iOS 15 może uaktualnić aparat iPhone’a: ​​mniej zielonego blasku

Najnowsza wersja beta systemu iOS 15 firmy Apple wydaje się wprowadzać niewielkie ulepszenia w zdjęciach, zajmując się zielonymi odblaskami obiektywu, które mogą pojawiać się na zdjęciach zewnętrznych (przez 9to5Mac). Nowości fabularne były Opublikowano na subreddicie iOSBeta Przez użytkownika Reddit Doubleluckstur i krawędź Mogłem zobaczyć to w akcji podczas testów z iPhonem 12 Mini z publiczną wersją beta.

Wielu użytkowników iPhone’a będzie zaznajomionych z zielonymi kropkami, a podczas robienia zdjęcia nic się nie zmieniło – flara nadal pojawia się w wizjerze. Ale kiedy przejdziesz do końcowego obrazu, nigdzie nie widać flary (w niektórych przypadkach za chwilę do tego dojdziemy). Wygląda na to, że jest to wynik całego przetwarzania końcowego wykonanego na zdjęciu, w którym blask pojawia się w alternatywnych (i mniej przetworzonych) ramkach dostępnych, jeśli korzystasz z funkcji Live Photo firmy Apple.

Zielona kropka pojawia się w wizjerze i ekranie Live Photo, ale nie na przetworzonym obrazie.

Po lewej: ramka Live Photo z poświatą. Po prawej: oprawiona rama, bez odblasków.

Jak dotąd nie jest do końca jasne, na jakich modelach iPhone’a jest przetwarzany. W wątku Reddita Raporty pojedynczego użytkownika Zobaczysz także, że zielona kropka została usunięta na Twoim iPhonie XS, podczas gdy mówi inny Nie działa na ich iPhonie 8 Plus. 9to5Mac spekulować Funkcja może być ograniczona do telefonów z procesorem A12 Bionic lub nowszym (np. XS, XR i nowsze). Funkcja dostępna tylko w nowszych telefonach niekoniecznie byłaby zaskakująca: niektóre funkcje iOS 15, takie jak Live Text lub tryb portretowy dla FaceTime, Masz już chip A12 Bionic dołączony jako wymóg.

Oczywiście wraz z tym odkryciem przybyli ludzie, którzy próbują go wytropić i znaleźć jego granice. Użytkownik Reddita -DementedAvenger- Opublikowane przykłady flar nadal się pojawiają Górne drzewa lub siatkowe ekrany okienne odporne na owady, a także odblaski, które pochodzą od światła łazienkowego, a nie słońca. Byłem również w stanie powtórzyć jego przykład z drzewem, a także uzyskać trochę mojego wewnętrznego blasku (chociaż warto zauważyć, że nie są to te same zielone rozbłyski bąbelków, które często występują od słońca).

Nadal możesz uzyskać odblaski, jeśli naprawdę spróbujesz, szczególnie w pomieszczeniach.

Możesz zobaczyć poświatę po prawej stronie drzewa.

Kolejnym ograniczeniem jest wideo: nie mogłem znaleźć żadnych scenariuszy, w których flary wyglądałyby inaczej w końcowym filmie niż w wizjerze. Oczywiście, usuwanie flary obiektywu przy 30 lub 60 kl./s, zdjęcia 4K mogą być bardziej gęste obliczeniowo i mają większą szansę, że będą wyglądać nieco dziwnie, więc niekoniecznie jest zaskakujące, że funkcja ta jest jeszcze tylko do zdjęć.

Kompresja gifu zmienia go na biały, ale poświata jest nadal wyraźnie widoczna na tym filmie.

Jak zawsze w przypadku funkcji beta, funkcjonalność, którą tutaj widzimy, może się różnić w następnej wersji lub może całkowicie zniknąć. Wygląda jednak na to, że Apple przynajmniej eksperymentuje z pozbyciem się zielonych kropek, które od czasu do czasu mogą pojawiać się na zdjęciach i byłoby mile widziane w najnowszej wersji iOS 15.

READ  Kultowy telefon czatowy Fisher-Price wykonuje teraz rzeczywiste połączenia telefoniczne

Randolph Howe

„Zła entuzjasta podróży. Irytująco skromny ćpun internetu. Nieprzepraszający alkoholiczek”.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Back to top