Intel nazwany „serem” przez amerykańskiego senatora – RT World News

Senator z Florydy Marco Rubio skrytykował Intel po doniesieniach, że po cichu skapitulował on pod presją Pekinu w sprawie rzekomej pracy przymusowej w Sinciangu.

„Ser Intel to kolejna oczekiwana konsekwencja uzależnienia gospodarczego od Chin” Rubio powiedział w oświadczeniu w poniedziałek.

„Zamiast poniżających przeprosin i autocenzury, firmy powinny przenieść swoje łańcuchy dostaw do krajów, które nie stosują pracy przymusowej ani nie dopuszczają się ludobójstwa” powiedział Rubio.

Oświadczenie pojawiło się po doniesieniach, że kalifornijski gigant półprzewodników usunął wszelkie wzmianki o Xinjiang, zachodnim regionie Chin, z grudniowego listu do dostawców.

Zachodni politycy i globalne organizacje praw człowieka oskarżają Chiny o masowe przetrzymywanie w obozach pracy Ujgurów, muzułmańskiej grupy etnicznej mieszkającej w Sinciangu. Pekin zaprzeczył temu i powiedział, że prowadzi politykę antyterrorystyczną w regionie, która obejmuje ośrodki kształcenia i szkolenia zawodowego.

W zeszłym miesiącu Intel wywołał sprzeciw i wezwał do bojkotu w Chinach, kiedy napisał, że tak jest „Musi zapewnić, że jego łańcuch dostaw nie korzysta z żadnej siły roboczej, towarów ani usług z regionu Xinjiang”.

Firma później przeprosiła „Za problemy, jakie spowodowała naszym szanowanym chińskim klientom, partnerom i opinii publicznej”. Intel wyjaśnił, że treść listu oznaczała zgodność z przepisami stanowymi USA, a nie opisywanie stanowiska firmy w tej sprawie.

Możesz podzielić się tą historią w mediach społecznościowych:

READ  Rosja po raz pierwszy od tygodni atakuje ukraińską stolicę Kijów

Ned Windrow

"Internetowy geek. Myśliciel. Praktyk od piwa. Ekspert od bekonu. Muzykoholik. Certyfikowany guru podróży."

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Back to top