Inflacja: badanie wskazuje, że ubezpieczenia emerytalne są coraz większym problemem

Coraz więcej Kanadyjczyków staje przed takimi wyzwaniami, jak oszczędzanie na ubezpieczenie emerytalne Inflacja nadal rośnie A nowe badanie pokazuje, że rynki spadają.

Badanie, zlecone przez Ontario Pension Plan (HOOPP) i Abacus Data, zostało przeprowadzone w dniach 21-27 kwietnia i objęło 1716 dorosłych Kanadyjczyków i zostało opublikowane w czwartek. Okazało się, że 55 procent respondentów wyraziło zaniepokojenie posiadaniem wystarczającej ilości pieniędzy, aby przetrwać na emeryturze.

Badanie mówi, że obawy są szczególnie duże wśród Kanadyjczyków w wieku poniżej 35 lat, ponieważ są mniej skłonni do posiadania domu lub oszczędności powyżej 5000 USD. 75% osób w wieku od 18 do 34 lat, które nie mają domów, obawia się o możliwość zakupu domu ze względu na rosnące stopy procentowe, podczas gdy właściciele domów w tym samym wieku obawiają się, że stać ich na spłatę kredytu hipotecznego.

Roczna stopa inflacji W czerwcu wzrosła do 7,7 proc.napędzany przez wyższe ceny mieszkań, benzyny i artykułów spożywczych, podał w środę Statistics Canada.

„Ogólne perspektywy bezpieczeństwa emerytalnego w Kanadzie stają się coraz gorsze” – powiedział w komunikacie prasowym David Coleto, dyrektor generalny Abacus Data.

75 procent wszystkich Kanadyjczyków zgadza się, że w Kanadzie pojawia się kryzys emerytalny, a 72 procent uważa, że ​​oszczędzanie na emeryturę jest zbyt drogie – w obu przypadkach o siedem punktów więcej niż w zeszłym roku. A jeśli obecne trendy się utrzymają, młodszym pokoleniom będzie jeszcze trudniej”.

Perspektywy niekoniecznie są jaśniejsze dla tych, którzy są gotowi na emeryturę.

ostatnia rozmowa Badanie Angusa Reeda Okazało się, że 62 procent osób w wieku 55 lat i starszych opóźniło przejście na emeryturę, ponieważ nie ma wystarczających oszczędności lub inwestycji, a 63 procent starszych Kanadyjczyków obawia się, że nie będzie w stanie przejść na emeryturę.

READ  Akcje Peloton są wykolejone z powodu doniesień, że wzrost liczby użytkowników hamuje

Badanie wykazało, że wśród wszystkich pokoleń panuje ogólna zgoda co do tego, że potrzebne są lepsze emerytury, aby zmniejszyć stres finansowy i zapewnić silniejszy plan emerytalny.

Spośród ankietowanych w badaniu HOOP 82 procent zgodziło się, że „wszyscy pracownicy powinni otrzymywać emeryturę gwarantującą procent ich dochodu z pracy na emeryturze”, a 66 procent byłoby skłonnych zaakceptować niższą pensję, aby uzyskać lepszą emeryturę.

Stephen McCormick, starszy wiceprezes ds. planowania w HOOPP, powiedział w komunikacie prasowym.

To z kolei poprawia wydajność pracodawców.

Posiadanie domu jest tak integralną częścią stabilności emerytury, że 45 procent Kanadyjczyków planuje polegać na sprzedaży domu w ramach swoich planów emerytalnych. Jednak przy rekordowym tempie wzrostu mediany cen domów, 58 procent respondentów obawia się o możliwość zakupu domu przed przejściem na emeryturę.

Podczas gdy oszczędzanie na emeryturę zostało uznane za wysoki priorytet wśród 54 proc. respondentów, tylko 32 proc. stwierdziło, że nie ma jeszcze nic do oszczędzania.

„Obawy dotyczące emerytury i oszczędności były wysokie każdego roku, kiedy przeprowadziliśmy kanadyjskie badanie emerytalne, a teraz potęgują je wysokie stopy procentowe i inflacja” – powiedział McCormick.

Ponad połowa Kanadyjczyków spodziewa się, że te czynniki spowodują problemy finansowe i zmuszą ich do późniejszego przejścia na emeryturę. Jednocześnie finansowanie emerytury poprzez sprzedaż domu staje się dla wielu osób mniej opłacalną strategią. Rodzi to pytanie, czy młodsze pokolenia w Kanadzie zmierzają w kierunku kompletnej burzy pod względem bezpieczeństwa emerytalnego”.


Z plikami z The Canadian Press i CTVNews.ca’s Brooklyn Neustaeter.

Elise Haynes

„Analityk. Nieuleczalny nerd z bekonu. Przedsiębiorca. Oddany pisarz. Wielokrotnie nagradzany alkoholowy ninja. Subtelnie czarujący czytelnik.”

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Back to top