8 maja, 2021

taniec.org.pl

Informacje o Polsce. Wybierz tematy,

Izba dyscyplinarna Sądu Najwyższego nie dopuściła do zatrzymania sędziego Igora Dule

Izba dyscyplinarna Sądu Najwyższego odmówiła zatrzymania go w areszcie w czwartek wieczorem i został przywieziony do warszawskiej kancelarii adwokata Igora Dule pod zarzutem ujawnienia tajemnicy procesowej.

Dziś wygraliśmy małą wojnę, ale wojna o utrzymanie rządów prawa wciąż trwa. To nie koniec, walczymy do końca – powiedział sędzia Igor Duleya. Powiedział, że jego immunitet również nie został podniesiony w pierwszej instancji.

Należy pamiętać, że gdy układ odpornościowy jest podwyższony, pokój zamówień w pierwszej kolejności go nie wycofuje W wyniku skargi prokuratury w drugiej sprawie uchylił on już immunitet Sędzia Tulea przypomniał mu. Zastanawiam się, co kryje się za tą decyzją – Dodany.

Podziękował jej i za wsparcie w imieniu „wszystkich sędziów”. To naprawdę dziękuję. Prawnicy i sędziowie nie zrobiliby nic bez wsparcia obywateli Zwrócił się do zebranych w Sądzie Najwyższym. Tłum krzyczał: Ściana za Duleyą!

Ten wyrok nie jest ostateczny.

Komisja Wyborcza oskarżyła TSUE przeciwko Polsce o nękanie sędziów.

Komisja Wyborcza oskarżyła TSUE przeciwko Polsce o nękanie sędziów.

Sędzia Adam Roche rozpoczął zamkniętą sesję izby dyscyplinarnej w tej sprawie w środę o godzinie 12. 12. Sprawa była wówczas rozpatrywana przez prawie 12 godzin. O północy sąd zarządził więcej niż przerwę. Sąd wznowił postępowanie w czwartek od południa.

W połowie marca do Sądu Najwyższego wpłynął wniosek o zatrzymanie i przymusowe odwołanie sędziego Thule. Sędzia Tulea nie pojawił się po raz trzeci – pomimo ciążącego na nim obowiązku prawnego – na śledztwo w Prokuraturze Generalnej – poinformował Departament Spraw Wewnętrznych PK.

Sędzia Tulea następnie odmówił stawienia się w prokuraturze. Podkreśla, że ​​nie uznaje Izby Dyscyplinarnej Sądu Najwyższego za sąd i że orzeczenia tej izby są prawomocne.

W listopadzie ubiegłego roku na wniosek prokuratury Izba Dyscyplinarna Sądu Najwyższego ustawowo uchyliła immunitet sędziego. Przyczyną wniosku pełnomocnika o uchylenie immunitetu sędziego jest podejrzenie ujawnienia informacji o rozprawie oraz danych i zeznań świadka, co mogłoby mieć wpływ na przebieg czynności. Chodzi o przesłuchanie sesji Sezmina w Sali Kolumnowej 16 grudnia 2016 r., Która została dwukrotnie odroczona przez Kancelarię Adwokacką. W grudniu 2017 roku Sąd Okręgowy w Warszawie, na czele którego stanął sędzia Thule, uchylił postanowienie prokuratora o zawieszeniu rozprawy po raz pierwszy. Sędzia następnie zezwolił mediom na nagranie ustnego uzasadnienia orzeczenia sądu.