Jak zaplanować swoje last minute TIFF z dowolnego miejsca w Kanadzie?

Otwarcie Międzynarodowego Festiwalu Filmowego w Toronto to ważny kamień milowy – powrót do pokazów na żywo po niemal całkowicie wirtualnym wydarzeniu w 2020 roku.

Ale nawet jeśli to trochę wróciło do normy, regulatorzy twierdzą, że zachowują przynajmniej część cyfrowych doświadczeń. Większość ze 132 funkcji TIFF jest dostępna zdalnie na cyfrowej stronie festiwalu, zapewniając duży wybór kinomanów w całej Kanadzie i poza nią.

Zainteresowany, jak zebrać last minute doświadczenie z dowolnego miejsca w kraju? CBC rozbija festiwal i to, czego można się spodziewać po pierwszym prawdziwie „miksowanym” TIFFie.

Jak zdobyć bilety

Dla osób w Toronto bilety osobiste są nadal dostępne przez Strona internetowa TIFF. Wystarczy zalogować się, połączyć lub zarejestrować konto Ticketmaster i wyszukać dostępną ofertę.

Chociaż wiele z największych tegorocznych funkcji – takich jak Drogi Evan Hansen,I Wydma I Spencera – Wyprzedane, wiele innych wpisów wciąż dostępnych.

I chociaż opcja zakupu cyfrowych pakietów biletów już wygasła, Digital Bell Lightbox firmy TIFF nadal oferuje możliwość zakupu pojedynczych biletów za pośrednictwem Jego strona internetowa.

Niektóre z najgorętszych programów tego roku – w tym Nocni najeźdźcyI Oczy Tami FayeI moc psaI kometa I nie tylko – do wynajęcia.

Elle-Maijá Tailfeathers pojawia się na tym zdjęciu z nadchodzącego filmu Night Raiders Danisa Gouleta. Jest to jeden z filmów dostępnych dla kinomanów domowych na platformie cyfrowej TIFF. (Kłócić się)

Ceny wahają się od 19 USD za większość pokazów, 26 USD za imprezy i specjalne prezentacje; Strona umożliwia filtrowanie według biletów, które są nadal dostępne.

Świętowanie pracy filmowca Abenaki, Alanisa Obomsweena, jest również dostępne online za darmo, w ramach retrospektywy uroczystość Alanis. 88-letni Abu Masaween jest często opisywany jako aktywista filmowy, którego filmy dokumentalne skupiają się na kwestiach kolonializmu, niesprawiedliwości oraz władzy i godności rdzennej ludności.

Warto zwrócić uwagę na tegoroczne pokazy cyfrowe: organizatorzy skrócili okres oglądania wypożyczeń. Widzowie będą mieli tylko cztery godziny zaplanowanego czasu rozpoczęcia filmu na zakończenie oglądania.

Programy satelitarne

Poza pokazami cyfrowymi i osobistymi pokazami w Toronto, w miastach w całym kraju odbędzie się wiele „pokazy satelitarnych”. Będą oferty Elektryczne życie Louisa Wayne’a w Summerside, Wyspa Księcia Edwarda; Nocni najeźdźcy W Collingwood, Ontario i St. John zauważ: jestem twoim mężczyzną w Markham, Ontario; oficjalny konkurs W Prince Robert, Kolumbia Brytyjska; I Charlotte W Moss Joe, Sask (red.).

Specjalne badanie IMAX dla Wydma Zaplanowano również, że odbędzie się 12 września w Montrealu. Podczas gdy bilety na inne spektakle są dostępne w Cineplex, WydmaBilety na spektakle są przydzielane w ramach konkursu prowadzonego przez Billa.

To zdjęcie przedstawia scenę z nadchodzącego filmu Dune, który jest jednym z najbardziej oczekiwanych filmów na TIFF w tym roku. (Shea Bella James/Warner Bros. Entertainment/The Associated Press)

Największe losowanie TIFF

Podczas gdy epopeja science fiction kanadyjskiego reżysera Denisa Villeneuve była Wydma TIFF, który prawdopodobnie przyciągnie uwagę wszystkich, ma do zaoferowania o wiele więcej.

Film muzyczny Stephena Chbosky Drogi Evan Hansen, Jest to premierowy film, a wszystkie jego pokazy zostały już wyprzedane.

Nagłówki przygotowujące do dużego zainteresowania obejmują:

  • Oczy Tami Faye, z Jessicą Chastain w roli telewizyjnej pianistki Tammy Faye Packer.
  • moc psaW roli właściciela rancza w Montanie występuje Benedict Cumberbatch.
  • SpenceraW roli głównej Kristen Stewart jako Diana, księżna Walii.
  • Zwycięzcą horroru był Tytan.
  • dramat rodzinny Belfast.
  • Wyreżyserowane przez prawdziwego Dennisa Gullit noc Poszukiwacze.

Wyreżyserowany i napisany przez Brettena Hannama Wildhood opowiada historię dwudusznego nastolatki Mi’kmawa, granego przez Philipa Lewitsky’ego. Znajduje się na liście filmów kanadyjskich, które w tym roku będą miały swoją premierę na TIFF. (Kłócić się)

Spośród nich wszystkie z wyjątkiem Spencera Będzie hostowany na platformie cyfrowej TIFF. Inne kanadyjskie pokazy obejmują adaptację Catherine Hernandez ScarboroughWyreżyserowane przez Barry’ego Levinsona niedobitekdramat rodzinny Wszystko co mam to śmiertelny smutek Film o dorastaniu brutalność.

Clifford Wielki Czerwony Pies Pierwotnie znajdował się w składzie, ale został wycofany na początku sierpnia po tym, jak Paramount odłożył jego wydanie z powodu obaw związanych z COVID-19 związanych z wariantem Delta.

osobiste doświadczenie

Pomimo widma delty wiszącego nad festiwalem, współprzewodniczący TIFF, Cameron Bailey i Joanna Vicente, spodziewają się optymizmu, przygotowując się do przedstawienia kolejnego hybrydowego show – aczkolwiek z większą liczbą zadaszonych miejsc i osobistymi elementami niż w zeszłym roku.

„Jesteśmy bardzo podekscytowani festiwalem”, powiedział Vicente w niedawnym wywiadzie telefonicznym. „Zdecydowanie na pierwszym miejscu stawiamy bezpieczeństwo i to właśnie kieruje nami w planowaniu festiwalu”.

„Oczywiście jesteśmy bardzo zaniepokojeni pojawieniem się wariantu Delta, ale uważamy, że podejmujemy wszelkie niezbędne środki, aby zapewnić bezpieczne środowisko dla naszych fanów, talentów, branży i prasy”.

Środki te obejmują wymóg, aby pracownicy festiwalu, członkowie publiczności i goście wchodzący na miejsca TIFF przedstawili dowody, że otrzymali pełne szczepienie przeciwko COVID-19 lub dowody, że w ciągu ostatnich 48 godzin uzyskali negatywny wynik testu na COVID-19.

Mandat na szczepionkę, która nie dotyczy plenerów, został ogłoszony 23 sierpnia. TIFF powiedział wcześniej, że dowód szczepienia nie będzie wymagany, aby wejść na teren festiwalu.

Podobne zasady szczepień obowiązują również na obecnym Festiwalu Filmowym w Wenecji i nadchodzącym Sundance Show.

READ  Sequel „Waterworld” jest w drodze

Luna Nunez

"Gracz. Introwertyk. Rozwiązujący problemy. Twórca. Myśliciel. Przez całe życie ewangelista żywności. Orędownik alkoholu."

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Back to top