Jak pingwiny stają się ptakami oceanicznymi?

Jak pingwiny stają się ptakami oceanicznymi?

Pingwiny straciły zdolność latania ponad 60 milionów lat temu, co doprowadziło do opracowania wysoce wyspecjalizowanego schematu ciała morskiego.

W nowym badaniu, pierwszym kompleksowym badaniu genetycznym obejmującym zarówno wymarłe, jak i ocalałe (żywe) gatunki pingwinów, międzynarodowy zespół 40 naukowców zbadał genomy wszystkich żywych istot i niedawno. Wymarłe gatunki pingwinów. Następnie połączyli dane z zapisem kopalnym, aby zidentyfikować krytyczne wydarzenia i procesy, które ukształtowały ewolucję tych charakterystycznych ptaków.

Wyniki pokazały, że zmiany klimatyczne i zmiany prądów oceanicznych były siłą napędową ewolucji pingwina. Zidentyfikowali sygnatury w kluczowych wydarzeniach i procesach, które ukształtowały ewolucję tych charakterystycznych ptaków. Pingwiny zostały zepchnięte daleko na północ, gdy temperatura spadła, a następnie wróciły na bieguny, gdy temperatura wzrosła i otworzyła nowe siedliska do kolonizacji.

Ponadto naukowcy odkryli grupę genów, które mogą być odpowiedzialne za pewne modyfikacje, które pomagają pingwiny Przetrwaj w najbardziej wyjątkowych środowiskach na Ziemi, takich jak Antarktyda i Ocean Południowy. Modyfikacje te obejmują regulację wielkości ciała, widzenie pod wodą, głębokie nurkowanie i termoregulację – mechanizm, dzięki któremu zwierzęta utrzymują idealną temperaturę wewnętrzną. Chociaż ewolucja pingwinów była bardzo powolna w porównaniu z innymi ptakami, uważa się, że wiele podstawowych cech życia wodnego było obecnych na wczesnym etapie ewolucji pingwinów.

Profesor Richard Phillips, ekolog ptaków morskich at Brytyjskie badanie Antarktykiktóry jest współautorem opracowania, Mówi:

„Chociaż kiedy większość ludzi myśli o pingwinach, wyobrażają sobie je wśród gór lodowych i ścigane przez lamparta morskiego, pingwiny wyewoluowały w organizmy wodne, zanim uformowały się polarne pokrywy lodowe! Z biegiem czasu rozwinęły cechy, które pozwoliły im skolonizować wiele środowisk morskich. tropiki do Antarktyda. Ten artykuł przedstawia skokową zmianę w naszym rozumieniu genów, które wspierają te różne adaptacje. „

Numer czasopisma:

  1. Cole, Tel, Zhou, C., Fang, M, et al. (2022). Genetyczny wgląd w wtórną transmisję wodną pingwinów. Komunikacja przyrodnicza 13 (3912) DOI: 10.1038 / s41467-022-31508-9
READ  Jak AWS otwiera przestrzeń w chmurze

Elise Haynes

„Analityk. Nieuleczalny nerd z bekonu. Przedsiębiorca. Oddany pisarz. Wielokrotnie nagradzany alkoholowy ninja. Subtelnie czarujący czytelnik.”

Rekomendowane artykuły

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *