Indyjscy piloci wkrótce powrócą do Rosji, aby nosić niestandardowe skafandry kosmiczne

W marcu tego roku czterech oficerów Indyjskich Sił Powietrznych (IAF) ukończyło roczne szkolenie w Rosyjskiej Akademii Kosmicznej w ramach indyjskiego programu lotów kosmicznych Gaganyaan. Wkrótce wrócą do Rosji, aby wykonać swoje skafandry kosmiczne według indywidualnych specyfikacji.

“Po ukończeniu szkolenia wracają do domu… Spodziewamy się również, że nasi astronauci wrócą do Rosji z bardzo konkretnymi zadaniami. Skafandry kosmiczne są szyte w Rosji i przyjadą do Moskwy na pomiary szycia” – powiedział ambasador Indii w Rosji DB Venkatesh Varma. ”. Hindusi. Będzie to więc szczęśliwa okazja, gdy zobaczymy, jak nasi kosmonauci wracają do Moskwy choćby na chwilę – powiedział.

Oprócz szkoleń Rosja pomaga również w inny sposób Indyjskiej Organizacji Badań Kosmicznych (ISRO). Indyjsko-rosyjska współpraca kosmiczna w Gaganii będzie kontynuowana w kilku innych aspektach. „Rosja pomaga nam w projektowaniu portów wizyjnych i systemów podtrzymywania życia” – powiedział Varma.

Odnotowując, że energia kosmiczna i energia jądrowa pozostają ważnymi filarami naszej współpracy między Indiami a Rosją, wysłannik powiedział, że kiedy indyjscy astronauci, nazywani Gagannauci, będą podróżować w kosmos, znajdą się na pokładzie indyjskiego statku kosmicznego, który jest w dużej mierze używany przez Indie. Indyjska technologia i szkolenie. Dodał: „Polecą lotem kosmicznym podniesionym przez dobre życzenia i modlitwy milionów naszych ludzi, ale będą też chodzić na skrzydłach indorosyjskiej przyjaźni”.

Według portalu Discoveryspace.org skafandry kosmiczne służą jako „samodzielne statki kosmiczne, które godzinami chronią astronautów przed ekstremalnymi temperaturami, mikrometeoroidami i prawie czystą próżnią kosmiczną, aby mogli wędrować poza swoim statkiem kosmicznym lub ciesz się energicznym spacerem po księżycu”.

Jednak skafandrów kosmicznych nie należy mylić ze skafandrami uciskowymi noszonymi przez astronautów, pilotów testowych i inne osoby podczas startu i lądowania.

ISRO .mapa drogowa

Po tym, jak premier Narendra Modi ogłosił w sierpniu 2018 r., że Indianin wyruszy w kosmos do 2022 r., co zbiega się z 75-letnim okresem niepodległości, ISRO nakreśliło mapę drogową dla umieszczenia trzyosobowej załogi na niskiej orbicie okołoziemskiej poprzez wystrzelenie oryginalnego GSLV Mk-III. pojazd.

READ  McGrath RentCorp kończy przejęcie budynków Design Space Units

Skafandry kosmiczne są produkowane przez rosyjską organizację badawczo-rozwojową i produkcyjną Zvezda na podstawie umowy Glavkosmos, spółki zależnej Rosyjskiej Korporacji Kosmicznej Roscosmos, z Human Spaceflight Center (HSC) ISRO. “3 września indyjscy kosmonauci, którzy szkolili się do lotów kosmicznych w Rosji w ramach kontraktu Glavkosmos, odwiedzili Zvezdę, gdzie mierzono ich parametry antropometryczne do późniejszej produkcji skafandrów. Kontrakt przewiduje również produkcję pojedynczych siedzeń i wkładek do sof. na zamówienie” – powiedział we wrześniu ubiegłego roku dyrektor generalny Glavkosmosu Dmitrij Łoskutow.

Kontrakt na produkcję i dostawę indywidualnych zestawów wyposażenia dla indyjskich astronautów został podpisany przez HSC i Glavkosmos 11 marca 2020 r., a czterej indyjscy astronauci szkolą się w Rosji od 10 lutego 2020 r.

Glavkosmos asystował również ISRO w doborze czterech pilotów IAF zgodnie z umową podpisaną 27 czerwca 2019 r. na wsparcie selekcji, badań lekarskich i szkolenia kosmicznego indyjskich astronautów. Obie strony podpisały również porozumienie w sprawie oceny możliwości wykorzystania rosyjskiego sprzętu lotniczego w systemach podtrzymywania życia oraz dostarczenia systemu termicznego dla załogowego statku kosmicznego Gajanyaan.

Jednak ogólny program został nieco opóźniony z powodu pandemii COVID-19. Prezydent ISRO K. Sivan potwierdził niedawno, że uruchomienie pierwszej bezzałogowej misji planowanej na grudzień przyszłego roku zostanie opóźnione z powodu zamknięcia COVID-19 i związanych z nim zakłóceń w dostawie sprzętu. Oświadczył, że misje bezzałogowe przeniosą się na przyszły rok.

ISRO stwierdziło w przeszłości, że przeprowadzi dwie bezzałogowe misje, aby potwierdzić pełny cykl lotów kosmicznych przed faktyczną misją. Oprócz Rosji, Francja i Stany Zjednoczone pomagają również Indiom i Indiom w programie lotów załogowych.

Wing Commander Rakesh Sharma (emerytowany) pozostaje jedynym Hindusem, który poleciał w kosmos 3 kwietnia 1984 roku na pokładzie Sojuz T-11 w ramach sowieckiego programu Interkosmos.

Elise Haynes

„Analityk. Nieuleczalny nerd z bekonu. Przedsiębiorca. Oddany pisarz. Wielokrotnie nagradzany alkoholowy ninja. Subtelnie czarujący czytelnik.”

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Back to top