Jak teraz zainstalować system Windows 11

Windows 11 jest tu i tak Twój komputer jest kompatybilny Możesz poczekać, aż aktualizacja pojawi się w zwykłej sekcji Windows Update w Ustawieniach na komputerze lub laptopie. Jeśli jednak opcja nie jest dostępna, jak wiele, istnieje kilka sposobów na zmuszenie komputera do jej zainstalowania lub nawet ręczne wykonanie czystej instalacji.

Aby rozpocząć, sprawdź, czy Twój komputer jest zgodny, pobierając plik oprogramowanie do sprawdzania stanu komputera. To pokaże Ci wszystkie obszary, które Twój komputer musi wziąć pod uwagę pod względem kompatybilności i poprowadzi Cię, jak je naprawić lub jeśli musisz uaktualnić komputer.

następujące Przejdź do tej strony Gdzie będziesz mieć możliwość wymuszenia aktualizacji komputera za pomocą asystenta instalacji lub utworzenia rozruchowego dysku instalacyjnego USB, tak jak w przypadku systemu Windows 10. Ten ostatni może również wykonać aktualizację i aktualizację lub czystą instalację systemu Windows 11. Pozostawi ci to Czysta instalacja zajmie więcej miejsca na dysku twardym, ale usunie system Windows 10 i wszystkie pliki, więc będziesz musiał wykonać kopię zapasową wszystkiego, a następnie ponownie zainstalować.

Wymuś aktualizację do zainstalowania teraz

Jeśli chcesz tylko zaktualizować komputer z opcją powrotu do systemu Windows 10, wybierz opcję asystenta instalacji systemu Windows 11. Spowoduje to pobranie systemu Windows 11 i rozpoczęcie procesu instalacji.

Kliknij „Pobierz teraz”, a następnie kliknij „Akceptuję” w regulaminie. Rozpocznie się pobieranie systemu Windows 11.

Możesz pominąć powyższy ekran i ręcznie ponownie uruchomić komputer, po czym rozpocznie się instalacja.

Jeśli zdecydujesz, że Windows 11 nie jest dla Ciebie i chcesz na razie wrócić do systemu Windows 10, kliknij menu Start i wpisz reset. Spowoduje to wyświetlenie partycji odzyskiwania. Tutaj wybierz Wstecz, a to wróci do systemu Windows 10.

Utwórz bootowalną pamięć USB do czystej instalacji

Aby utworzyć rozruchowy dysk USB, kliknij opcję Utwórz nośnik instalacyjny i postępuj zgodnie z instrukcjami, aby wybrać nośnik, którego chcesz użyć, tak jak na powyższym ekranie. Stworzymy dysk USB. Po utworzeniu dysku USB uruchom ponownie komputer.

Będziesz musiał powiedzieć komputerowi lub laptopowi, aby uruchomił się z dysku USB. Możesz to zrobić z EFI/BIOS, klikając klawisz „del”, gdy jest włączony i przechodząc do opcji rozruchu, lub możesz wybrać łatwiejsze w użyciu menu szybkiego rozruchu, tak jak to zrobiłem powyżej. Ten przycisk różni się w zależności od komputera, więc musisz przeprowadzić wyszukiwanie w Google lub zapoznać się z instrukcjami producenta lub możesz korzystać z witryn takich jak Disk-image.com, który zawiera listę klawiszy, które należy kliknąć po włączeniu komputera, aby wejść do menu rozruchu.

Jeśli się powiedzie, zostanie wyświetlony ekran powyżej, na którym możesz wybrać język, a następnie kontynuować instalację.

Kliknij, aby zaakceptować warunki, a następnie zaoferowana zostanie opcja uaktualnienia lub wykonania czystej instalacji. Zrobimy to drugie.

Następna opcja pokaże ci dyski na twoim komputerze. Mam dwa dyski – dysk 0 i dysk 1 i jak widać, dysk 1 zawiera ‘System’, co wskazuje na bieżącą instalację systemu Windows 10. Drugi dysk, który chcę zachować bez zmian, ponieważ przechowuje moje dane, więc zostawię go w spokoju. Jednak zechcesz usunąć wszystkie partycje dla Dysku 1, a następnie wybrać pozostały wolumin jako lokalizację instalacji.

Upewnij się, że na tym dysku nie ma nic, co chcesz zachować, utwórz wszystkie potrzebne kopie zapasowe i dwukrotnie sprawdź dysk, jeśli masz dwa, zanim to zrobisz. System Windows będzie kontynuował instalację i gotowe.

System Windows 10 będzie nadal w pełni obsługiwany do października 2025 r., więc jeśli okaże się, że nie jesteś zainteresowany systemem Windows 11 lub że masz problemy z oprogramowaniem lub sprzętem i musisz poczekać na naprawę, możesz bezpiecznie pozostać w systemie Windows 10 przez kilka lat później.

READ  Apple łagodzi zasady płatności w App Store w procesie rozstrzygania sporów

Randolph Howe

„Zła entuzjasta podróży. Irytująco skromny ćpun internetu. Nieprzepraszający alkoholiczek”.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Back to top