Istnieją trzy powody, dla których stratedzy twierdzą, że kanadyjskie akcje wyglądają atrakcyjnie w 2022 roku

To było epickie odbicie dla kanadyjskich akcji w 2021 roku, gdy kompozyt S&P/TSX osiągnął rekordowe poziomy, więc co przyniesie 2022 rok?

Oto trzy powody, dla których niektórzy stratedzy uważają, że kanadyjskie akcje wyglądają atrakcyjnie w miarę zbliżania się nowego roku.

1. Dystrybucja zysków i boom zakupowy

Rok 2021 był pełen niespodzianek w zakresie zysków i chociaż może to nie być trwałe w 2022 r., Brian Belsky, główny analityk inwestycyjny w BMO Capital Markets, mówi, że po takich szerokich wzrostach zysków zwykle następuje przyspieszenie ich wzrostu.

Napisał w opublikowanym raporcie Market Outlook w 2022 r.: „Zgodnie z naszą pracą, prawdopodobnie wygeneruje to imponujący, jeśli nie ambitny, cykl wzrostu zarobków, w którym wzrost zarobków może ogólnie wzrosnąć znacznie powyżej średnich historycznych w ciągu najbliższych 12-24 miesięcy. ”. W listopadzie.

„W związku z tym uważamy, że inwestorzy powinni zacząć koncentrować się na obszarach, które mogą zwiększyć dywidendy i wykup akcji, co prawdopodobnie będzie głównym tematem, gdy zbliżamy się do roku 2022 i później”.

Ian de Vertwell, globalny strateg ds. akcji w CIBC niedawno powiedział Oczekuje zwrotu 120 miliardów dolarów inwestorom w spółki notowane na TSX w 2022 r., podzielonych między 30 miliardów dolarów na buyback i 90 miliardów dolarów na dywidendy, przy czym liderem jest energia i finanse. W sumie de Vertuel twierdzi, że zapewniłoby to inwestorom roczny zwrot w wysokości około 3,5 proc.
Wbudowany obraz

Wbudowany obraz

De Verteuil twierdzi, że poziom około 3,5 procent odzwierciedla stopę dywidendy w wysokości około 2,4 procent i zwrot z odkupu powyżej jednego procenta.

Dla niektórych może to zabrzmieć skromnie, ale biorąc pod uwagę to, co mają do zaoferowania 10-letnie obligacje rządu Kanady, akcje nadal wyglądają na najatrakcyjniejszą klasę aktywów.

„W środowisku, w którym 10-letnie kanadyjskie obligacje rządowe przynoszą stopę zwrotu poniżej 170 punktów bazowych, inwestorzy prawdopodobnie nadal będą faworyzować akcje”, powiedział de Vertuel klientom CIBC w raporcie badawczym dotyczącym akcji opublikowanym w listopadzie.

READ  Ceny ropy spadają, ponieważ OPEC+ może odrzucić apelację produkcyjną Bidena

2. Rabat na magazyn w USA!

Drugim powodem, dla którego kanadyjskie akcje pozostają atrakcyjne w zbliżającym się 2022 r., jest wycena.

Pomimo rekordowych zysków w 2021 r., S&P/TSX Composite nadal jest notowany z historycznym dyskontem w stosunku do S&P 500, tworząc atrakcyjną okazję w Kanadzie.

Wbudowany obraz

Jako strateg inwestycyjny Belsky twierdzi, że uważa, iż kanadyjska ropa i gaz jest nadal postrzegana jako „głęboko cenny sektor” oraz że kanadyjski sektor materiałów wciąż jest notowany z dyskontem, biorąc pod uwagę jego dużą ekspozycję na złoto.

„Energia pozostaje niezwykle cennym sektorem w Kanadzie, zwłaszcza dla jej globalnych odpowiedników” – napisał Belsky w opublikowanym w listopadzie 2022 roku Market Outlook. A kanadyjski sektor materiałów znajduje się teraz na terytorium dyskontowym ze względu na jego dużą wagę w złocie, który odnotował silną presję w wycenach, mimo że ceny złota są stosunkowo stabilne i historycznie stanowią silne zabezpieczenie przed inflacją”.

Poza sektorem zasobów, Belsky mówi również, że kanadyjskie akcje finansowe i akcje konsumenckie nadal są stosunkowo tanie w porównaniu do ich amerykańskich odpowiedników, co czyni akcje kanadyjskie atrakcyjną grą pod względem wartości.

3. Zabezpieczenie przed inflacją

Wreszcie, biorąc pod uwagę dużą ekspozycję TSX na towary, akcje kanadyjskie od dawna są postrzegane jako solidne zabezpieczenie przed inflacją.

Według głównego ekonomisty i stratega National Bank of Canada Stephen Marion, kiedy inflacja ponad cztery procent Przez długi czas TSX miał tendencję do przewyższania S&P 500.

„TSX zapewnia znacznie lepsze zabezpieczenie przed inflacją niż S&P 500; średnia roczna stopa zwrotu wynosi +2,3 procent w porównaniu z -5,9 procent dla S&P 500”, zauważył Marion w raporcie dla klientów w październiku.

Najnowsza decyzja polityczna Banku Kanady Zarys Spodziewaj się, że CPI pozostanie na wysokim poziomie w pierwszej połowie 2022 r., a następnie zmniejszy się w kierunku 2 procentowego celu banku w drugiej połowie roku.

READ  Trzecia osoba została oskarżona w rzekomym programie mającym na celu oszukanie rządu milionów funduszy pomocy na COVID-19

Perspektywy nadal jednak przesłaniają utrzymujące się globalne ograniczenia podaży. W listopadzie roczna stopa inflacji w Kanadzie wyniosła 4,7 proc.

Elise Haynes

„Analityk. Nieuleczalny nerd z bekonu. Przedsiębiorca. Oddany pisarz. Wielokrotnie nagradzany alkoholowy ninja. Subtelnie czarujący czytelnik.”

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Back to top