Jak oglądać krytyczny lot testowy statku kosmicznego Starliner?

NASA i Boeing wkrótce rozpoczną kolejny lot testowy statku kosmicznego CST-100 Starliner w krytycznej misji Po nieudanej próbie w 2019 roku.

Misja bezzałogowa wystartuje z Cape Canaveral na Florydzie w czwartek, 19 maja, przy użyciu rakiety Atlas 5 z United Launch Alliance (ULA).

ULA udostępniła ładnie szczegółowe wideo (poniżej) pokazujące dokładnie, jak oczekujesz, że misja będzie się rozwijać.

Zakładając, że lot testowy przebiegnie zgodnie z planem, Starliner zadokuje na Międzynarodowej Stacji Kosmicznej (ISS) około 24 godziny po wystrzeleniu. Pozostanie na stacji do 10 dni, po czym powróci na Ziemię lądowaniem ze spadochronem w Nowym Meksyku.

czego oczekujesz?

Transmisja na żywo z misji bezzałogowej będzie zawierać materiał filmowy z przygotowań do startu, a także z samego startu. Kilka kamer uchwyci materiał z rakiety Atlas V firmy ULA, która leci Starlinerem Boeinga w kosmos. Jeśli strumień wideo pozostanie taki sam, transmisja obejmie również odcięcie głównego silnika, a następnie separację faz i, zaledwie 15 minut po wystrzeleniu, najważniejsze rozmieszczenie statku kosmicznego Starliner.

Podczas pierwszej misji w 2019 r. problemy z oprogramowaniem wkrótce po rozmieszczeniu spowodowały, że Starliner nie osiągnął zamierzonej orbity, uniemożliwiając mu podróż na Międzynarodową Stację Kosmiczną. Mając to na uwadze, dobrym pomysłem byłoby kontynuowanie transmisji na żywo po opublikowaniu, aby uzyskać najnowsze wiadomości o locie statku kosmicznego. Przestrzeń Boeinga Konto Twitter Będzie również publikować aktualizacje.

jak oglądać

Lot testowy Boeing Orbital Flight Test-2 ma obecnie wystartować z kompleksu Space Launch Complex-41 w Cape Canaveral na Florydzie o 18:54 czasu wschodniego (15:54 czasu PT) w czwartek, 19 maja.

Możesz wyświetlić misję za pośrednictwem wbudowanego odtwarzacza wideo na górze tej strony lub przechodząc do witryny NASA, która będzie zawierać ten sam kanał w czasie rzeczywistym. Ochrona rozpocznie się o 18:00 czasu wschodniego (15:00 PT).

Zawsze istnieje możliwość, że problemy techniczne w ostatniej chwili lub zła pogoda mogą skłonić NASA do opóźnienia startu. Postaramy się aktualizować tę stronę o najnowsze informacje. Alternatywnie możesz sprawdzić Boeing Space Tweety do aktualizacji zadań.

Rekomendacje redaktorów
READ  Teleskop Kosmiczny Webba tworzy historię po napiętym starcie

Elise Haynes

„Analityk. Nieuleczalny nerd z bekonu. Przedsiębiorca. Oddany pisarz. Wielokrotnie nagradzany alkoholowy ninja. Subtelnie czarujący czytelnik.”

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Back to top