Insider NHL: Rutherford uważa, że ​​Canucks Room to „Klub Country”

Jeśli wierzyć informatorom NHL, nastąpią duże zmiany w Vancouver Canucks.

Niektórzy fani Canucks mogą patrzeć na sposób, w jaki zespół pod wodzą Bruce’a Boudreau zakończył sezon 2021-22 i myśleć, że zespół może sobie pozwolić na następny sezon. Po grudniowej zmianie trenera, Canucks przeszło 32-15-10 – w tempie 106 punktów w porównaniu z pełnym harmonogramem 82 meczów.

Jim Rutherford, prezes ds. operacji hokejowych w Canucks, najwyraźniej czuje się zupełnie inaczej.

Tak twierdzą Nick Kyprios i John Shannon. Pojawienie się w podkaście Boba McCowndwóch znawców NHL zauważyło, że Rutherford ma mocne opinie na temat obecnego stanu Canucks.

— Jest zepsuty — powiedział Kyprius. „Wie, że jest zepsuty… Nie podoba mu się ten pokój. Myśli, że jest tam klub country. Zamierza go zmienić”.

Oskarżanie szatni o „country club” jest niebezpieczne z punktu widzenia kultury hokejowej. Oznacza to, że gracze czują się bardzo komfortowo i nie lubią wystarczająco pracy, że nie mają nic przeciwko przegrywaniu i są po prostu po to, by dobrze się bawić, a nie po to, by coś zrobić.

Kiedy zespół czuje się zbyt komfortowo po przegranej, czasami wymagana jest duża zmiana. Zmiana w trenerach i zarządzaniu w grudniu wydawała się wstrząsać Canucks na różne sposoby – dał jasno do zrozumienia, że ​​przegrana miała konsekwencje po tym, jak drużyna opuściła play-offy w pięciu z poprzednich sześciu sezonów bez absolutnie żadnych konsekwencji.

Ale jeśli stworzony zespół nadal jest w zasadzie zepsuty, to potrzebne są dalsze zmiany.

Cyprius powiedział, że Rutherford „zrobi plusk”, a Shannon się zgodził.

„Dostałem słowo, aby tam odbudować – nic mnie nie zaskoczy w przypadku Jima Rutherforda w Vancouver” – powiedział Shannon. „Dwie główne daty to to, co może zrobić w szkicu podłogi [July] 7 miejsce z dwiema swoimi gwiazdami, to co chce robić w wolnej agencji [on July 13]. „

READ  Najnowsze informacje na temat Philipa Forsberga

Innymi słowy, Shannon uważa, że ​​Canuckowie mogą zawrzeć duże interesy w drafcie, z gwiazdami w grze. Według Shannona, nietykalnym rdzeniem Canucksa są Elias Peterson, Królowa Hughes, Thatcher Dimko i Beau Horvat – wszystko inne jest na stole.

Ta lista nie obejmuje dwóch wielkich gwiazd – JT Millera i Brocka Boesera. Wymiana jednego lub obu tych graczy z pewnością byłaby początkiem, o którym wspominał Kypreos, ale byłby to również jeden z niewielu sposobów na zdobycie dużego kawałka w kluczowym obszarze potrzeby obrony i odzyskania strzałów oraz perspektyw na odbudowę puli możliwości na przyszłość.

– On to zmieni – powiedział Kyprius. „Co to oznacza dla Millera? Co to oznacza dla Bo Horvata, Brocka Bowsera, że ​​nie zapłaci? Za sześć miesięcy ten zespół będzie wyglądał inaczej.”

W tym miejscu należy wyjaśnić kilka punktów. Po pierwsze, Rutherford nie jest dyrektorem generalnym Canucks. To jest Patrick Alvin, chociaż jasne jest, że Rutherford ma ogromny wpływ na decyzje hokejowe jako szef operacji hokejowych.

W przeszłości Rutherford nie wahał się pociągnąć za spust mega ofert. Wymieniał wielkie nazwiska, takie jak Chris Pronger, Brendan Shanahan, Ron Francis i James Neal. Zawarł wielkie interesy, aby przejąć takich jak Paul Covey, Phil Kessel, Doug Witt i Mark Rickey. Zakładając, że część tej zuchwalstwa skończyła się fiaskiem z jego uczniem Alvinem, nie byłoby zaskoczeniem, gdyby w nadchodzących miesiącach zobaczyli jakieś wielkie interesy.

Jednak Rutherford również powiedział, że Canucks nie wymagają całkowitej przebudowy.

Zdecydowanie nie zaczynamy od zera. Rutherford powiedział: „Jest wielu dobrych graczy. Również w podcastie Boba McConne’a. „Jeśli spojrzysz na zespoły, które przeszły kompletną przebudowę, dobrze jest widzieć, że te zespoły mają się teraz dobrze, ale wszyscy zapominają o czterech lub pięciu latach, przez które musieli przejść przez wiele trudnych lat, aby się tam dostać… chciałbym pomyśleć z zawodnikami, których mamy, aby ten zespół mógł zostać przebudowany.

READ  Dodgers i Freddie Freeman zgadzają się na sześcioletnią umowę o wartości 162 mln USD

Rutherford też to powiedział Canucks spróbuje ponownie podpisać Millera Ale wyznaczenie celu i osiągnięcie tego celu to dwie różne rzeczy.

Być może zmiana jest tym, co opisali Kypreos i Shannon – trzymanie się podstawowej grupy czterech osób i dokonywanie wokół nich dużych zmian, aby stworzyć pretendenta do Pucharu Stanleya. A może zmiany, które Rutherford i Alvin wprowadzili w Canucks w tym sezonie, nie będą zbyt duże.

Tabitha Montgomery

„Nieuleczalny badacz twittera. Amatorski adwokat mediów społecznościowych. Wielokrotnie nagradzany guru muzyki. Becon ćpuna. Skłonny do napadów apatii”.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Back to top