za twoją opinię!

Co myślisz o tej historii?

Tabitha Montgomery

„Nieuleczalny badacz twittera. Amatorski adwokat mediów społecznościowych. Wielokrotnie nagradzany guru muzyki. Becon ćpuna. Skłonny do napadów apatii”.

Rekomendowane artykuły

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *