Inflacja: nakazuje polskim obywatelom zbierać drewno opałowe

Warszawa, Polska –

Polscy urzędnicy ostrzegają, że wraz ze wzrostem kosztów energii obywatele mogą przeszukiwać lasy w poszukiwaniu drewna opałowego, aby ogrzać swoje domy.

Przeciwnicy populistycznego rządu nazwali przypomnienie o drewnie opałowym znakiem, że dławi ono gospodarkę.

Inflacja w Polsce wynosi obecnie około 14%, a ceny paliw oscylują wokół 8 slotów za litr (1,87 USD). Rząd premiera Mateusza Morawieckiego nazywa wojnę Rosji na Ukrainie „Putinflaką” – czyli „Putinfillation”.

Ale krytycy partyjnego prawa i sprawiedliwości Moraviki twierdzą, że wojna to tylko część obrazu. Twierdzą, że wydatki wzrosły w ciągu siedmiu lat polityki wydatkowej partii rządzącej w zakresie wydatków socjalnych, która obejmuje wypłaty gotówki dla rodzin z dziećmi i osób starszych.

Miliardy unijnych funduszy mogą pomóc wielu złagodzić kryzys, ale zostały zatrzymane przez trwające walki o polskie sądownictwo. Ursula von der Leyen, szefowa unijnej władzy wykonawczej, była w czwartek w Warszawie, kiedy powiedziała polskim przywódcom, że pieniądze dotrą tylko wtedy, gdy Polska zreformuje system sądownictwa.

– Po wczorajszej wizycie teoretycznie mogę powiedzieć, że w praktyce, w praktyce wszyscy będziemy zbierać chrust – powiedział w piątek Donald Tusk, szef największej opozycyjnej prorynkowej Platformy Obywatelskiej. „Ponieważ wydaje się, że to najnowszy pomysł w Polsce na zapobieganie ubóstwu, przygotował dla nas wszystkich prawo i sprawiedliwość”.

Społeczeństwo od dawna może wycinać drzewa w lasach państwowych i kupować pozostałe gałęzie.

– Zbieranie gałęzi na paliwo jest dozwolone w każdej chwili, za zgodą Departamentu Leśnictwa – przypomniał w zeszłym tygodniu Edward Sierra, wiceminister klimatu i środowiska.

Powiedział, że po wybuchu wojny na Ukrainie i zamieszaniu na rynku energetycznym coraz więcej osób pyta, jak zdobyć drewno opałowe.

Henry Herrera

„Irytująco skromny fanatyk telewizyjny. Totalny ekspert od Twittera. Ekstremalny maniak muzyczny. Guru Internetu. Miłośnik mediów społecznościowych”.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Back to top