Irlandia pokonała Polskę w półfinale Pinter Cup

Irlandia 2-1 Polska

Bramki Luisa Quinna i Lucy Quinn pomogły Republice Irlandii odnieść zwycięstwo 2:1 nad Polską w meczu otwarcia Pucharu Pintera w środowe popołudnie.

Dzięki temu zwycięstwu Irlandia awansowała do półfinału ośmiodrużynowego turnieju, w którym wzięło udział 8 drużyn z Belgii, Węgier, Rosji, Szkocji, Słowacji i Walii.

W najbliższą sobotę Irlandia zmierzy się ze zwycięzcami Węgier i Rosji, którzy będą dalej wykorzystywać turniej do przygotowań do eliminacji do Mistrzostw Świata ze Szwecją w kwietniu.

„Każdy mecz jest bardzo ważny dla naszego rozwoju, dla naszej pewności siebie” – powiedział później Louis Quinn.

„Używamy każdej kropli. To konkurs, w którym możemy iść i wygrać. Nie baliśmy się, próbowaliśmy różnych rzeczy. Jeśli błędy się zdarzają, to się zdarzają. Nie mogę się doczekać. [for Saturday]”.

Drużyna Vera Pav straciła połowę gola, kiedy Paulina Dudek wykorzystała rzut karny na piłkę ręczną przeciwko Niameyowi Fahre.

75 minut przed tym, jak Irlandka Lucy Quinn wyrównała w 52. minucie doskonałym strzałem lewą nogą, Lewis uderzył głową, której nie poddali się.

W walce fizycznej Irlandia postawiła stopę z drużyną, która wyprzedziła ich w światowych rankingach.

Fahey, który wystąpił po raz setny, ponownie był częścią trio obok Louisa Quinna i Savannah McCarthy.

Irlandzka Kyra Carusa zerżnięta z Polką Pauliną Dudek

Denis O’Sullivan dostał swoją pierwszą szansę na mecz, kiedy wszedł za polskie linie w pierwszych 15 minutach, ale jego strzał trafił prosto w bramkarza Carolina Culps.

Polacy otrzymali rzut karny w piątej minucie drugiej połowy i Dudek z tego miejsca nie pomylił się.

Irlandia nigdy nie wpadła w panikę i nadal grała w pozytywny sposób, a as Birmingham City, Lucy Quinn – wybrana na zawodniczkę meczu – instynktownie sprowadziła ich z powrotem na pozycje, nie pozwalając mu oderwać lewą nogę z dystansu.

Lucy Quinn świętowała swoją bramkę przeciwko Polsce

Polacy mieli jedną lub dwie szanse na połowę, podczas gdy O’Sullivan zmusił Golfów do kolejnej obrony, a Louis Quinn strzelił swojego 13. gola w seniorach po dośrodkowaniu w pole karne Katie McCabe.

READ  Podgląd: Mołdawia vs Polska - prognozy, wiadomości o drużynach, składy

Republika Irlandii: Courtney Brosnan; Niamh Fahey, Louise Quinn, Savannah McCarthy; Heather Payne (Jess GU53), Rusha Littlejan, Megan Connolly, Katie McCabe; Lucy Quinn, Denise O’Sullivan; Kyra Carusa (Bursztynowy Barrett 82).

Polska: Karolina Culps; Martyna Wiankowska, Gabriela Grzywińska, Paulina Dudek, Małgorzata Mesjasz; Weronika Zawistowska, Ewelina Kamczyk, Dominika Grabowska, Zofia Buisewiska, Nikola Karczewska; Adriana Aczyńska. Sędzia: Valentova Jusana (Słowacja).

Sędzia: Valentova Zuzana (Słowacja).