iPhone przewyższa Androida, zdobywając większość amerykańskiego rynku smartfonów

iPhone przewyższa Androida, zdobywając większość amerykańskiego rynku smartfonów

Po raz pierwszy w USA używa się więcej iPhone’ów niż jakikolwiek inny rodzaj smartfona. Cytując dane z firmy analitycznej Counterpoint Research, oraz Raporty wskazują, że iPhone przeszedł cały ekosystem Androida w czerwcu, zdobywając 50 procent udziału w rynku amerykańskim. W ten sposób Apple osiągnął najwyższy w historii udział w amerykańskim rynku smartfonów. Apple osiągnął kamień milowy z tyłu iPhone’a „Install Active Base”, wskaźnika, który uwzględnia wszystkie osoby, które korzystają z urządzenia z systemem iOS po zakupie używanego urządzenia.

Na początku iPhone’a iOS (wtedy znany jako iPhone OS) nie miał prawie 50 procent udziału w rynku. W tym czasie na rynku smartfonów dominowały takie firmy jak Blackberry, Nokia i Motorola. Do 2010 roku, dwa lata po debiucie, Android wyprzedził iOS, zdobywając największą bazę instalacji. Od tego czasu mobilny system operacyjny Google jest dominującą siłą na globalnym rynku smartfonów, zdobywając ponad 70 procent udziału w rynku według stanu na 2022 r. .

Google prawdopodobnie nie ma się czym martwić. W końcu iPhone zawsze miał dużą obecność w USA w porównaniu z innymi rynkami. Jednak firma prawdopodobnie bliżej przyjrzy się sytuacji. powiedział Jeff Feldhak, dyrektor ds. badań w Counter Point czasy. Do tej pory Apple zdominowało rynek smartfonów premium w II kwartał 2022 riPhone stanowi 57 procent całej sprzedaży w tym segmencie i nie wykazuje oznak spowolnienia.

Wszystkie polecane przez Engadget produkty są starannie dobierane przez naszą redakcję, niezależnie od firmy macierzystej. Niektóre z naszych historii zawierają linki afiliacyjne. Jeśli kupisz coś przez jeden z tych linków, możemy otrzymać prowizję partnerską.

READ  Dodatkowy głośnik Bluetooth zapewnia wysokiej jakości dźwięk wszędzie tam, gdzie jest gniazdko elektryczne - projekt Yanko

Randolph Howe

„Zła entuzjasta podróży. Irytująco skromny ćpun internetu. Nieprzepraszający alkoholiczek”.

Rekomendowane artykuły

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *