Jak obejrzeć sobotni start SpaceX Crew-4 na Międzynarodową Stację Kosmiczną?

NASA i SpaceX dokonują ostatecznych przygotowań do wystrzelenia czterech astronautów na Międzynarodową Stację Kosmiczną (ISS) z kompleksu startowego 39A Centrum Kosmicznego im. Kennedy’ego w sobotę, 23 kwietnia.

Astronauci NASA Jill Lindgren, Bob Hines i Jessica Watkins wystartują z Samanthą Cristoforetti z Europejskiej Agencji Kosmicznej na pokładzie statku kosmicznego SpaceX Crew Dragon na szczycie rakiety Falcon 9.

Lot będzie czwartą operacyjną misją transportową załogi SpaceX i piątą misją załogową po tym, jak Dragon zakończył swój pierwszy lot astronautów w 2020 roku w misji demonstracyjnej.

czego oczekujesz?

Transmisja na żywo NASA pokaże astronautów zmierzających do rakiety Falcon 9 i przywiązanych do swoich siedzeń w kapsule Crew Dragon. Wiele kamer będzie również sfilmować wystrzelenie pocisku, separację etapów i lądowanie pierwszego stopnia pocisku na ziemi. Późniejsze relacje pokażą astronautów wewnątrz statku kosmicznego, którzy podróżują w kierunku Międzynarodowej Stacji Kosmicznej.

jak oglądać

Rakieta Falcon 9 i statek kosmiczny Crew Dragon przewożący astronautów Crew-4 mają wystartować z kompleksu Kennedy Launch Complex 39A o 5:26 rano (2:26 czasu PT) w sobotę, 23 kwietnia.

Transmisja na żywo rozpocznie się o godzinie 1:45 czasu wschodniego w sobotę 23 kwietnia (22:45 czasu PT w piątek). Możesz go obejrzeć za pomocą wbudowanego odtwarzacza wideo na górze tej strony lub przez Kanał NASA na YouTube, co doprowadzi do tego samego wniosku. Oczywiście czas premiery nie jest dobry dla ludzi w USA, ale strumień będzie nadal dostępny, gdy obudzisz się w sobotę.

Sonda Crew Dragon ma przybyć na Międzynarodową Stację Kosmiczną około 24 godzin po wystrzeleniu, po czym nastąpi autonomiczne dokowanie, otwarcie włazu i przyjęcie powitalne, podczas którego załoga po raz pierwszy spotka się ze swoimi odpowiednikami na Międzynarodowej Stacji Kosmicznej.

Zawsze istnieje ryzyko, że problem techniczny lub zła pogoda mogą opóźnić uruchomienie, więc zajrzyj na tę stronę lub Kanał Twittera NASA Aby uzyskać najnowsze aktualizacje.

W międzyczasie obejrzyj film opublikowany niedawno przez NASA Załoga Astronautów Pokaż 4 Przygotowują się do swojej misji.

Rekomendacje redaktorów
READ  Nagłe załamanie się ekosystemów lasów bagiennych (Glossopteris) na wysokich szerokościach geograficznych południowych

Elise Haynes

„Analityk. Nieuleczalny nerd z bekonu. Przedsiębiorca. Oddany pisarz. Wielokrotnie nagradzany alkoholowy ninja. Subtelnie czarujący czytelnik.”

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Back to top